Třída V.A - školní rok 2019/2020

I. A  II. A  III. A IV.A

Reportážní fotky z Adventních trhů

V.A

V posledním listopadovém týdnu se u nás uskutečnily již tradiční Adventní trhy. Do jejich příprav a samotné realizace jsme se zapojili skoro všichni. Ve škole jsme vyráběli vánoční čaj, adventní kalendáře, pomerančové stromečky a zdobili jsme perníčky. S dalším prodejní zbožím nám pomohly naše maminky a babičky, které přispěly různými druhy cukroví, mlsání a vánočních ozdob. Adventní trhy se povedly a všem pomocníkům moc děkujeme.

Reportážní fotky z center aktivit - Sametová revoluce

V.A

30. výročí sametové revoluce jsme si při různých příležitostech připomínali celý týden. Veškeré naše vzpomínání vyvrcholilo v pátek, kdy jsme se jednotlivým událostem sametové revoluce věnovali v centrech aktivit. Skládali jsme "sametovou básničku", vyrobili jsme jeden z jejích symbolů - klíče, rozlišili jsme charakteristiky totalitního a demokratického systému. V  kvízu jsme si ověřili naši pozornost při čtení o průběhu sametové revoluce.

Reportážní fotky z návštěvy botanické zahrady

V.A

Závěr učiva o podnebných pásech jsme si zpestřili návštěvou Botanické zahrady Liberec. Během procházení jednotlivých pavilónů jsme zjišťovali důležité informace, které jsme zaznamenávali do pracovních listů. I když každého zaujalo jiné rostlinné společenstvo nebo živočich, úkoly jsme splnili všichni.

Reportážní fotky z preventivního programu Městské policie Liberec

V.A

Začátkem listopadu jsme se zúčastnili první části preventivního programu Městské policie Liberec - tentokráte na téma "Rizikový internet". Seznámili jsme se základními pravidly bezpečného využívání internetu. Zhlédli jsme i ukázky zrekonstruovaných případů, kdy došlo ke zneužití internetu. Snad jsme se všichni dostatečně poučili!!!

Reportážní fotky ze vzájemné výuky III.

V.A

Anička, Johanka a Maruška nám povídaly o životě v oceánech, a to zejména o korálech. Mohli jsme si na ně i sáhnout. Naši pozornost během zajímavého povídání jsme si ověřili v krátkém kvízu.

Reportážní fotky ze vzájemné výuky II.

V.A

Kryštof a Míša nás více seznámili s Prokopem Divišem a Františkem Křižíkem. Získané informace jsme hned použili i v testu, který si pro nás připravili. Na úspěšné řešitele čekala sladká odměna.

Reportážní fotky z preventivního programu "Jsem originál""

V.A

I letos jsme se zúčastnili preventivního programu společnosti Maják, a to na téma "Jsem originál". Veškeré naše snažení směřovalo k vzájemnému respektování a toleranci všech spolužáků. Zároveň je důležitý, aby každý z nás zůstal sám sebou.

Reportážní fotky ze vzájemné výuky I.

V.A

Kačka se Sofií nás učily o podnebných pásech.

Reportážní fotky z voleb do Žákovského parlamentu

V.A

Opět jsme volili dva spolužáky naší třídy, kteří nás budou zastupovat v Žákovském parlamentu. Po vydařeném fungování v loňském roce nás Majda s Jaromírem budou zastupovat i letos.

Reportážní fotky ze cvičení v přírodě

V.A

Začátek školního roku jsme zahájili v přírodě, kde jsme nejen překonávali různé přírodní překážky, ale také jsme si připomněli, že je třeba táhnout za jeden provaz, abychom  dosáhli společného cíle - být dobrá parta.