Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

V. B

V. B

Naše třída v minulých letech

I. B II. B III. B IV. B


Dokumenty ke stažení
září 2017 PDF soubor 641.9 kB Stáhnout
říjen 2017 PDF soubor 631.3 kB Stáhnout
listopad 2017 PDF soubor 558.4 kB Stáhnout
prosinec 2017 PDF soubor 543.2 kB Stáhnout
leden 2018 PDF soubor 546.4 kB Stáhnout
únor 2018 PDF soubor 542.8 kB Stáhnout
březen 2018 PDF soubor 551.8 kB Stáhnout
duben 2018 PDF soubor 549.4 kB Stáhnout
květen 2018 PDF soubor 602.8 kB Stáhnout
červen 2018 PDF soubor 621.4 kB Stáhnout

Vystoupení na jarmarku

Na jarmarku jsme ve čtvrtek 31. května reprezentovali Brazílii. A bavilo nás to...

Pobyt v přírodě - Pavlovice, Jestřebí - čtvrtek

V. B

Čtvrtek jsme strávili ve Wake sport parku v České Lípě.

Zkusili jsme si jízdu na vodním vleku na pneumatice, odvážnější zkusili i wakeboard. A šlo jim to dobře. Další disciplínou byl paddleboard. Některé děti si půjčily šlapadla, kluci si zahráli minigolf.

Bylo to perfektní, celé odpoledne jsme si náramně užili.

Večer balíme věci, brzy ráno přijedou auta pro naše kola a kufry. Všichni jsou v pořádku.

Pobyt v přírodě - Pavlovice, Jestřebí - středa odpoledne

V. B

Odpoledne jsme se nejprve rozdělili na dvě party. Jedna si jela protáhnout nohy do vedlejší obce na malý nákup.Po našem návratu jsme si zahráli několik týmových her. Vítězné dívčí družstvo hodilo poražené do bazénu. V následující odvetě se ovšem karty rychle obrátily a i kluci si užili pocit vítězů a strčili do bazénu všechny dívky. No a nakonec to odskákali dospělí, kteří tym byli vhozeni jeden po druhém taky. :-)

Večer jsme si zahráli noční bojovku.

Pobyt v přírodě - Pavlovice, Jestřebí - středa

V. B

Středa je vlivem narůstající únavy i výkyvem v počasí dnem regeneračním. Odpočíváme, načerpáváme síly a hrajeme drobné týmové hry v areálu penzionu. Odpoledne očekáváme dle předpovědí silné bouřky.

Přidáváme několik posledních fotografií ze včerejšího výletu na Mácháč.

Pobyt v přírodě - Pavlovice, Jestřebí - úterý

V. B

Dnes jsme během dopoledne pátrali po italských mafiánech. V náročné týmové hře jsme hledali zločince a podle jejich popisu mezi nimi identifikovali bosse. Odměnou byl pro všechny bazén.

Po obědě jsme navštívili Třeskoprsky, koupali se v Blaťáku a z dálky zahlédli Bezzub. Jste překvapeni, kde jsme to byli? Znalci Čtyřlístku určitě vědí. Autor tohoto známého komiksu pocházel z Doks, které ve svém díle přejmenoval na Třeskoprsky, Mácháč na Blaťák a Bezděz na Bezzub.

Během odpoledne jsme najeli téměř 30 kilometrů. Terén byl chvilkami velmi náročný, děti toho měly dost. Za odvedený výkon všichni zaslouží pochvalu. Kromě několika spadlých řetězů a jednoho píchlého kola jsme neřešili nic závažného. Všichni jsou v pořádku.

Pobyt v přírodě - Pavlovice, Jestřebí - pondělí

V. B

Příjezd do penzionu proběhl v pohodě. Cestu z České Lípy až sem do Pavlovic jsme zvládli v poklidném tempu. Během odpoledne děti vyzkoušely téměř všechna dostupná sportoviště - fotbalové hřiště nedaleko penzionu, hřiště v areálu i bazén.

Děti jsou v pořádku, na některé byla cesta v kombinaci s teplem a sluníčkem náročná, odpoledne už jsme proto nevyrazili. Zítra nás čeká cesta do Doks, snad se dostaneme do muzea známého Čtyřlístku.

Domácí kuchyně je perfektní, k obědu špagety, k večeři smažená plněná kapsa s bramborem. Porce jsou obrovské. Brambůrky děti zatím mají, večerní párty se opět rozjíždí.

Hodina TV na stěně

V. B

V týdnu před Vánoci jsme šli na jednu hodinu tělesné výchovy do města na lezeckou stěnu. Pod dohledem instruktora některé děti velmi mile překvapilky, do jaké výšky se až odhodlaly vylézt. Někdo naopak nenašel odvahu ani na jeden pokus.

Kybersvět

V. B

V pátek 8. prosince nás navštívil odborník z krizového centra na téma "Kybersvět". Děti se velmi rády do světa internetu ponoří a bohužel v něm o sobě sdělují více, než je vhodné a bezpečné. Právě proto jsme si více než dvě hodiny na toto téma povídali, hráli jsme týmovou hru a rekapitulovali své chování "na síti".

Výroba adventních věnců

V. B

V pátek 1. prosince jsme se stejně jako v předešlých letech pustili do výroby adventních věnců a svícnů. Děti už dobře vědí, co si do školy donést, jak pracovat a zdobit.

Věnce se dětem moc povedly.

Prožili jsme sametovou revoluci

V. B

V průběhu měsíců září a října jsme strávili mnoho hodin zkoumáním vesmíru. Veškeré učivo jsme si v pátek 10. listopadu zajeli zopakovat a ujednotit na film o pohybech naší planety do pražského planetária.

A protože se blíží datum významné události našich dějin, zajeli jsme nejprve na Národní třídu, kde jsme prožili první okamžiky sametové revoluce. Naštěstí bez příslušníků SNB. I tak jsme se ale při vyvolávání hesel "Stop socialismu! Nechceme Štěpána! Máte to prohraný! Havel na Hrad!" stali objektem milého zájmu veřejnosti. některá děvčata do hesel vložila i cosi o panu profesorovi Hejném, ale to jako bych vůbec neslyšel. :-))

Mnoho lidí vytáhlo na Národní třídě fotoaparáty v okamžiku, kdy jsme s dětmi po vzoru studentů z roku 1989 zapálili prskavky, sedli si na zem a začali zpívat naši hymnu.

Tohle se opravdu moc povedlo.

Tělesná výchova v bazénu

V. B

Z důvodu rekonstrukce naší velké tělocvičny jsme si ve čtvrtek 9. 11. šli místo tělocviku zaplavat do bazénu. Děti to samozřejmě hrozně bavilo.

Práce v centrech aktivit - Evropa

V. B

Než začneme probírat Evropu, podívali jsme se na ni z různých úhlů pohledu.

V matematice jsme řešili spoustu úloh, jejichž výsledky nám o Evropě mnohé napověděly. V práci ve čtení a v češtině jsme o Evropě hodně četli a psali. Ve vlastivědě jsme do Evropy zamířili cestováním po mapě a globusu. A v IT jsme se do Evropy hbitě přesunuli.

Co se nám povedlo?

V. B

Při práci s aplikací GreenScreen se nám podařila spousta fantastických obrázků. Podívejte se...

Green Screen - pracujeme s fotkami

V. B

V hodinách informatiky pracujeme aktuálně s aplikací Green Screen. Zkoušíme si upravovat fotografie, ořezáváme je a vkládáme do jednotlivých vrstev tak, abychom se v mžiku objevili kdekolik na světě nebo dokonce až v dalekém vesmíru.

Volby do žákovského parlamentu

V. B

Druhý pátek v září se ve škole konaly volby do žákovského parlamentu. Naše třída přistoupila k volební urně jako první. Pro letošní školní rok jsme si z naší třídy zvolili dva zástupce, Adama a Vojtu.

Sluneční soustava

V. B

Hned od začátku školního roku jsme se pustili do práce. V hodinách vlastivědy jsme si zopakovali sluneční soustavu. Vlastníma rukama jsme si vytvořili její modely. Na jednom modelu spolupracovali kluci, na druhém holky.

Povedlo se, oba solární modely nám nyní visí ve třídě.