Třída IX.B - školní rok 2019/2020

V. B VI. B VII. B VIII.B

Reportážní fotky - Finanční gramotnost

IX.B

V úterý jsme měli projektový den finanční gramotnost, kde jsme si nejdříve řekli co si pod tímto pojmem představujeme. Následně jsme se rozdělili do skupin, ve kterých jsme si pomocí qr kódů hledali co jaké slovo nebo souvětí ,které nám paní zadala, znamená. Shlédli jsme i videa s lidmi, kteří se nachytali na lákavé nabídky ohledně peněz a místo, aby si půjčili tak je jiní okradli. Nakonec jsme si ve skupinách udělali plakát na antireklamu.

Reportážní fotky - Škodovka MB

IX.B

Konecně pátek a my se v 7:30 , tedy trochu déle (Sam zaspal), vyrážím směr Boleslav do Škodovky do fabriku na kukandu.

Nejdříve jsme vyfasovali sluchátka a vesty, poté nás vzal autobus do komplexu Škodovky, no je to opravdu město ve městě. Prvnihala a šli jsme se podívat na raznice na vykrajování plechů. Druhà hala a konečně na linku, odkud vycházejí nová auta. No co říci také mazec. Minutu co minutu musí daná skupina odvézt tu samou práci a každou minutu vyjede nové auto. Denně CIA 2500 aut. Pěkné. Další zajímavá zkušenost pro nás.

Reportážní fotky - Úřad práce

IX.B

Ve čtvrtek se druhá skupina vydala na úřad práce. A první skupina zamířila do nemocnice. Nejdříve jsme se seznámili s paní poradkyní, měli jsme vyprávět o sobě, co nás baví, co by jsme chtěli v životě dělat a jaký je náš dětský sen. No na něj si vzpomněli tak CIA polovina z nás. Po úvodním povídání a seznámením s možností studia, jsme zasedli k programu, který vyhodnocovat podle našich zájmů školy, na kterých by jsme mohli studovat. Spostě z nás nám to ukázalo nové obzory.

Reportážní fotky - PD možnosti práce

IX.B

Prvni den z našich tří, se jedna skupina vydala na pracovní úřad zjistit své možnosti studia a druhá skupina se vydala do Studia Interiero, ve kterém  nás seznámili s návrhy a realizací interiéru. Cestování byl zážitek. :) Dále jsme putovali do firmy Knorr Bremse, kde nás vzali do výroby, poznali jsme těžkou práci na pásech a linkách, repasy brzd a všichni slíbili, že se budou učit, aby nemuseli tak těžce dřít. Ve vyrobě se fotit nemohlo, ale přeci jen nějaké památky máme.

Reportážní fotky - Radioaktivita

IX.B

Dne 21.10. jsme se vydali se vzdělávat mimo školu. A to do naší IQ Landie, kde nám odborníci připravili dvouhodinový blok na téma Radioaktivita. Nejdříve jsme si povídali o tématu, poté jsme se rozdělili do šesti skupin a praktickou formou se seznamovali s různými oblastmi radioaktivity. Měřili jsme dozimetrem, zkoušeli jsme průchodnost záření různými materiály a dokonce si i vyzkoušeli atombordel. Tak se ona to pojďte podívat.

Reportážní fotky - Educa

IX.B

Tak jako každý rok s u nás v Liberci pořádala Educa veletrh středních škol. I my jsme se letos zúčastnili, jelikož se čas návrší a jsme v devátém ročníku a to je čas si vybrat budoucí školu. Hledali jsme a procházeli a každý si našel ten svůj stánek.

Reportážní fotky - Harmonizační dny

IX.B

Tak jako každé září jsme i letos vyrazili na Harmonizační dny na Malou Skálu. První den jsme hráli ledolamky, ubytovávali se a dělali oheň s buřtíky.

Druhý den nás čekala voda, ale pro letošek již na kánoích. Vše jsme bravůrně zvládli a po lodičkách hurá zpět na kolobrndách. Večer opět oheň a pokec.

V pátek dopo jsme týmovali a soutěžili a bylo to o pohodě.

Harmonzáky byly moc fajn, pojdte se na to podívat.