Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

III. A

III. A

Naše třída v minulých letech

I. A  II. A


Dokumenty ke stažení
září 2017 PDF soubor 833.6 kB Stáhnout
říjen 2017 PDF soubor 693.2 kB Stáhnout
listopad 2017 PDF soubor 736.1 kB Stáhnout
prosinec 2017 PDF soubor 1517.3 kB Stáhnout
leden 2018 PDF soubor 779.1 kB Stáhnout
únor 2018 PDF soubor 624.7 kB Stáhnout
březen 2018 PDF soubor 832.2 kB Stáhnout
duben 2018 PDF soubor 719.9 kB Stáhnout
květen 2018 PDF soubor 723.5 kB Stáhnout
červen 2018 PDF soubor 797.6 kB Stáhnout

Alberto - pátek

III. A

Putování za rozhlednami končí. Po pečlivém zabalení všech věcí a úklidu pokojů na nás však ještě čekaly dva poslední úkoly. Nejprve jsme si v rozhlednovém kvízu ověřili, kolik informací si z našeho putování pamatujeme. Poté jsme  si při hře "Slepá bába" vyzkoušeli, jak moc si navzájem důvěřujeme. Krátce po obědě proběhlo vyhlášení celé soutěže družstev, kterou s přehledem vyhráli SLOVANKÁNI (Míša, Majda, Dydy, Filip N., Marek a Laura). Druhé místo obsadili KÖNIGOVÉ (Filip M., Jára, Radim, Anička L., Sofie, Káťa a Martin) a těsně třetí skončilo družstvo T - MOBILE (Jaromír, Johanka, Eliza, Dan P., Ondra, Honza P. a Anička K.). O pár bodíků méně získal a na čtvrtém místě se umístil SEDMÝ BRAMBERK (Anthony, Honza Š., Elizabet, Maruška V., Matyáš, Tonda a Maruška Š.). Všichni si však za celé putování zaslouží velkou pochvalu. Všechny úkoly jsou splněny, rozhledny navštíveny, tak teď už zbývá jen hurááááááá domůůůůůůůů!!! 

Alberto - čtvrtek

III. A

Dnešní den byl ve znamení příprav na jarmark a soutěží. Po vydatné snídani jsme si opět alespoň trošičku připomněli, že ještě chvíli budeme muset chodit do školy, ale většinu času nám zabral rychle se blížící jarmark. Připravovali jsme si "stejnokroj" na vystoupení i vystoupení samotné. V pozdním odpoledni a navečer se konaly různé soutěže mezi jedotlivými družstvy. Hráli jsme přehazovanou, házeli jsme frisbee a závěr dne jsme věnovali divadelnímu ztvárnění vymyšlených příběhů našich rozhleden. Před usnutím jsme si alespoň částečně posháněli a nashromáždili svoje věci, aby nám zítra šlo balení jako po másle.

Alberto - středa

III. A

Právě máme za sebou ten nejnáročnější den celé školy v přírodě. Ráno jsme vyrazili na 4 km vzdálené nádraží v Josefově Dole, abychom se přepravili do Muzea výroby hraček v Albrechticích v Jizerských horách. Již během jízda ve vlaku bylo zřejmé, že se dešti nevyhneme. Naštěstí jsme se z nádraží v Jiřetíně pod Bukovou nemuseli nikam daleko přemisťovat, takže většina našeho oblečení  zůstala suchá, jen jsme si provětrali pláštěnky. Po exkurzy v továrně jsme si v kreativních dílnách sami vyráběli své hračky. Než jsme opustili továrnu, déšť ustal a my jsme mohli pokračovat v naplánované cestě. Cestovali jsme opět vlakem, tentokráte do Lučan nad Nisou. Zde byla naším cílem poslední rozhledna našeho putování, a to Nisanka. Před výstupem na její vrchol jsme ale ještě zvládli dojít až k pramenu Nisy. Nebyly to však naše poslední kilometry, protože po návratu do Josefova Dolu jsme se ještě museli vrátit, tentokráte 4,5 km zpět do penzionu. Suma sumárum jsme si dnes vyšlápli pěkných 17 km.

Alberto - úterý

III. A

Dnešek jsme začali malou dávkou učení, aby se nám vše z našich hlaviček nevykouřilo, ale stihli jsme si i zařádit na hřišti. Po obědě a krátkém odpočinku jsme se vydali zdolat další rozhledny. Nejprve jsme dorazili k naší nejstarší železné rozhledně Slovance. Opět jsme se pokochali rozhledem do širokého okolí a pak už naše kroky směřovaly na Bramberk. Zde jsme mohli obdivovat jen krásně zvelebené okolí rozhledny. Do výšin jsme se nedostali, protože byla rozhledna zavřená. Po návratu do penzionu jsme se navečeřeli a opět vyrazili dovádět na hřiště, aby se nám dobře usínalo :-)

Alberto - pondělí

III. A

Tak jsme vyrazili vstříc jizerskohorským rozhlednám. Naše první putování začalo na České chalupě. Vydali jsme se  směr Královka. Doprovázelo nás skvělé počasí, takže se nám na Královce i z Královky naskytl úžasný pohled do širokého okolí. Z Královky jsme pokračovali kolem Prezidentské chaty dolů k Josefodolské přehradě až k její hrázi. Pak už nás čekala jen cesta k penzionu Alberto. Sláva!!! Nazdar!!! Jsme u cíle. Hned jsme se ubytovali, rozkoukali a už jsme plnili další úkoly - rozhlednové puzzle. I když jsme ušli asi 10 km, přesto nám ještě večer zbylo dost sil na dovádění kolem penzionu.

Pražský hrad

III. A

Hlavním tématem letošního projektového dne v Praze byl Pražský hrad. Díky úžasné průvodkyni Tereze jsme si alespoň trošičku utřídili základní fakta našich nejstarších i některých novodobějších historických období a událostí. V parku na Malostranském náměstí jsme si povídali o památnících, které se vztahují k II. světové válce. V areáu Pražského hradu jsme si prošli Jižní zahrady, navštívili jsme Chrám sv. Víta i Zlatou uličku. Putování po Pražském hradu jsme zakončili v Daliborce. Během zábavné detektivní hry jsme nejen poslouchali, ale i zjišťovali a pátrali, abychom se na konci dopracovali až k pokladu. Všichni jsme si celý den náramně užili.

Knižní miniveletrh

III. A

Jako již tradičně v dubnu probíhá na prvním stupni knižní miniveletrh, kdy žáci nabízejí své knihy k prodeji ostatním spolužákům a zároveň si od spolužáků mohou jejich nabízené knihy odkoupit. 

Velikonoční zvyky a tradice

III. A

V rámci projektového dne jsme si nejen připomněli naše tradiční velikonoční zvyky, ale vyrobili jsme i pěknou velikonoční dekoraci.

Dětské suplování - Prvouka s Honzou, Martinem a Honzou

III. A

Kromě zábavného opakování a procvičování prvoukového učiva nás kluci seznámili se zajímavostmi živočišné říše.

Dětské suplování - Zpívání s Maruškou a Johankou

III. A

Děvčata nás nejen naučila novou písničku, ale i ukázala, jak to vypadá, když někomu zpívání opravdu jde!!!

Dětské suplování - Jaromírovy, Kryštofovy a Majdiny pokusy

III. A

Asi nejvíce zábavy, ale i napětí jsme si užili během pokusů, které si pro nás kluci s Majdou připravili. Vyrobili jsme si a snad i pochopili princip spojených nádob, vyráběli jsme barevné kreace v mléce, propichovali jsme nafouknuté balónky aniž by praskly, sledovali jsme, jak dokáže kypřící prášek balónek nafouknout. Našim "vědátorům" moc děkujeme za skvělou přípravu a možnost vše si vyzkoušet na vlastní kůži.

Dětské suplování - Výtvarné tvoření s Aničkou, Elizabet a Káťou

III. A

Díky děvčatům jsme si mohli vyrobit krásné škrabošky, protože nám nabídla celou řadu různých ozdůbek, barviček a materiálu. Jen ty naše ručičky nám vždy nesloužily!!! Ale nakonec byl každý spokojený.

Dětské suplování - Angličtina s Elizou a Sofií

III. A

Děvčata si pro nás připravila nejen hry, ale i různé pracovní listy, na kterých jsme si mohli procvičit probíranou slovní zásobu. U některých úkolů jsme se i zapotili. Příprava celé angličtiny dala holkám určitě zabrat, protože měly pracovní listy v několika různých variantách.

Dětské suplování - Matematika podle Radima, Matyáše a Marka

III. A

Kluci si pro nás nejprve připravili krátkou matematickou soutěž družstev a pak už jsme své matematické dovednosti využili při samostatné práci v pracovním listu, který hoši sami sestavili a nakonec i vyhodnotili.

Dětské suplování - Filipův "Kahoot"

III. A

Místo rodičovského suplování jsme se výuky tentokráte ujaly my děti. Filip si pro nás připravil zábavné opakování z českého a anglického jazyka, matematiky i prvouky formou aplikace KAHOOT. Skvěle jsme se bavily.

Bovýsek

III. A

Před jarními prázdninami nás opět navšívil Bovýsek. Povídal si s námi o netradičních druzích ovoce a zeleniny. Protože jsme se nenechali zaskočit a všechny druhy jsme poznali, za odměnu nám rozdal pěkná pexesa na procvičení naší angličtiny.

Sportovní den III. - V.

Během dalších tří lekcí v A-Stylu a na kluzišti jsme si pohybu opravdu užili. Zacvičili jsme si s obručemi i s velkými gymnastickými míči, pohráli jsme si a zarelaxovali v solné jeskyni, ale hlavně jsme se zdokonalovali v našem bruslařském umění. Podívejte se, jak nám to šlo!!!

VIDEO UVNITŘ ČLÁNKU.

Vánoční besídka

III. A

Poslední školní den roku 2017 jsme, jako již tradičně, věnovali vánoční besídce. Zpívali jsme koledy, rozkrajovali jablíčka, pouštěli ořechové lodičky, ochutnávali cukroví a samozřejmě rozdávali a rozbalovali dárečky. Všichni jsme si tento den krásně užili.

Adventní trhy

III. A

V prvním prosincovém týdnu proběhly na školním dvoře již druhé adventní trhy. Díky ochotným a velmi šikovným maminkám jsme mohli nabízet široký sortiment vánočního zboží. Tentokráte jsme přiložili i my ruce k dílu, a to nejen jako nejbližší pomocníci našich maminek, ale i jako samostatní autoři některých výrobků nebo zkušení prodejci. Všem zúčastněným velmi děkujeme.

Maják

III. A

Počátek prosince byl pro nás ve znamení prevence. Zúčastnili jsme se programu primární prevence společnosti Maják. V rámci tohoto programu jsme si potvrdili, jak důležité je pro nás se k sobě navzájem slušně chovat, pomáhat si a být dobrým kamarádem nebo kamarádkou. 

Sportovní den II. - bruslení, pohybová výchova, solná jeskyně

III. A

Na konci listopadu jsme se podruhé vydali do Home Credit Arény, abychom si zacvičili a zarelaxovali v A-stylu,  ale hlavně zdokonalovali naše bruslařské dovednosti. Určité pokroky jsme udělali. přesto máme stále co vylepšovat.

Sportovní den I. - pohybová výchova, bruslení a solná jeskyně

III. A

Dnes jsme se poprvé vydali do A-Stylu, abychom si vyzkoušeli cvičení v zrcadlovém sálu pod vedením zkušené trenérky aerobiku, relaxaci v místní solné jeskyni a na závěr pro někoho teprve první krůčky a kroky na bruslích. Moc jsme si to užili, takže se už těšíme na příště.

Tančení a povídání s Marcie

III. A

V pondělí jsme přivítali vzácného hosta - Marcie Van Cleave - lektorku amerických a anglických country tanců, i dalších mezinárodních tanců. Nás naučila tance z Bulharska, Izraele, Ameriky  a z Ruska. Po tančení nám zbyl čas na povídání, kdy nám Marcie na obrázcích představila Boston, v němž žije a kde je také ředitelkou Folk Art Center of New England. Kromě tančení jsme si tedy procvičili i angličtinu. Marcie moc děkujeme za příjemně strávené dopoledne.

 

Sobotní výprava s překvapením

III. A

V sobotu se někteří z nás vydali na výpravu, kde na nás čekalo hned několik překvapením. Prvním z nich bylo setkání s naší bývalou paní vychovatelkou Lenkou, která nás celou cestu doprovázela. Druhým překvapením byl program výpravy, kdy jsme vystoupali na Skalní hrad a prošli jsme si naučnou stezku Oldřichovskými bučinami. Ovšem největším překvapením bylo zastavení na zahradě paní vychovatelky, kde jsme si nejen opekli buřtíky, ale stihli jsme si i pohrát. I když předpověď počasí na tento den nebyla vůbec příznivá, nakonec nám počasí vyšlo, déšť nás pokropil až těsně před nástupem do vlaku. Kdy a kam se vydáme příště???

Cvičení v přírodě

III. A

Naše první společná akce v novém školním roce se opět odehrála v přírodě. Počasí nám sice moc nepřálo, místy nás pokropily i dešťové kapky, přesto jsem si čtvrteční dopoledne užili. Během cesty na Českou chalupu jsme stihli sbírat houby, zavzpomínat na prázdniny i hrát hry. Ověřili jsme si, že víc hlav víc ví a že ve dvou (třech, čtyřech, pěti,...) se to lépe táhne. Tak vzhůru do společné práce!!!