Třída IV.A - školní rok 2019/2020

I. A II. A III.A

Reportážní fotky - Ozoboti

IV.A

Poslední říjnový den nás ve třídě navštívili Ozoboti. Bylo jich 12 a dělali přesně to, co jsme po nich chtěli.

Práce s Ozobotoy utíkala strašně rychle. Než jsme se seznámili, byl konec hodiny.Stihli jsme jim vytvořit nějaké trasy, sledovali jsme, jak se roboti chovají, jak svítí, proč se vydají někdy doprava, někdy doleva. Bylo toho hodně. A bude toho hodně. S roboty se dá pracovat napříč všemi předměty. Jen co se naučíme jejich základní ovládání.

Reportážní fotky - QR kódy - 2. část

IV.A

Děti nenávidí psaní diktátů. Co takhle ale napsat diktát na iPadu, výsledek schovat v QR kódu a nasdílet na Disk?

Jak to na konci hodiny dopadlo? Dostal jsem otázku: "Pane učiteli, kdy budeme psát zas?"

"Třeba hned v pondělí, když chcete." :-)

Reportážní fotky - QR kódy

IV.A

"Pane učiteli, já jsem včera viděl v časopise QR kód."

"A uměl jsi ho přečíst?"

"jasně, zapnul jsem si QR Reader."

"A zkoušel jsi nějaký QR kód vytvořit?"

"Ne, to jde?"

Koncem října jsme si na iPadech hráli s QR kódy. Jedním z prvních úkolů bylo páteční tvoření. Naším úkolem bylo vymyslet a napsat přání všem spolužákům do nového týdne. Hotový text s přáním jsme skryli v QR kódu, který jsme poslali panu učiteli. Pan učitel naše kódy vytiskl a v pondělí ráno rozmístil po třídě. První pondělní hodinu jsme tak všichni měli co číst.

Reportážní fotky - Jak využít Screenshot

IV.A

Screenshot umí vytvořit každý. Ale jak ho využít ve škole? Co třeba jako dplňovačku chybějících písmen nebo dělení do skupin?

Jednoho dne jsme si zkusili udělat screenshot dokumentu, který nám pan učitel poslal e-mailem. Barevně jsme v něm dělili slova podle toho, zda obsahují předponu nebo předložku. Hotový vybarvený dokument jsme si ukládali na Disk.

Reportážní fotky - Tajný výlet podle GPS souřadnic

IV.A

Ve středu 25. září jsme se vydali na tajný výlet.

"No jo, pane učiteli, ale kam? Kam půjdeme? Co si máme vzít? A kde je sraz?"

"Sraz je na místě 50.779005, 15.073490."

"A teď jsme kde?"

"Teď jsme na místě 50.778580, 15.073381."

"To nebude daleko, ty čísla jsou skoro stejný."

Ve vlastivědě jsme poznávali GPS souřadnice. A tak jsme se po nich vydali na tajný výlet. Děti ve škole musely v týmech nejprve rozluštit cílová místa a ve středu jsme se vydali na cestu. Bylo to prima.

Z vyfocených míst jsme v aplikaci Book Creator následně vytvářeli prezentaci.

Reportážní fotky - iQLandia

IV.A

V pondělí 16. září jsme navštívili iQLandii. Tématem naší exkurze a vzdělávacího modulu byl vesmír.

Reportážní fotky - Volby do žákovského parlamentu

IV.A

V pátek 13. listopadu se v malé tělocvičně konaly volby do parlamentu. Zájemců o politickou funkci se ve třídě našlo dost. :-)

Reportážní fotky - Dětské dopravní hřiště

IV.A

V pátek 6. září jsme navštívili liberecké dětské dopravní hřiště. Intenzivně jsme začali pracovat na našich znalostech  a dovednostech v olbasti dopravní výchovy.

Na konci školního roku máme všichni v plánu získat průaz cyklisty. Při naší první návštěvě dopravního hřiště jsme si omrkli terén, zkusili si projet okruh a absolvovali první vzdělávací lekci našeho nového pana učitele.

Reportážní fotky - Tvoříme třídní pravidla

IV.A

Do nového školního roku je potřeba vstoupit se znalostí platných třídních pravidel. Na jejich podobě jsme se aktivně podíleli hned v prvních dnech školního roku. Při skupinové práci bylo naším úkolem pravidla formulovat, graficky zpracovat a následně prezentovat ostatním.