Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Třída IV.B - školní rok 2019/2020

IV.B
Měsíční plány

Naše třída v minulých letech

I. B II. B III.B

Reportážní fotky z náhradní výuky

IV.B

V pátek 6. března jsme museli vyklidit třídu, aby nám v učebně mohli udělat nový strop a osvětlení. Přesunuli jsme se tedy do malé tělocvičny, kde jsme využili prostor pro práci ve skupinkách. 

Reportážní fotky z recitační soutěže

IV.B

V úterý 4. února se konalo školní kolo recitační soutěže. Děvčata z naší třídy vzorně reprezentovala a Mia dokonce získala 2. místo v soutěži. Postupuje tím do okresního kola. Dívkám velmi děkujeme a Mie zároveň gratulujeme. Soutěž probíhala ve zrekonstuovaných prostorách hudebny,  kterou jsme během dopoledne otestovali.

Reportážní fotky z tělesné výchovy

IV.B

Rozhodli jsme se vyvěsit pár fotek z naší hodiny TV, abyste viděli, že nezahálíme a pilně cvičíme. Ve skákání se pomalu posouváme od vajíčka k dvojšvihu. Někteří z nás však se švihadlem stále ještě spíše bojují. O něco lépe se "držíme" na boulderové stěně.

Reportážní fotky z Naivního divadla

IV.B

Ve čtvrtek 23. 1. jsme navštívili divadelní představení Hvězdný posel Galileo. Velice se nám v divadle líbilo.

Reportážní fotky ze třídy 4.B

IV.B

Od ledna nám do třídy přibyly Inspirační praporky. Budeme se snažit jejich radami řídit... 

Reportážní fotografie z dopravního hřiště

IV.B

Ve středu 8. 1. jsme se vydali na dopravní hřiště. Tentokrát jsme nejezdili na kolech, ale trénovali jsme pravidla silničního provozu, konkrétně křižovatky a dopravní značky.

Reportážní fotky z vánoční besídky

IV.B

I k nám do 4.B zavítal ke konci měsíce Ježíšek. Větší radost nám svou návštěvou udělal spolužák Robča, který s námi strávil dvě hodiny ve třídě. Vyrobili jsme si svícínek, rozdali dárečky, ochutnali cukroví  a připili dětským šampusem k novému roku. Všem přejeme krásné Vánoce a do nového roku jen to NEJ!

Reportážní fotky z 18. 12. - program ZEROWASTE

IV.B

Dnes k nám přišla paní lektorka Markéta ze společnosti Čmelák s programem Zerowaste. Vyprávěla nám o ekologii a jak se máme šetrně chovat k přírodě a nezatěžovat planetu Zemi plasty. Odpoledne jsme si o pracovních činnostech vyrobili přáníčka, při kterých jsme si potrénovali zručnost.

Reportážní fotky z adventních trhů

IV.B

Ke konci listopadu se konaly adventní trhy. Náš stánek byl tentokrát plný zboží, které jsme ve velké většině vyráběli v naší třídě. Děti v tento den nakupovaly, prodávaly a užívaly nastávající vánoční atmosféru. Děkujeme Emče a její mamince za již tradiční stánek s pitím, mamince od Julinky za povzbuzující čaj a dalším, kteří se aktivně zapojili na přípravě, pomoci, výrobě, dodání materiálu a zboží či samotné realizaci.

Reportážní fotky z programu Maják

IV.B

V úterý k nám zavítal lektor Honza ze společnosti Maják. Poutavou formou nás seznámil s pozitivy i negativy z kybersvěta.

Reportážní fotky z příprav na vánoční trhy

IV.B

Od října se poctivě připravujeme na vánoční trhy, které se konají ve čtvrtek 28. 11. u nás ve škole. Šijeme, lepíme, barvíme, vypalujeme, provlékáme a spoustu dalších činností. Ruční práce nás moc baví. Doufáme, že vás svými výrobky potěšíme.

Reportážní fotky z: Sametová revoluce

IV.B

Většinu listopadu jsme věnovali událostem k 30. výročí od Sametové revoluce.

Reportážní fotky z tvořivých dílniček

IV.B

Jednu listopadovou středu jsme se v podvečer sešli u nás ve třídě, kde jsme pod vedením paní BN vyrobili krásné anděly. Maminky i děti byly velice šikovné, andělů máme plnou třídu. Moc děkujeme maminkám za pomoc a hlavně rodičům od Aninky za dodání dřeva a mamince od Bety za sponzorský dar v podobě materiálu na výrobu sošek.

Reportážní fotky z pracovních činností

IV.B

Termín vánočních trhů se nám nezadržitelně blíží, a proto tvoříme zboží do stánku.

Reportážní fotky z loučení s Kubou

IV.B

V pátek jsme se rozloučili s Kubou, který přechází na jinou školu. Loučení bylo dojemné, Kuba odcházel s plnou náručí "kufrů" plných milých vzkazů. Kubovi přejeme, ať se mu v nové třídě daří a najde zde plno kamarádů.

Reportážní fotky z drakiády

IV.B

V pátek 11. 10. si děti donesly doma vyrobené draky. Zhotovené výtvory jsme zhodnotili, snědli a vystavili. Poté proběhla hlasovací soutěž o nejhezčího draka. Na poslední vyučovací hodinu jsme se, v rámci tělesné výchovy, proběhli  a užili spoustu legrace. 

Reportážní fotky z třídnické hodiny

IV.B

V dnešní třídnické hodině jsme si popovídali o tom, co jsme v rámci našeho kolektivu zlepšili, v čem se cítíme dobře, co se nám neblíbí a na čem ještě zapracujeme. Dále jsme si zahráli zábavné hry a daly si pár výzev do příštího týdne.

Reportážní fotky z tělesné výchovy (září)

IV.B

Ve čtvrtek jsme využili krásného počasí a užili si tělesnou výchovu na sluníčku.

Reportážní fotografie z dopravního hřiště

IV.B

V záři jsme vyrazili na první návštěvu dopravního hřiště. Naučili jsme se jak dávat znamení při změně směru jízdy, jak objíždět překážku, zopakovali jsme dopravní značky.