Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Třída II.B - školní rok 2018/2019

II.B

Naše třída v minulých letech

I. B


Dokumenty ke stažení
září 2018 PDF soubor 635.8 kB Stáhnout
říjen 2018 PDF soubor 780.9 kB Stáhnout
listopad 2018 PDF soubor 730.2 kB Stáhnout
prosinec 2018 PDF soubor 742.3 kB Stáhnout
leden 2019 PDF soubor 688.8 kB Stáhnout
únor 2019 PDF soubor 663.2 kB Stáhnout
březen 2019 PDF soubor 670.8 kB Stáhnout
duben 2019 PDF soubor 630.8 kB Stáhnout
květen 2019 PDF soubor 679.5 kB Stáhnout
červen 2019 PDF soubor 158.7 kB Stáhnout

Ktová 23. 5., reportážní fotky

II.B

Poslední den - odjezd. přijele Evy maminka a všechny kufry odvezla. Od majitele jsme dostali nanuky, moc si naše děti chválili. A nás čekal pochod na nádraží, kde jsme i poobědvali - řízek. cesta vlakem uběhla, ČD na nás byly připraveny.

Ktová 22.5. reportážní fotky

II.B

Dnešek deštivý, ale přesto se podařil. D2ti malovaly, učily se a večer přijela návštěva. Dopadlo vše dobře, příjemné setkání v dešti. Děti jsou v pořádku a setkání zvládly.

Ktová 21. 5., reportážní fotky

II.B

Dnešek se vydařil včetně počasí, hezký slunečný den. Do Jičína jsme jeli linkovým autobusem, seděli jsme v něm sami, byl to pěkný zájezdový bus. Nazpátek totéž. Jičín a ševcovna pod věží nás moc  mile překvapila. Velký výběr zmrzliny bylo to nejlepší z celého dne. Zakončili jsme diktátem, násobky, nácvikem na jarmark a malováním do deníku. 

Ktová 20. 5., reportážní fotky

II.B

Dorazili jsme v pořádku, děti se hned zabydlely. Stihli jsme dojít na Trosky, hrát si(velká zahrada, zařízená stodola, krásné pokojíčky). Potkaly nás dva deštíky, někdo měl poprvé pláštěnku.  Stihli jsme se i hodinu učit a nacvičovat. Teoreticky by všichni měli být utahaní a spát. 

Praha 2.5. reportážní fotky

II.B

Čtvrtek byl jediný teplý a slunečný den v týdnu a my jsme vyjeli do Prahy. Pluli jsme po Vltavě, navštívili Muzeum Karlova Mostu, kde nás čekala skvělá prohlídka. Stavbu mostu nám průvodkyně hodně objasnila. Přešli jsme Karlův Most. Nastoupili na metro a jeli domů. Cesta se povedla i díky rodičům, kteří s námi jeli.

Společné učení se 6. A, reportážní foto

II.B

Společná hodina na pozemku a s mikroskopy se vydařila. Ještě nás čeká další hodina, kde si prohodíme činnosti.

Voda, reportážní foto

II.B

Navštívili jsme IQpark a pokusy s vodou. Povedlo se, okusy nám vysvětlily některé jevy kolem nás-víry, brzdovou kapalinu, práci bagru, květenství leknínu na vodě. Celý den byl za odměnu - třídě se podařilo za měsíc přesypat sklenici s oříšky..a jedeme na další.

Miniveletr knih, reportážní foto

II.B

Poslední březnový pátek si děti na 1. stupni uspořádaly burzu knih. Děti prodaly, nakoupily a četly.....

Dům přírody, reportážní fotky

II.B

Poté, co děti splnily jako třída společný úkol, který jim trval 2 měsíce, za odměnu jsme vyjeli vlakem do Dolánek. Přírodou v Českém ráji nás provázel mimozemšťan. Cesta vlakem i naučný program v domě byly příjemné zpestření výuky. České dráhy byly na naši skupinu připraveny, připravily vagón, vlak jel přesně. 

Rodičovský večer v naší třídě, reportážní fotky

II.B

Podvečer ve třídě byla příjemná chvilka před Vánoci, sešli jsme se všichni a udělali jsme příjemnou atmosféru. Na azávěr kluci dražili obrázky koček, peníze hned ráno odnesli těm, kdo je opravdu potřebuje. 

Kalendáře na rok 2019

II.B

Někomu se kalendáře opravdu moc povedly, někdo, kdo chyběl,  snad přes Vánoce dokončí...ať slouží.

Lesík u školy

II.B

V lesíku u školy jsme našli všechno o čem jsme se učili..letokruhy, kůru stromů, listanaté i jehličnaté stromy, ale i pozůstatky lidské činnosti...

Pozvánka na Rodičovský večer v naší třídě

Zveme všechny rodiče, prarodiče a další na Rodičovský večer v naší třídě ve čtvrtek 20. 12. od 16:30 hodin. Na programu bude pohádka O dvanácti měsíčkách a všechno, co si pamatujeme z čítánky.

Zdravá centra a reportážní fotky z nich

II.B

Ve zdravých centrech děti krájely samostatně jablka a citróny, vážily a porovnávaly hmotnosti, třídily ovoce a zeleninu. Nejvíce je bavily pokusy s citróny, míchaly si i nápoje a ochutnávaly. Děti pracovaly s nožem naprosto samostatně a bez úrazu.

Oslavy 100 let republiky v naší třídě - reportážní fotky

II.B

Děti celou akci braly velmi vážně. Připravily si přání, namalovaly vlajky, v pátek přišly i oblečeny v národních barvách. Poslechem hymny naše třídní oslavy skončily.

Reportážní fotky z lesních center

II.B

Navázali jsme na Lesnickýden Lesními centry. Využili jsme všechno, co nám lesníci darovali - pexesa, plakát, knížky a něco přidali. Čeká nás ještě krátká přírodovědná vycházka, abychom se ještě jednou podívali na stromy a keře a jak fungují patra lesa.

Reportážní fotky z Lesnického dne

II.B

V pátek brzy ráno jsme se vypravili do Panského lomu v Hanychově. Lesníci pro nás a další dti připravili skvělou výuku - poznávání stromů, ukázku práce koně, ukázku dravců, ukázku stop, ukázku poznávání dřeva, opékání buřtů. Všechno si děti zažily a už nás čekají Lesní centra a procvičení ve škole. Moc děkujeme, zážitková lesní pedagogika se moc lesníkům povedla. 

Knížka ve škole, reportážní fotky z první minidílny

II.B

Dnes se nám den povedl...celý den si děti ve voných chvilkách prohlížely knihy kamarádů. Pak každý pověděl, proč by si kamarád měl knihu přečíst...doporučil ji. Na závěr si každý našel ve třídě kout, kde si v klidu četl. Kuba napsal první pravidlo díly čtení - nyvyrušovat spolužáky.

Kočky

II.B

Kočky jsme malovali fixem a vodovkami...povedly se.

Reportážní fotky z center aktivit Bezpečně do školy

II.B

Děti se ráno již samy zapsaly do jednotlivých center a pak v nich i pracovaly. Celá hodina proběhla v klidu, děti pracovaly se zájmem. Poznávaly okolí školy, značky, přechody, počítaly cestující, vymýšlely reflexní oděv, učily se básničky a plnily úkol pomocí aplikace. Zítra nás čeká další kolo.

Obrázky Ještědu

II.B

Povedly se...moc a všem. Pastelem děti malovat opravdu umí.

Reportážní fotky z Ještědu

II.B

Na dnešek děti měli jednoduchý úkol-zjistit a říci větu o Ještědu. A věděly toho hodně. Poté, co jsme si informace pověděli, vyrazili jsme na tramvaj a lanovkou nahoru. Obešli jsme hotel, prohlédli inf. tabule, foto pana Hubáčka, staré stavby na Ještědu. V bufetu jsme se občerstvili, utráceli. Dozvěděli jsme se jak je to s čerty na Ještědu, kam vede Čertova stěna, kde je skála zvaná Krejčík. Postavili jsme (hlavně kluci)stavbu z kamenů a lanovkou sjeli zase dolů. Celé dopoledne se moc povedlo, cesta tramvají zpět byla také klidná.