Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Třída VI.C - školní rok 2019/2020

VI.C
Měsíční plány

Naše třída v minulých letech

I. C II. C III. C IV. C V.C

Naše práce v hodinách matematiky - reportážní fotky

VI.C

V týdnu před jarními prázdninami jsme se věnovali tématu "sítě těles". Úkolem žáků bylo vytvořit ze sítí různých těles městečko nebo něco podobného. Podařilo se to velmi dobře a své stavby zpestřili i mnoha dalšími doplňky. V poslední hodině měli svůj model z papíru zhotovit i z párátek. Všichni si zaslouží velkou pochvalu :-)

Workshop o neslyšících - reportážní fotky

VI.C

3. března je Světový den sluchu. Proto, abychom se o tomto tématu dozvěděli víc, jsme si pozvali na návštěvu do naší třídy paní Romancovou, která s neslyšícími pracuje a je také tlumočnicí do znakového jazyka. Setkání to bylo velmi zajímavé, dozvěděli jsme se spoustu důležitých informací a zkusili si také komunikaci ve znakovém jazyce.

Projektové dny v lednu - reportážní fotky

VI.C

Před vysvědčením nás čekaly projektové dny na téma "Jak přežít s technikou a bez ní". V projektu jsme se věnovali Libereckému kraji. Zpracovávaly se zajímavosti, kulturní památky, sport, příroda a výrobky. Výsledkem byly interaktivní mapy a videa. Dny to byly náročné, ale zajímavé a naučili jsme se hodně nového.

Lednový turnaj v bowlingu - reportážní fotky

VI.C

Po vysvědčeni odpoledne jsme se vydali s 6.A si trochu zasportovat do Home Credit Arény. Bowling jsme si stejně jako na podzim moc užili a bylo to příjemně strávené odpoledne, jak to můžete vidět na fotkách.

Pololetní vysvědčení - reportážní fotky

VI.C

Ve čtvrtek 30.1. jsme si rozdali naše první vysvědčeni na druhém stupni. Zadařilo se nám velmi dobře a to se muselo oslavit :-)

Natáčení promo videa pro zdravotní pojišťovnu - reportážní fotky

VI.C

V úterý 14.1. jsme si vyzkoušeli, jaké je to něco "točit". Byli jsme součástí natáčení promo videa pro jednu zdravotní pojišťovnu a zjistili jsme, že je to určitě hodně zajímavé, ale i hodně náročné. 

Soutěž tříd ve vánoční výzdobě a úklidu - reportážní fotky

VI.C

V prosinci proběhla soutěž tříd ve vánoční výzdobě a úklidu. A my jsme byli nejlepší :-) Děti se moc snažily, aby naše třída byla útulná a uklizená a já je za to moc chválím.

Vánoční besídka s přespáváním ve škole - reportážní fotky

VI.C

Ve čtvrtek 19.12. se konala naše společná vánoční besídka s přenocováním. Proběhla soutěž o nejkrásnější vánoční pokrývku hlavy a o nejlepší cukroví. Společně jsme si zasportovali, zhlédli film a samozřejmě k nám přišel i Ježíšek a donesl spoustu krásných dárků. Moc děkujeme :-)

Ježíškova vnoučata - reportážní fotky

VI.C

Ve středu 18.12. jsme se vydali do penzionu pro seniory Atrium předat naše dárečky třem babičkám, které jsme si vybrali jako Ježíškova vnoučata. Kromě dárků si pro ně děti připravily i hudební pásmo, kdy jim zahrály několik vánočních koled. Bylo to velmi příjemné odpoledne a myslím, že jsme babičkám udělali velkou radost. Moc děkuji celé třídě za zapojení do této akce :-)

Výjezd do Míšně - reportážní fotky

VI.C

Ve čtvrtek 5.12. jsme se vydali do Míšně. Na programu byla prohlídka zámku Moritzburg s výstavou k filmu Tři oříšky pro Popelku a exkurze do Míšeňské porcelánky. Počasí nám přálo, program byl zajímavý a všichni jsme si společně užili krásný předvánoční den :-)

Vánoční jarmark - reportážní fotky

VI.C

Va čtvrtek 28. 11. se konal jako každý rok Vánoční jarmark. A naše třída byla při tom. Stánek jsme měli naplněný spoustou dobrot a vánočních dekorací. A protože jsme byli strašně šikovní, prodali jsme skoro úplně všechno.

Návštěva utkání Bílých tygrů - reportážní fotky

VI.C

Kromě fotbalu jsme se společně vydali i na hokej. Skoro celá třída fandila Tygrům v utkání s Pardubicemi. A vyplatilo se. I když to tak chvílemi nevypadalo, vítězství bylo nakonec naše. A naše fandění si mohli všichni na stadionu prohlédnout dokonce i na kostce a to se nepoštěstí jen tak někomu :-)

Program "Sranda nebo ubližování" - reportážní fotky

VI.C

V úterý 26. 11. jsme absolvovali další program od Majáku na téma "Sranda nebo ubližování". Nešlo pouze o povídání na toto téma, ale především jsme se při různých hrách a aktivitách měli zamyslet nad tím, jaký je mezi tím rozdíl a co udělat pro to, aby vztahy v naší třídě nebyly ničím takovým narušené.

Návštěva fotbalového utkání - reportážní fotky

VI.C

V sobotu 23. 11. jsme společně vyrazili fandit našemu fotbalovému týmu Slovanu Liberec. A rozhodně to pomohlo. V utkání se Zlínem jsme vyhráli 5:0 a i když nebylo úplně teplo, my jsme ze stadionu odcházeli spokojeni a plni zážitků z pěkných gólů.

Výstava ve zkratce - reportážní fotky

VI.C

V pátek 22. 11. jsme se vydali do Oblastní galerie na program "Výstava ve zkratce". Prohlédli jsme si výstavu malíře P. Gebauera a pak se bavili o tom, kdo všechno se na realizaci výstavy podílí, co je třeba zajistit, jak náročné to vlastně je. To jsme ostatně zjistili i sami, protože jsme ve skupinkách zkusili sami takovou menší výstavu zrealizovat :-) Zbyl nám ale také čas na prohlédnutí si i dalších částí  galerie.

30. výročí sametové revoluce - reportážní fotky

VI.C

V letošním roce slavíme 30. výročí sametové revoluce a naše škola věnovala vzpomínkám na tuto významnou událost hodně času a úsilí. Vše vyvrcholilo v pátek 15. listopadu, kdy jsme se sešli společně v tělocvičně, ozdobili se trikolorou a vyslechli si texty a písně spojené s touto událostí.

Projekt "Jsem laskavec" - reportážní fotky

VI.C

V listopadu jsme se jako třída zapojili do projektu "Jsem laskavec" a pro pacienty KNL na Oddělení následné péče jsme vyrobili více než 110 vánočních přáníček. K jejich předání došlo na Světový den laskavosti 13.11. Pacientům určitě udělají velkou radost a já jsem na děti hrdá za to, jak se k této akci "postavily" :-)

Země jako vesmírné těleso - reportážní fotky

VI.C

V pondělí 4.listopadu jsme se zúčastnili programu "Země jako vesmírné těleso" v IQ Landii. Podívejte se, jaké to na programu bylo :-)

Halloweenská párty - reportážní fotky

VI.C

Ve čtvrtek 31. 10. jsme ve škole společně oslavili Halloween. Proběhla soutěž o nejhezčí masku, snažili jsme se vylovit jablka z lavoru, vytvořit nejdelší jablečnou slupku, ozdobit halloweenský muffin, došlo i na film, ale vrcholem všeho byla stezka odvahy plná strašidelných bytostí, kterou si pro nás připravili žáci IX.A a my jim za to moc děkujeme. Celý podvečer jsme si moc užili.

Projektové dny v říjnu - reportážní fotky

VI.C

Na konci října nás čekaly první projektové dny na druhém stupni. A byly to dny pěkně náročné. Nejprve jsme "cestovali" po celém světě, seznámili se s různými světadíly a vyráběli pro ně a jejich obyvatele typické výrobky. V pátek jsme potom trávili s dětmi z prvního stupně, pro které jsme si připravili a následně i vedli dílny, kde hlavní roli hrály "barvy" v různých obměnách.

Matematika a my - reportážní fotky

VI.C

Přínášíme pár fotografií toho, co se u nás děje v matematice. Tentokrát jsme se věnovali zlomkům a jejich sčítání a pak také parketám, které nás měly přiblížit "světu obsahů".

Bowlingový turnaj - reportážní fotky

VI.C

Ve čtvrtek 10. října se uskutečnil třídní bowlingový turnaj. Hrou se na hodinku zabavili nejen žáci naší třídy, ale i rodiče, sourozenci a prarodiče. Bylo nás skoro 50 :-) A všichni jsme si to moc užili.

Program "Čas změny" - reportážní fotky

VI.C

Ve středu 2. října jsme absolvovali preventivní program "Čas změny" od organizace Maják. Věnoval se tématu dospívání a tomu, co se s dětmi v tomto období děje. Žáci se dozvěděli nové informace, o spoustě věcí diskutovali, mnohé si ujasnili. Program společně na závěr vyhodnotili jako přínosný a podle fotek poznáte, že si ho také užili :-)

Volby do školního parlamentu - reportážní fotky

VI.C

V pátek 13. září jsme volili své zástupce do školního parlamentu. Za naši třídu byli zvoleni Matyáš a Štěpán. Kluci, gratulujeme a ať se vám daří :-)

Harmonizační dny (2) - reportážní fotky

VI.C

Aktivit bylo na našem pobytu opravdu hodně, prohlédněte si proto i další fotografie z Oldřichova :-)

Harmonizační dny (1) - reportážní fotky

VI.C

Ve středu 4. září jsme společně vyrazili na harmonizační dny do Oldřichova v Hájích, abychom se po prázdninách zase jako třída"stmelili" a hlavně se lépe poznali se svými novými spolužáky. Tři dny byly plné zábavy, aktivit, výletů a výzev, což si můžete prohlédnout na fotografiích. Pobyt, který byl na téma superhrdinové, jsme si všichni moc užili a jako třída jsme získali a odvezli si zpátky do Libererce všech 6 Kamenů nekonečna.