Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

IV. B

IV. B

Naše třída v minulých letech

I. B II. B III. B


Dokumenty ke stažení
září 2016 PDF soubor 436.4 kB Stáhnout
říjen 2016 PDF soubor 427 kB Stáhnout
listopad 2016 PDF soubor 435.1 kB Stáhnout
prosinec 2016 PDF soubor 427.3 kB Stáhnout
leden 2017 PDF soubor 427.6 kB Stáhnout
únor 2017 PDF soubor 539.4 kB Stáhnout
březen 2017 PDF soubor 540.8 kB Stáhnout
duben 2017 PDF soubor 562.9 kB Stáhnout
květen 2017 PDF soubor 645.5 kB Stáhnout

Vystoupení na jarmarku

Letošní vystoupení na jarmarku se nám moc podařilo.
Pobyt v přírodě - Malá Skála - středa

Dopoledne jsme strávili v okolí Malé Skály. Při túře přes Suché skály a skalní město Kalich jsme ušli skoro 10 km. Po obědě si dobrovolníci vyzkoušeli překonávání překážek v lanovém centru. Ke svačině jsme si v nedaleké pizzerii dali dlouho slibovanou pizzu a na hřišti Žluté plovárny jsme si zahráli přehazovanou a fotbálek.

Po večeři probíhal v naší herně velký turnaj v ping pongu.

Dnešní video připravili Adrian se Štěpánem.

Všichni jsou v pořádku.

 

Pobyt v přírodě - Malá Skála - úterý

IV. B

Dnes bylo venku od samého rána horko. A my toho využili k návštěvě Jičína a tamního koupaliště Kníže. Čekaly nás tam sluníčko, voda, tobogán, skluzavka, sportovní aktivity...a také malá letní olympiáda v plavání. Ač se to nezdálo, bylo to náročné a cestu zpět do penzionu ve vlaku všichni prospali. Krátkým spánkem nabrali síly a už je jich opět všude plno. :-)

Po večeři děti sepisovaly deníky a chystaly poštu k odeslání.

Všichni jsou v pořádku.

 

Pobyt v přírodě - Malá Skála - pondělí

Po ubytování jsme se vydali na malý průzkum okolí. Program, na který se všichni těšili, začal po obědě. To jsme se na kánoích vydali po řece Jizeře z Malé Skály k Zrcadlové Koze. Voda byla příjemná, někteří jí okusili hodně zblízka. :-)

Ze Zrcadlové Kozy jsme se zpět vydali na koloběžkách. Cestou jsme narazili na krásnou hospůdku, ve které jsme se stavili na skvělou mátovou limonádu a čokoládovou zmrzlinu.

Večer jsme oslavili narozeniny Esterky Králové.

Dnešní video připravil Honza.

Všichni jsou v pořádku.

 

Nový kamarád ve třídě

Je malý. Je o mnoho menší než my. Vejde se nám do ruky. Je velikosti golfového míčku. Je také o dost mladší než my. Ale je šikovný. Je tak šikovný, že dokonale zabavil celou naši třídu. Jmenuje se Ozobot a umí toho dost. My jsme se s ním seznámili při jedné hodině Vv, pri níž jsme mu společně chystali arénu. Kódy, kterými ho můžeme dále ovládat, budeme zkoumat v příštích hodinách.

 

Tablexia

Na iPadech jsme před časem objevili apliakci Tablexia. Jedná se o moderní vzdělávací aplikaci, která je určená nejen dětem se vzdělváacími potížemi. My s ní ve třídě pracujeme moc rádi a často i o přestávkách s ní trávíme volný čas. Protože se v apliakci na první pohled ne každý rychle zorientuje, vytvořily naše děti k aplikaci malého videoprůvodce.

 

Mise Vyšehrad

V pátek 12. května jsme vyrazili do Prahy na Vyšehrad. Když jsme se fotili u Rotundy sv. Martina, stali jsme se objektem zájmu skupiny japonských turistů. Někteří z nich se s námi rychle běželi vyfotit. :-)

S průvodcem Tomášem jsme zde plnili několik úkolů. Naším cílem bylo získat všechny atributy, díky nimž bychom nakonec mohli poskládat svůj vlastní erb. Povedlo se nám to? Podívejte se...

Po návratu do školy jsme z fotografií a krátkých klipů tvořili v aplikaci iMovie video. Každý z nás si své video uložil na disk, aby ho mohl doma ukázat rodičům.

Rodičovské suplování

IV. B

V pátek 31. března učili místo pana učitele rodiče. Během dopoledne jsme si vyzkoušeli a poznali mnoho zajímavého z jejich povolání.

S panem Vlčkem jsme si moc zajímavě popovídali o životním prostředí a dopravních prostředcích.

Druhou vyučovací hodinu jsmě měli sladkokyselou. Kolegyně pana Minaříka nám přišla popovídat o výrobě bonbónů. A my se pro společnost Mocca stali na okamžik důležitými ochutnávači všech možných přísad.

Poslední hodinu za námi přišel pan Blažek, který pracuje ve společnosti zabývající se výrobou a distribucí sportovního oblečení. Poznali jsme, jak se vyrábí sportovní dresy a nakonec si i pan učitel zkusil, jak by mohl na dresu vypadat. :-))

Děkujeme všem zúčastněným rodičům za Váš čas a skvělé nápady. Užili jsme si to s Vámi.

Piškvorky v tělocvičně

Piškvorky hrajeme rádi. Nejen na papíře, i při tělocviku.

 

Pohledy k Vánocům

IV. B

Milí rodiče, prarodiče, tetičky, strýčkové, kamarádi a kamarádky, už Vám pošta doručila náš pohled? V aplikaci MOLDIV jsme je vytvářeli úplně sami.

Hra s paní učitelkou Luckou

IV. B

Těsně před Vánoci za námi do třídy přišla paní učitelka Lucka. Připravila si pro nás jednu hru, kterou se svojí kamarádkuo vytvořila. Vědomostní hru ve dvojicích jsme si užili a s paní učitelkou se po čase moc rádi viděli.

Silvestr ve třídě

Poslední den před vánočními prázdninami probíhá ve třídě tradiční vánoční besídka. Tu poslední hodinu střídá příchod nového roku. A naše děti si silvestrovský mejdan umí užít opravdu naplno. :-)

Podívejte se ve videu, jak to v naší třídě ve čtvrtek 22. prosince kolem poledne vypadalo. Pro odpočet nového roku jsme použili prvek ČT z roku 2015, ale to nikomu nevadilo ani trochu.

 

 

Tvoření adventních věnců

Na začátku prosince jsme se ve třídě vrhli do tvoření adventních věnců. Děti si přinesly pomůcky, které si vzájemně měnily, darovaly, půjčovaly. Že se jim práce dařila, si můžete prohlédnout ve videu.

 

 

Vypadl elektrický proud

IV. B

Ve čtvrtek 1. prosince jsme se učili pracovat s kalkulačkou. Počítáme, počítáme, a najednou koukáme, že je ve třídě tma. Na několik minut vypadl elektrický proud. Nikdo se nevzrušoval, děti si jen na svých mobilních telefonech přeply aplikaci. :-)

Upravujeme fotky, tvoříme koláže

IV. B

Na iPadech jsme během listopadu zkoušeli fotit. Fotili jsme ve třídě, před školou, "na dubáku". Fotky jsme upravovali a nastavovali jim různé filtry. Z vytvořených fotek jsme v aplikaci Moldiv vytvářeli koláže.

Pracujeme s mikroskopy

IV. B

V listopadu jsme opět navštívili libereckou iQLANDII. V tamních laboratořích jsme pracovali s mikroskopy. Zkoumali jsme celou řadu prvků a dozvěděli se, že vlastní mikroskop si můžeme vytvořit pomocí svého mobilního telefonu.

Výuka na dětském dopravním hřišti - listopad

IV. B

V listopadové lekci naší dopravní výchovy jsme si znovu prakticky vyzkoušeli chování v provozu - křižovatky, přecházení silnice...

Příště si zkusíme dopravní test.

Červená karta - dílna čtení

IV. B

V úterý 11. října jsme měli dílnu čtení na téma "Červená karta". Udělili jsme ji postavě, která si to za účinkování v naší knize zasloužila.

Aplikace Quiver - živé omalovánky

Nejsme na omalovánky přeci jen už trochu velcí? Nejsme. Protože omalovánky, které pomocí tabletů obživnou, jsou přeci zábavné. A tak jsme si jednu hodinu výtvarné výchovy s chutí omalovávali...

 

 

Používáme tablety - aplikace Disk

IV. B

Při vyučování budeme častěji, než v minulých letech, pracovat s iPady. Budeme na nich vytvářet různé prezentace, knihy, videa. Budeme občas psát elektronické testy. A budeme používat aplikaci Disk.

Na svůj disk, se kterým jsme se už všichni naučili pracovat, si budeme ukládat naše výtvory. Pan učitel nám tam bude ukládat ve formátu .pdf naše elektronické testy, abychom se se vším, co ve škole děláme, mohli pochlubit doma.

Přístup rodičům k datům svých dětí umožním všem v nejbližších dnech. Děti své první video a testy z vlastivědy a přírodovědy, které už na svém disku mají, mohou rodičům ukázat přes své přístupové údaje.

Návod pro ty, kterým ještě dělá přihlášení ke svému disku doma trošku potíže. Na mobilech, v tabletech nebo na počítači si nainstalujte apliakci Disk (odkaz ke stažení zde) Přihlašovací jméno každého dítěte je e-mailová adresa ve formátu jmeno.prijmeni@zslesniedu.cz, heslo má každý své. Pokud se ke svému disku chcete přihlásit a nechcete si aplikaci instalovat, spusťte si ve webovém prohlížeči stránku www.gmail.com. Přihlašovací údaje jsou stejné.

iQLANDIA Liberec

IV. B

Ve čtvrtek 6. října jsme se vydali do Planetária v naší iQLANDII. Učitelé, kteří nás programem o vesmíru provázeli, dokázali program perfektně přizpůsobit nám. Děti se pánů učitelů hodně ptaly a hodně toho věděly.

Author Back to School

IV. B
V pondělí 19. září jsme původně plánovaný tělocvik neměli. Místo něho nás do naší tělocvičny přišli pobavit borci VSA Xtreme se svými kousky plnými adrenalinu. Byla to fantastická podívaná.

Volby do žákovského parlamentu

IV. B

V pátek 9. září se ve škole konaly volby do žákovského parlamentu. Jeho členy jsou vždy dva žáci ze všech 4. - 9. tříd. V naší třídě se do voleb přihlásilo 13 dětí. Koho si žáci IV. B do parlamentu zvolili, se dozvíme v pondělí.

Tajemná výprava do přírody

IV. B
Ryby, vlasy, Liberec, lučany, Baltské moře. To byla klíčová slova, podle kterých děti mohly už předem určit, co bude cílem naší výpravy. Chválím všechny, kteří podle klíčových slov cíl opravdu rozluštili. naším cílem byl opravdu pramen Lužické Nisy nedaleko Lučan nad Nisou.