Třída VI.B - školní rok 2019/2020

Měsíční plány

I. B II. B III. B IV. B V.B

Projektové dny: Jak přežít s technikou i bez ní

VI.B

Ve dnech 28.–30. 1. 2020 žáci šestých tříd naší školy prožili projektový den na téma Jak přežít s technikou i bez ní.

Projekt se svou podstatou zaměřuje především na rozvíjení žákovských dovedností, a to spolupracovat, organizovat práci, rozdělit a přijmout role, zpracovat mediální sdělení a třídit informace, pracovat s technikou i bez ní.

Za odměnu do A-stylu

VI.B

Stojím v poloprázdné tramvaji, je 21. ledna 2020. Digitální hodiny ve voze ukazují 8:15, kam se po voze rozhlédnu, vidím skoro samé děti ve věku zhruba 12 let. Na mou otázku, kam jedou, odpovídají, že do A-Stylu. Vyhledám jejich učitele a ptám se, co je cílem jejich návštěvy. „Jedeme tam proto, že děti vyhrály školní soutěž o nejlepší halloweenské masky a chci je za to odměnit. A také proto, že v naší třídě byl čert a odnesl jednu protivnou matematikářku,“ záhadně se usmívá třídní učitel.

Z vánoční besídky 11. 12. 2019

VI.B

Podívejte se na několik fotografií, které připomínají nedávný čas Vánoc.

Reportážní totografie z hodiny ČVS

VI.B

Fotky pochází z třídnické hodiny. Vím, že to tak nevypadá, ale děti právě cestují vesmírem v únikových modulech a snaží se zachránit na jedné z vesmírných stanic po útoku mimozemšťanů, kteří nenávidí hluk.

Připomenutí výročí 30. let od sametové revoluce

VI.B

Pátek 15. listopadu se v naší škole nesl ve svátečním duchu. V půl deváté se celá škola sešla v tělocvičně, kde během krátkého programu vystoupily žačky 7. ročníku s připomenutím toho, co se 17. listopadu 1989 stalo. Přidal se i pan ředitel se svými dojmy a poselstvím.

O hodině ČVS nás navštívil symbol českého státu lev.

Sranda nebo ubližování

VI.B

Preventivní program Majáku se tentokrát zaměřil na prevenci šikany a na spolupráci ve skupině a na sebepoznání.

31. 10. Halloween

VI.B

Podívejte se, jak vypadali žáci naší třídy v halloweenský den.

Vězte, že naše třída vyhrála hodnocení masek! Gratulujeme!

PD Umění primitivních národů a Den barev

VI.B

Během dnů na konci října jsme prožili 3 výjimečné školní dny. Pracovali jsme skupinově, samostatně nebo tvořivě.

První část PD se věnovala umění primitivních národů. Na základě informací, které jsme získali, jsem tvořili vlastní inspirovaná dílka.

Druhá část projektu spočívala v tom, že jsem připravili pro mladší děti dílny, které se věnovaly barvnám například v počítačích, v přírodě, ve výtvarné výchově apod. Dále se přečtěte náš kompilovaný text.

Preventivní program: Čas změny

VI.B

1. 10. 2019 jsme se v jedenáct hodin sešli v naší třídě s lektorem MAJÁKu Honzou. Honza pro nás měl připravený 3hodinový program, jenž se týkal dospívání a naší třídy: nás.

Reportážní fotografie z Harmonizačních dnů 5. a 6. 9. 2019

VI.B

V pátek jsme se vydali na výlet. Dobyli jsme dominantu kraje a města, a to Ještěd. Jak byl první den ve znamení toho, že společný čas je strukturovaný a řízený, tak v pátek bylo cílem, abychom spolu prožili den v přírodě, šli pospolu, povídali si a sdíleli to, co nás spojuje.

Reportážní fotografie z Harmonizačních dnů 5. a 6. 9. 2019

VI.B

Ve čtvrtek se naše třída pod vedením třídního učitele Miloslava Kůty sešla v prostorách školy. Čas čtvrtečního dopoledne a části odpoledne byl věnován společným aktivitám, tvorbě pravidel a hrám.

Podívejte se, jak jsme čtvrtek prožili.