Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

I. B

I. B


Dokumenty ke stažení
září 2017 PDF soubor 553.6 kB Stáhnout
říjen 2017 PDF soubor 320.8 kB Stáhnout
listopad 2017 PDF soubor 841 kB Stáhnout
prosinec 2017 PDF soubor 607.4 kB Stáhnout
leden 2018 PDF soubor 776.8 kB Stáhnout
únor 2018 PDF soubor 763.6 kB Stáhnout
březen 2018 PDF soubor 789.1 kB Stáhnout
duben 2018 PDF soubor 874.8 kB Stáhnout
květen 2018 PDF soubor 393.6 kB Stáhnout
červen 2018 PDF soubor 650.4 kB Stáhnout

Sobotní výlet - zámek Hrubá Skála.

I. B

Zpočátku se zdálo, že počasí nám nedovolí "vytáhnout paty z domova". Během dopoledne ale přestalo pršet a tak náš poslední sobotní výlet v tomto skolním roce se vydařil. Poznali jsme, že Český Ráj je opravdu ráj. Jen toho času bylo málo...

Třídění odpadú

I. B

V úterý jsme se přesvědčili, jak je důležité třídit odpad. Během hodinového programu jsme si, mimo jiné, procvičili, do jakých konteinerů patří různé typy odpadů nebo jak vznikají plasty. 

Tučňáci na jarmarku

I. B

Vime, že tučňáci žijí převážně na jižní polokouli a na Galapágách. Je jich asi 18 druhů. Ve čtvrtek přibyl na školním jarmarku další druh tučňáků - TUČŃÁK LESNÍ. Vystoupení tučňáků se vydařilo a všem, kteří se na úspěchu podíleli, děkujeme.

 

 

Pobyt v přírodě: DEN POSLEDNÍ

I. B

Milé děti,

 chválíme Vás především za odvahu být delší dobu bez rodičů (i když občas nějaké slzičky byly). Jste odvážní a dobří kamarádi. Těšíme se na další společný výlet.

 Vaše paní učitela a paní vychovatelka :)

Posíláme vám obrázek, který jsme vyfotily z našeho pokoje, když jste už dávno všichni spali...

 

 

Pobyt v přírodě: DEN DRUHÝ

I. B

Milí rodiče,

dnes jsme si měli možnost ověřit, že cesta z Malé Skály k Zrcadlové Koze nevede jenom po silnici, ale i po vodě. Naše dobrodružná cesta byla dlouhá sedm kilometrů. Jsme zkrátka už rafťáci.

Zdravíme vás z předposledního dne pobytu.

Vaše děti

 

Pobyt v přírodě: DEN PRVNÍ

I. B

Milí rodiče,

posíláme Vám pozdravy z prvního dne pobytu v přírodě.

Máme za sebou: Dům přírody, Dlaskův statek, trampolínu, kolotoče, houpačky, večeři, vycházku a chystáme se na první noc bez maminek. Držte nám palce! To dáme!

Vaše děti

Projektový den PRAHA

I. B

V pátek 11. 5. se v Praze objevilo velké množství červených kšiltovek. Naše třída se totíž jela podívat na Petřín a do Bludište. Cesta nám rychle utekla a první zastavení bylo až pod rozhlednou. Ti, kteří se rozhodli, že na rozhlednu nepůjdou, mlsali v cukrárně jako první. Dálší prohlídka zrcadlového sálu a bludiště nás pobavila tak, že jsme ani nechtěli odejít. Zpáteční cestou jsme se prošli parkem a pak už nás čekalo metro a cesta zpět do Liberce.

Milé děti, musím vás všechny pochválit, protože cesta byla náročná a vy jste se chovali tak, jak jsme si před cestou slíbili(všimli si toho i ostatní cestující).

Lemberk - sobota 28.4.

I. B

Lemberk je další zámek, který jsme navštívili. Prohlédli jsme si místnosti zařízené v různých stylech a kdybychom neměli v plánu dojít k léčivé studánce, určite bychom si krásné pokojíky prohlíželi o hodně déle. U studánky Zdislavy jsme svačili a s námi i labutě (: Cesta do Jablonného v Podještědí byla sice únavná, ale zmrzlina na náměstí nás osvěžila.Také jsme se vyfotili u Basilky svatého Vavřince.

Vlak nás do Liberce dovezl sice se zpožděním, ale v pořádku. 

 

 

Náš druhý sobotní výlet

I. B

Cílem dalšího výletu byl zámek ve Frýdlantě v Čechách. Výlet se díky krásnému počasí a dobré náladě vydařil. Prohlédli jsme si nejen zámek, ale i náměstí tohoto starobylého města. 

Těšíme se na další výlet!

Projektový den

I. B

Děkujeme všem starším kamarádům ze šestých tříd za pečlivě připravený projektový den. Celé dopoledne jsme ve skupinkách řešili zajímavé pohádkové úkoly. Zábavnou formou jsme si na jedenácti stanovištích procvičili matematiku, čtení i psaní. Víme, že vytvoření takového projektu není jednoduché. Ještě jednou šesťáci děkujeme. Projektový den POHÁDKA se nám moc líbil.

Burza knih

I. B

Jednou z tradic na naší škole je i burza knih. V tento den, kromě učebnic, přineseme knížky a časopisy, které už máme přečtené. Domů si pak doneseme knihy nové. Knihy jsme si mohli ale také jenom prohlédnout. Burza příjemně zpestřila další školní den.

Velikonoce - přišlo jaro!

I. B

Barevné kraslice, pomlázka, mláďata, slunce, zelená tráva, více tepla...

Je hodně toho, co jaro s sebou přináší. My jsme ho přivítali ozdobeným vrbovým proutím. Tvoření nám sice dalo hodně práce, ale nakonec si každý z nás donesl domů povedený výrobek(:

A nezapomněli jsme ani na osení, které krásně během několika dnů zazelenalo.

Samozřejmě, že i tento měsíc nescházela oslava narozenin.

Hezké Velikonoce!

Rodiče a my

I. B

Bývá tradicí, že na Den učitelů přijdou rodiče, kterí nás seznámí s některými profesemi. 

Nejprve jsme si vyzkoušeli, že vyrobit loutku Moreny není jednoduchá věc. Všem se nakonec Morena povedla. V další části dne jsme zjišťovali, jaké jsou rozdíly mezi hradem a zámkem, jak se chovali rytíři a také někteří byli na rytíře pasováni(:

Poznali jsme, jak složité to mají lidé, kteří jsou slepí. Pomůcky, které jim usnadní život, jsme si i vyzkoušeli.

Všem maminkám děkujeme!

 

Březnové novinky

I. B

Chřipková epidemie se nevyhnula ani naší třídě. Nenechali jsme se odradit. Hned, jakmile v ostrůvcích byl správný počet již zdravých kamarádů, pustili jsme se do práce. Téma Zdraví a nemoce nás tedy ničím nezaskočilo. Úkoly byly poprve rozmístěné po celé třídě a tak nás čekalo společné "luštění" a hledání shody, jak postupovat při plnění úkolů. Zpočátku byl ve třídě trochu hluk, ale nakonec jsme se dokázali dohodnout. Všechny ostrůvky předvedly veselé divadelní představení. Dokázaly, že si poradí s matematikou, ale i s tím, jak zdravě jíst. Všichni věříme, že se další nemoce naší třídě rozhodně vyhnou. (:

A samozřejmě, že i březnu se slavily narozeniny. Oslavencům gratulujeme.

1.B v měsíci únoru

I. B

  Po rozdání vysvědčení a po jednodenních prázdninách nás čekalo hodně úkolů. Opět jsme pracovali v centrech aktivit. Naše třída si centra přejmenovala na Ostrůvky. Na ostrůvcích hlavně spolupracujeme. Ŕešíme společně složitější situace, ale musíme se spoléhat také sami na sebe. Proto má každý z nás úkol, který plní sám. Jak se na "ostrůvcích  žilo", , tak to si zhodnotíme v závěru dne.

Své zástupce jsme také měli i v recitační soutěži. Obsadili jsme druhé a třetí místo. To je velký úspěch.

 Moc nás všechny bavil TÝDEN BAREV. Zvláště holky - parádnice si užily barevného oblečení.O každé barvě jsme se dozvěděli nějakou zajímavost.

A protože škola není jenom zábava (-: , přidáváme fotky z hodiny matematiky. Podívejte se, kolik krásných obrazků se dá vytvořit z čísla 9!

Samozřejmě, že také pilně čteme, píšeme a dokonce jsme natočili zajímavou hodinu angličtiny.

Návštěva knihovny. O růžovém slůněti.

I. B

I když dnešní zasněžené ráno bylo jako z pohádky, cesta za pohádkou do knihovny byla, díky sněhové nadílce, trochu komplikovaná. Naštěstí jsme na místo dorazili včas. 

Paní knihovnice nám vyprávěla a četla příběh o růžovém slůněti, které ztratilo kamaráda. Všechno dopadlo dobře. Slůně jsme si ve škole i nakreslili.

Vánoční vycházka a vánoční dárky

I. B

Dnes jsme si přinesli do školy mrkev, zrní, lojové koule a suché pečivo. Tohle "vánoční cukroví" jsme donesli do lesa zvířátkům. Později jsme si na opravdovém cukroví pochutnali i my. A pak už nás jen čekalo dlouho očekávané rozbalování dárků.

Milí rodiče, přejeme Vám s paní vychovatelkou klidné a krásné vánoční svátky, v Novém roce hodně pohody, zdraví, štěstí a radosti.

 

" Sliby se maj plnit o Vánocích"

I. B

V listopadu jsme slíbili klientům v Domově se zvláštním režimem, že opět příjdeme zazpívat. Tak, jak se ve známé vánoční písničce zpívá, slib jsme splnili -  právě o Vánocích. Vystoupení se líbilo a některí posluchači si s námi známé koledy i zazpívali. Další slib? Zase příjdeme!

Vánoční koncert

I. B

Příprava na naše první vystoupení byla pečlivá. Pilné a poctivé zkoušení se vyplatilo. Nejen my, Mravenečci, ale všichni učinkující sklidili velký potlesk. Už jsme opravdoví zpěváci...

Projektový den pro prvňáčky

I. B

Kamarádí z osmých tříd si pro nás připravili dopoledne plné zajímavých činností. Vyráběli jsme papírová vánoční přání, vánoční dekorace ze smrkových větví, nechybělo zdobení perníčků. Vyprávěli jsme si u plovoucích svíček.

Osmáci, děkujeme!

Nejen adventní jarmark

I. B

Stánek naší třídy na adventním jarmarku jste poznali podle papírových hvězd. Mohli jste si v něm prohlédnout a koupit plno zajímavých věcí. Nebyly to jen vánoční ozdoby, svícny, přáníčka, perníčky, věnce, vánoční prostírání, ale kdo chtěl, mohl si vybrat i z vánočního cukroví. Některé dobroty nám zůstaly i na druhý den. A tak jsme si pochutnali třeba i na švestkovém koláči(:

Tento týden nás nezaměstnaly jen přípravy na vánoční jarmark. Učili jsme se poprvé ve skupinkách. Přišel za námi Mikuláš s čerty a andělem. Také jsme popřáli  kamarádce Monice k narozeninám. A přidáváme  "ztracené fotografie" ze společného tvoření.

 

Adventní věnce - společné tvoření

I. B

Ty nejkrásnější adventní věnce jsme vyráběli společně s rodiči.

Děkuji všem, kteří se tvoření zúčastnili. Také těm, kteří děti vybavili vším, co věnce udělalo krásnými a i těm, kteří nám drželi palce. Zkrátka -  děkuji všem rodičům.

Malý zdravotník

I. B

Diplom malého zdravotníka nemá každy! Ten, kdo ho získá, musí ovládat: umělé dýchání, ošetřit popáleniny, zastavit krvácení a postarat se o zlomenou končetinu. To všechno nás naučila zdravotní sestřička z liberecké záchranné služby a její medvědí pomocník. Všechny zákroky jsme si vyzkoušeli a stali se z nás MALÍ ZDRAVOTNÍCI.

Výtvarná výchova

I. B

Je sice teprve listopad, ale už teď si chystáme ve třídě zimní výzdobu. Zima tu bude co nevidět!

 

Projektový den " Jsem laskavec"

I. B

 Velkou příležitost ukázat, že nám staří lidé nejsou lhostejní, jsme dostali v účasti na mezinárodním projektu "Jsem laskavec"

I když jsme ještě děti, už teď víme, že je důležité myslet i na" babičky a dědečky". Vždyť i my jednou zestárneme...

V Domově pro seniory jsme zpívali, předali naše veselé obrázky a čerstvě upečené bábovky, které jsme dopoledne společně upekli.

Týden plný příjemných zážitků jsme zakončili oslavou dalších narozenin.

Den stromů

I. B

 

První víkendové výletování jsme si naplánovali do Hejnic na Den stromů. A pro každého se tu něco našlo. Společně jsme procházeli prožitkovou stezkou lesem. Tou samou trasou před námi totiž běžela pohádková Liška Bystrouška. Zanechávala nám vzkazy s úkoly a my je všechny splnili! Odvahu jsme potrénovali na stezce odvahy. Dojít k nedaleké skalce se zavázanýma očima nebylo vůbec lehké. Podařilo se nám taky určit názvy stromů, spadaného listí a lesních plodů. Lupa nám pomohla odhalit, kteří živočichové jsou procházkou lesem pouhým okem „neviditelní“. K podzimu rozhodně patří moštování a výroba ptačích budek. To jsme si mohli vyzkoušet v cíli vycházky v budově organizace „Střevlík“.

 I když jsme přijeli unavení, těšíme se na další víkendové výletování.

 

Říjen barví listí do zlata

I. B

Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. A právě o tomto přísloví byl krásný a poučný příběh Ivy Peřinové Deset černoušků. Cestou do školy jsme využili krásného počasí a ověřili jsme si, že v říjnu je listí opravdu zlaté.

Matematika podle pana profesora Hejného - kavárnička pro rodiče

I. B

Stavíme, kreslíme, stříháme, zkoumáme, diskutujeme, počítáme,...

Takhle podobně probíhá hodina matematiky podle pana profesora Hejného. Rodiče si tento způsob výuky mohli vyzkoušet v úterní kavárničce. Zkoumali, diskutovali, počítali...

Učíme se první slabiky

I. B

Během dvou měsíců jsme se ve škole naučili hodně nového. Umíme už číst některá písmenka a snažíme se je spojovat do slabik. Pracujeme s Živou abecedou a určitě brzy budeme umět číst i ve Slabikáři. 

Někteří v tomto měsíci také oslavili narozeniny a svátek.

 

Harmonizační den 1.B

I. B

Náš harmonizační den byl opravdu harmonický.

Mimo plán jsme sice našlapali více kilometrů, ale krásné počasí a dobrá nálada plná odhodlání dojít do cíle , nám všechno vynahradila. Cesta na Maliník rychle uběhla a svačina na sluníčku nás povzbudila k dalším nečekaným výkonům. Na Královku jsme došli právě včas - na oběd. Abychom nezlenošili, vyběhli jsme schody na rozhlednu. Také chvilka volné zábavy na hřišti přišla vhod. A pak už jen honem na autobus do Liberce. Náš první společný výlet se vydařil :)

První hodiny tělocviku a další oslava narozenin

I. B

"Dnešní hodině NAZDAR -ZDAR!"

Takhle se už umíme pozdravit na začátku každé hodiny tělesné výchovy.

A také jsme slavili další narozeniny.

Výtvarná výchova, matematika a narozeninová oslava

I. B

Hned druhý týden ve škole jsme oslavili narozeniny spolužačky Sárky.

Některé fotografie jsou z hodin výtvarné výchovy a matematiky.

První týden prvňáčků - bublinek ve škole

I. B

Bublinková

Letí, letí bublina,

bum a spadla do klína.

Letí první, druhá, třetí,

všechny mají jména dětí......

 

Moje milé děti-  bublinky,

přeji vám krásný a úspěšný první školní rok.

Vaše paní učitelka