Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Třída II.B - školní rok 2019/2020

II.B
Měsíční plány

Naše třída v minulých letech

I.B

Reportážní video - Výtvarka s ipady

Ve skupinkách si děti vymýšlely a nafotily mini příběhy. Výsledek jejich práce zde brzy uvidíte.

 

Reportážní fotky - Centra aktivit - Kalendář

II.B

V dalších centrech aktivit se orientujeme ve svém diáři a vyhledáváme v něm informace, zkoušíme rýsovat a měřit podle pravítka. Čteme si příhody Boba a Bobka, kterým v ateliéru motáme z vlny ocásky:-). Rozlišujeme roční období. Každá dvojice spolužáků společně vytváří list nástěnného kalendáře, který budeme ve třídě používat.

Reportážní fotky - Vánoční besídka

II.B

Poslední školní den v roce 2019 jsme si ve třídě udělali hostinu z cukroví a dobrot, zpívali jsme koledy, rozdali jsme si dárečky, připomněli jsme si některé vánoční zvyky a sepsali svá předsevzetí na rok 2020.

Reportážní fotky - Prvouka s iPady

II.B

Probrané učivo o třídění ovoce a zeleniny jsme si zopakovali prostřednictvím iPadů. Paní učitelka Sinkevičová nám ukryla ovoce a zeleninu do QR kódů, které měly děti správně rozdělit. Následně proběhla v aplikaci Kahoot třídní vědomostní soutěž. Moc jsme si to užili:-).

Reportážní fotky - Rodina (centra aktivit)

II.B

V dalších centrech aktivit si opakujeme příbuzenské vazby, vyrábíme vánoční přáníčka, skládáme parkety, pracujeme s článkem o Addamsově rodině, hrajeme scénky ze svatby, vítání občánků, oslavy narozenin a Vánoc.

Reportážní fotky - Čertovská škola

II.B

V pátek 6. 12. přišli do třídy samí čertíci. Tancovali jsme a zpívali Čertí šarádu. Kreslili jsme ve dvojicích černou tuší zimní obrazy na výzdobu třídy. Pak si pro nás přišli starší čerti, kteří si pro nás v knihovně nachystali skupinové úkoly z matematiky, českého jazyka, prvouky, angličtiny, ekologie, výtvarné výchovy a tělocviku. Moc jsme si to užili, a získali jsme výuční listy. Děkuji svým bývalým žákům a paní učitelce Ulvrové za skvěle odvedenou práci.

Reportážní fotky - Adventní trhy

II.B

Děti se konečně dočkaly adventních trhů a mohly prodávat a nakupovat. Zboží po sněhulákovsku se všem moc povedlo a dobře se prodávalo. Druhý den byly děti plné dojmů a zážitků, o které se s námi podělily. Děkuji všem rodičům i prarodičům za pomoc s prodejem i přípravou zboží.

Reportážní fotky - Příprava na adventní trhy 3. část

II.B

Maminka Matiase k nám přišla do třídy, aby s námi vytvořila šperky k prodeji.

Reportážní fotky - Příprava na adventní trhy 2. část

II.B

I v koupelně může být vánoční dekorace :-).

 

Reportážní fotky - Příprava na adventní trhy

II.B

Při hodině pracovních činností jsme uváleli sněhuláky k prodeji na adventních trzích. Kdo si je koupí, tak si určitě pochutná a zjistí, že se v jedné z koulí skrývá překvapení:-).

Reportážní fotky - Sametová revoluce

II.B

Při prvouce jsme si udělali vycházku před radnici, kde jsme si prohlédli expozici k Sametové revoluci. Na jedné fotce jsme dokonce našli paní vychovatelku a na další tetu našeho spolužáka. Následně jsme navštívili radnici, kde jsme si prohlédli výstavu vánočních ozdob. Děti tam našly i tu, kterou vyráběly v družině. V pátek 15. 11. nám přišly děti z 2. stupně o Sametové revoluci povyprávět.

Reportážní fotky - Ovoce (centra aktivit)

II.B

V dalších centrech aktivit rozlišujeme ovoce od zeleniny. Hrajeme si na obchod, ochutnáváme a poznáváme různé druhy ovoce. Dělíme ovoce na peckovice, malvice a bobule, mícháme si barvy a následně otiskáváme ovoce. Procvičujeme druhy vět a luštíme šifru. Snažíme se spolupracovat, domlouvat se a pomáhat si.

Reportážní fotky - Dýňoví agenti

II.B

Po podzimních prázdninách jsme si při pracovních činnostech vyrobili dýňové masky z papírových talířů. Děti byly velice kreativní především při vystřihování úsměvů.

Reportážní fotky - Jak jsme šili čepice

II.B

Chodíme pravidelně plavat a tak jsme si ušili oboustranné čepice, které nás zahřejí a moc nám sluší:-). Někteří je chtějí mít na hlavě i ve škole.

Reportážní fotky - Bezpečná cesta do školy (centra aktivit)

II.B

Opět jsme začali pracovat v centrech aktivit. Nejprve však děti musely vyluštit šifru. V matematice děti řešily a názorně si ukazovaly cestující, kteří nastupují a vystupují z autobusu. Měly zapsat přehled o tom, co se dělo na každé zastávce. Zahrály si pexeso s pravidly bezpečného chování na ulici. V českém jazyce si děti četly báseň o semaforu, který správně vybarvily. Hrály také společenskou hru pro chodce. V ateliéru si děti vytvořily postavu, které nechyběly reflexní prvky pro zdůraznění viditelnosti. Centrum vědy a objevů obešlo okolí školy, pojmenovalo dopravní značky a všímalo si , kde hrozí nebezpečí při cestě do školy. Na závěr si děti připomněly telefonní čísla na záchranku, policii a hasiče.

Reportážní fotky - Začínáme s plaveckým výcvikem

II.B

Konečně jsme se dočkali. Jednou týdně máme tělocvik v bazénu. Zatím se spíš cachtáme a potápíme, abychom se nebáli vody.

Reportážní fotky - Jak jsme pekli dýňové muffiny

II.B

Začal podzim a tak jsme při pracovních činnostech pekli dýňové muffiny. Dílo se povedlo :-).

Reportážní fotky - Oldřichov v Hájích - výprava na skalní hrad

II.B

1. školní týden jsme zakončili harmonizačním výletem na skalní hrad v Oldřichově. Cesta vlakem rychle utekla a z chladného rána se vyloupnul teplý den. Cesta vedla po cyklostezce a po naučné lesní cestě s několika zastaveníčky. Před skálou Gorily děti ve skupinách secvičily opičí tanec. Cestou na hrad pátraly po zajímavých informacích od svých spolužáků. Poobědvali jsme přímo na vrcholku hradu a vydali jsme se zase zpátky na nádraží. Naštěstí jsme už šli převážně z kopce :-).