Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Třída II.B - školní rok 2019/2020

II.B
Měsíční plány

Naše třída v minulých letech

I.B

Reportážní fotky - Matematika na dálku - střih pokojíku

II.B

Ve škole jsme vytvářeli střih pláště na krychli a model divadelního jeviště. Pojďme se podívat, jak si se střihem pokojíčku samostatně doma poradili spolužáci :-).

Reportážní fotky - Ponožkový den

II.B

Školní parlament vyhlásil ponožkový den na podporu lidí s Downovým syndromem. Abychom o něj nepřišli, když jsme museli zůstat doma, tak jsme si své originální ponožky na nohy namalovali. Kdo chtěl, ten se zapojil a poslal mi své dílo. Poznáte čí jsou které? Uvnitř alba najdete odpovědi.

Reportážní fotky - Angličtina se Stevem

II.B

Před jarními prázdninami přišel do naší třídy Steve, kterého děti dobře znají ze svých výukových materiálů. Přestávku i hodinu si s ním děti opravdu užily. Děkujeme Stevovi, že za námi zašel.

Reportážní fotky - Ozoboti

II.B

Ve čtvrtek 20. 2. k nám přišla do třídy paní učitelka Sinkevičová, aby nás seznámila s ozoboty. Děti jim ve dvojicích plánovaly výletní trasu. Už teď se děti těší na další hodinu, při které budeme s ozoboty procvičovat český jazyk.

Reportážní fotky - Den v černé a centra aktivit o hospodářských zvířatech

II.B

V druhé půlce února, vyhlásil školní parlament den v jedné barvě pro každou třídu. Naše třída si vybrala černou a každý v ní opravdu přišel. V černé jsme také pracovali v centrech aktivit, kde jsme ve slovní úloze řešili celkový počet nohou zvířat na statku, skládali jsme stejně silná družstva ze zvířátek dědy Lesoně, pracovali jsme se čteným textem, řadili jsme obrázky zvířat podle popisu a vytvářeli obrázky oveček.

Reportážní fotky - Vysvědčení, knihovna a plavání

II.B

30. ledna děti dostaly svůj pololetní výpis z vysvědčení a společně si připily na zdraví. Následně jsme se vydali do knihovny, kde jsme diskutovali a plnili úkoly k předčítanému textu. Některé děti si rovnou zapůjčily knihy ke čtení. Poslední plavecký výcvik v tomto pololetí si děti v bazénu společně pohrály a dostaly mokré plavecké vysvědčení. Přeji všem mnoho elánu do školní práce v dalším pololetí.

Reportážní video - Výtvarka s ipady

Ve skupinkách si děti vymýšlely a nafotily mini příběhy. Výsledek jejich práce uvidíte uvnitř článku.

 

Reportážní fotky - Centra aktivit - Kalendář

II.B

V dalších centrech aktivit se orientujeme ve svém diáři a vyhledáváme v něm informace, zkoušíme rýsovat a měřit podle pravítka. Čteme si příhody Boba a Bobka, kterým v ateliéru motáme z vlny ocásky:-). Rozlišujeme roční období. Každá dvojice spolužáků společně vytváří list nástěnného kalendáře, který budeme ve třídě používat.

Reportážní fotky - Vánoční besídka

II.B

Poslední školní den v roce 2019 jsme si ve třídě udělali hostinu z cukroví a dobrot, zpívali jsme koledy, rozdali jsme si dárečky, připomněli jsme si některé vánoční zvyky a sepsali svá předsevzetí na rok 2020.

Reportážní fotky - Prvouka s iPady

II.B

Probrané učivo o třídění ovoce a zeleniny jsme si zopakovali prostřednictvím iPadů. Paní učitelka Sinkevičová nám ukryla ovoce a zeleninu do QR kódů, které měly děti správně rozdělit. Následně proběhla v aplikaci Kahoot třídní vědomostní soutěž. Moc jsme si to užili:-).

Reportážní fotky - Rodina (centra aktivit)

II.B

V dalších centrech aktivit si opakujeme příbuzenské vazby, vyrábíme vánoční přáníčka, skládáme parkety, pracujeme s článkem o Addamsově rodině, hrajeme scénky ze svatby, vítání občánků, oslavy narozenin a Vánoc.

Reportážní fotky - Čertovská škola

II.B

V pátek 6. 12. přišli do třídy samí čertíci. Tancovali jsme a zpívali Čertí šarádu. Kreslili jsme ve dvojicích černou tuší zimní obrazy na výzdobu třídy. Pak si pro nás přišli starší čerti, kteří si pro nás v knihovně nachystali skupinové úkoly z matematiky, českého jazyka, prvouky, angličtiny, ekologie, výtvarné výchovy a tělocviku. Moc jsme si to užili, a získali jsme výuční listy. Děkuji svým bývalým žákům a paní učitelce Ulvrové za skvěle odvedenou práci.

Reportážní fotky - Adventní trhy

II.B

Děti se konečně dočkaly adventních trhů a mohly prodávat a nakupovat. Zboží po sněhulákovsku se všem moc povedlo a dobře se prodávalo. Druhý den byly děti plné dojmů a zážitků, o které se s námi podělily. Děkuji všem rodičům i prarodičům za pomoc s prodejem i přípravou zboží.

Reportážní fotky - Příprava na adventní trhy 3. část

II.B

Maminka Matiase k nám přišla do třídy, aby s námi vytvořila šperky k prodeji.

Reportážní fotky - Příprava na adventní trhy 2. část

II.B

I v koupelně může být vánoční dekorace :-).

 

Reportážní fotky - Příprava na adventní trhy

II.B

Při hodině pracovních činností jsme uváleli sněhuláky k prodeji na adventních trzích. Kdo si je koupí, tak si určitě pochutná a zjistí, že se v jedné z koulí skrývá překvapení:-).

Reportážní fotky - Sametová revoluce

II.B

Při prvouce jsme si udělali vycházku před radnici, kde jsme si prohlédli expozici k Sametové revoluci. Na jedné fotce jsme dokonce našli paní vychovatelku a na další tetu našeho spolužáka. Následně jsme navštívili radnici, kde jsme si prohlédli výstavu vánočních ozdob. Děti tam našly i tu, kterou vyráběly v družině. V pátek 15. 11. nám přišly děti z 2. stupně o Sametové revoluci povyprávět.

Reportážní fotky - Ovoce (centra aktivit)

II.B

V dalších centrech aktivit rozlišujeme ovoce od zeleniny. Hrajeme si na obchod, ochutnáváme a poznáváme různé druhy ovoce. Dělíme ovoce na peckovice, malvice a bobule, mícháme si barvy a následně otiskáváme ovoce. Procvičujeme druhy vět a luštíme šifru. Snažíme se spolupracovat, domlouvat se a pomáhat si.

Reportážní fotky - Dýňoví agenti

II.B

Po podzimních prázdninách jsme si při pracovních činnostech vyrobili dýňové masky z papírových talířů. Děti byly velice kreativní především při vystřihování úsměvů.

Reportážní fotky - Jak jsme šili čepice

II.B

Chodíme pravidelně plavat a tak jsme si ušili oboustranné čepice, které nás zahřejí a moc nám sluší:-). Někteří je chtějí mít na hlavě i ve škole.

Reportážní fotky - Bezpečná cesta do školy (centra aktivit)

II.B

Opět jsme začali pracovat v centrech aktivit. Nejprve však děti musely vyluštit šifru. V matematice děti řešily a názorně si ukazovaly cestující, kteří nastupují a vystupují z autobusu. Měly zapsat přehled o tom, co se dělo na každé zastávce. Zahrály si pexeso s pravidly bezpečného chování na ulici. V českém jazyce si děti četly báseň o semaforu, který správně vybarvily. Hrály také společenskou hru pro chodce. V ateliéru si děti vytvořily postavu, které nechyběly reflexní prvky pro zdůraznění viditelnosti. Centrum vědy a objevů obešlo okolí školy, pojmenovalo dopravní značky a všímalo si , kde hrozí nebezpečí při cestě do školy. Na závěr si děti připomněly telefonní čísla na záchranku, policii a hasiče.

Reportážní fotky - Začínáme s plaveckým výcvikem

II.B

Konečně jsme se dočkali. Jednou týdně máme tělocvik v bazénu. Zatím se spíš cachtáme a potápíme, abychom se nebáli vody.

Reportážní fotky - Jak jsme pekli dýňové muffiny

II.B

Začal podzim a tak jsme při pracovních činnostech pekli dýňové muffiny. Dílo se povedlo :-).

Reportážní fotky - Oldřichov v Hájích - výprava na skalní hrad

II.B

1. školní týden jsme zakončili harmonizačním výletem na skalní hrad v Oldřichově. Cesta vlakem rychle utekla a z chladného rána se vyloupnul teplý den. Cesta vedla po cyklostezce a po naučné lesní cestě s několika zastaveníčky. Před skálou Gorily děti ve skupinách secvičily opičí tanec. Cestou na hrad pátraly po zajímavých informacích od svých spolužáků. Poobědvali jsme přímo na vrcholku hradu a vydali jsme se zase zpátky na nádraží. Naštěstí jsme už šli převážně z kopce :-).