Třída IV.B - školní rok 2019/2020

Měsíční plány

I. B II. B III.B

Reportážní fotky z adventních trhů

IV.B

Ke konci listopadu se konaly adventní trhy. Náš stánek byl tentokrát plný zboží, které jsme ve velké většině vyráběli v naší třídě. Děti v tento den nakupovaly, prodávaly a užívaly nastávající vánoční atmosféru. Děkujeme Emče a její mamince za již tradiční stánek s pitím, mamince od Julinky za povzbuzující čaj a dalším, kteří se aktivně zapojili na přípravě, pomoci, výrobě, dodání materiálu a zboží či samotné realizaci.

Reportážní fotky z programu Maják

IV.B

V úterý k nám zavítal lektor Honza ze společnosti Maják. Poutavou formou nás seznámil s pozitivy i negativy z kybersvěta.

Reportážní fotky z příprav na vánoční trhy

IV.B

Od října se poctivě připravujeme na vánoční trhy, které se konají ve čtvrtek 28. 11. u nás ve škole. Šijeme, lepíme, barvíme, vypalujeme, provlékáme a spoustu dalších činností. Ruční práce nás moc baví. Doufáme, že vás svými výrobky potěšíme.

Reportážní fotky z: Sametová revoluce

IV.B

Většinu listopadu jsme věnovali událostem k 30. výročí od Sametové revoluce.

Reportážní fotky z tvořivých dílniček

IV.B

Jednu listopadovou středu jsme se v podvečer sešli u nás ve třídě, kde jsme pod vedením paní BN vyrobili krásné anděly. Maminky i děti byly velice šikovné, andělů máme plnou třídu. Moc děkujeme maminkám za pomoc a hlavně rodičům od Aninky za dodání dřeva a mamince od Bety za sponzorský dar v podobě materiálu na výrobu sošek.

Reportážní fotky z pracovních činností

IV.B

Termín vánočních trhů se nám nezadržitelně blíží, a proto tvoříme zboží do stánku.

Reportážní fotky z loučení s Kubou

IV.B

V pátek jsme se rozloučili s Kubou, který přechází na jinou školu. Loučení bylo dojemné, Kuba odcházel s plnou náručí "kufrů" plných milých vzkazů. Kubovi přejeme, ať se mu v nové třídě daří a najde zde plno kamarádů.

Reportážní fotky z drakiády

IV.B

V pátek 11. 10. si děti donesly doma vyrobené draky. Zhotovené výtvory jsme zhodnotili, snědli a vystavili. Poté proběhla hlasovací soutěž o nejhezčího draka. Na poslední vyučovací hodinu jsme se, v rámci tělesné výchovy, proběhli  a užili spoustu legrace.

Reportážní fotky z třídnické hodiny

IV.B

V dnešní třídnické hodině jsme si popovídali o tom, co jsme v rámci našeho kolektivu zlepšili, v čem se cítíme dobře, co se nám neblíbí a na čem ještě zapracujeme. Dále jsme si zahráli zábavné hry a daly si pár výzev do příštího týdne.

Reportážní fotky z tělesné výchovy (září)

IV.B

Ve čtvrtek jsme využili krásného počasí a užili si tělesnou výchovu na sluníčku.

Reportážní fotografie z dopravního hřiště

IV.B

V záři jsme vyrazili na první návštěvu dopravního hřiště. Naučili jsme se jak dávat znamení při změně směru jízdy, jak objíždět překážku, zopakovali jsme dopravní značky.