Třída II.B - školní rok 2018/2019

I. B

Oslavy 100 let republiky v naší třídě - reportážní fotky

II.B

Děti celou akci braly velmi vážně. Připravily si přání, namalovaly vlajky, v pátek přišly i oblečeny v národních barvách. Poslechem hymny naše třídní oslavy skončily.

Reportážní fotky z lesních center

II.B

Navázali jsme na Lesnickýden Lesními centry. Využili jsme všechno, co nám lesníci darovali - pexesa, plakát, knížky a něco přidali. Čeká nás ještě krátká přírodovědná vycházka, abychom se ještě jednou podívali na stromy a keře a jak fungují patra lesa.

Reportážní fotky z Lesnického dne

II.B

V pátek brzy ráno jsme se vypravili do Panského lomu v Hanychově. Lesníci pro nás a další dti připravili skvělou výuku - poznávání stromů, ukázku práce koně, ukázku dravců, ukázku stop, ukázku poznávání dřeva, opékání buřtů. Všechno si děti zažily a už nás čekají Lesní centra a procvičení ve škole. Moc děkujeme, zážitková lesní pedagogika se moc lesníkům povedla.

Knížka ve škole, reportážní fotky z první minidílny

II.B

Dnes se nám den povedl...celý den si děti ve voných chvilkách prohlížely knihy kamarádů. Pak každý pověděl, proč by si kamarád měl knihu přečíst...doporučil ji. Na závěr si každý našel ve třídě kout, kde si v klidu četl. Kuba napsal první pravidlo díly čtení - nyvyrušovat spolužáky.

Kočky

II.B

Kočky jsme malovali fixem a vodovkami...povedly se.

Reportážní fotky z center aktivit Bezpečně do školy

II.B

Děti se ráno již samy zapsaly do jednotlivých center a pak v nich i pracovaly. Celá hodina proběhla v klidu, děti pracovaly se zájmem. Poznávaly okolí školy, značky, přechody, počítaly cestující, vymýšlely reflexní oděv, učily se básničky a plnily úkol pomocí aplikace. Zítra nás čeká další kolo.

Obrázky Ještědu

II.B

Povedly se...moc a všem. Pastelem děti malovat opravdu umí.

Reportážní fotky z Ještědu

II.B

Na dnešek děti měli jednoduchý úkol-zjistit a říci větu o Ještědu. A věděly toho hodně. Poté, co jsme si informace pověděli, vyrazili jsme na tramvaj a lanovkou nahoru. Obešli jsme hotel, prohlédli inf. tabule, foto pana Hubáčka, staré stavby na Ještědu. V bufetu jsme se občerstvili, utráceli. Dozvěděli jsme se jak je to s čerty na Ještědu, kam vede Čertova stěna, kde je skála zvaná Krejčík. Postavili jsme (hlavně kluci)stavbu z kamenů a lanovkou sjeli zase dolů. Celé dopoledne se moc povedlo, cesta tramvají zpět byla také klidná.