Třída I.A - školní rok 2019/2020

Měsíční plány

Reportážní video

Adaptačním týdnem společné zpívání neskončilo....

Reportáž: V pátek 20. září

se na samém závěru dne konal cvičný požární poplach.

Bylo to nesmírně hektické, dynamické a hlučné zakončení celého pracovního týdne. Hlášení v rozhlase se ozvalo právě v okamžiku, kdy se dvě třídy měly rozdělit do tří skupin na angličtinu. Ne každý má však již jasno, do které "anglické" skupiny patří, proto nastal malý chaos. Ve chvíli, kdy se třídy téměř podařilo uspořádat, zazněl pokyn opět se spojit do "áčka a béčka" - což v tento moment bylo nejschůdnější. Ovšem jen pro dospělé... Malý chaos se změnil v obrovský. Děti takové množství pokynů v nadměrném hluku nebyly schopné rychle v hlavách zpracovat. Nepřehlednou skupinu se nakonec podařilo natřídit a odvést na předem dané stanoviště v plném počtu. Odměnou za toto obrovské předvíkendové stresové vypětí byla krátká instruktáž o tom, jak se v případě požáru zachovat. Největším zážikem pak byla možnost vyzkoušet si použití hasicího přístroje a prozkoumat "sníh", který je v něm ukrytý.

Obrázky z adaptačního týdne 4 - reportáž

I.A

Dopoledne na tramplolínách jsme si užili!

Obrázky z adaptačního týdne 3 - reportáž

I.A

V tělocvičně s psychologem bylo rušno.

Obrázky z adaptačního týdne 2 - reportáž

I.A

Během adaptačního týdne jsme se už podívali do třídy, kde jsme se věnovali postavám z pohádek o pejskovi a kočičce. Byli jsme rozděleni na dvě poloviny, zatímco klučičí část si s p. Šolcem hrála v tělocvičně, holky tvořily ve třídě. Potom jsme si činnosti prohodili.

Adaptační týden 1. tříd

Vážení rodiče,

rádi bychom vám podali bližší informace k adaptačnímu týdnu vašich prvňáčků.

První den přijďte cestičkou kolem školy na dvůr, kde se společně přivítáme. Po slavnostním zahájení se děti s vyučujícími přemístí do učebny, rodiče se na schůzce s vychovatelkami ve školní družině blíže seznámí s provozem i prostředím družiny a vyplní zde potřebné formuláře. Přibližně v 9:50 hodin přivedou paní učitelky vaše děti zpět na dvůr. Pro zájemce bude na školním dvoře připraven fotokoutek.

Výuka začíná každý den v 8:10 hodin, prosíme, aby byly děti ve škole nejpozději v 8 hodin. Sejdeme se každý den v hudebně – v přízemí malé budovy. Výjimečně budou děti tento týden chodit s rodiči koridorem ze dvora, boty a svrchní oblečení si odloží před učebnou. Kromě čtvrtka výuka končí v 10:55 hodin, děti převezmou vychovatelky, které je v 11:15 hod. odvedou na oběd.

S sebou: přezůvky (podepsané), školní tašku a prázdný penál (děti postupně dostanou psací potřeby zakoupené hromadně z vybraných peněz), svačinu, pití, kapesníky.

Během adaptačního týdne se budeme pohybovat uvnitř budovy, v areálu školy i venku, doporučujeme sportovní oblečení a obuv.

Výjimkou bude čtvrtek 5. 9. 2019, kdy s dětmi vyjedeme do sportovního areálu Orion na trampolíny. Sejdeme se jako obvykle ve škole v 8:00 hodin. Po 1. vyučovací hodině společně odjedeme autobusem.

Prosíme, dejte v tento den dětem batůžek s pláštěnkou, svačinou, pitím a kapesníky. Zdůrazňujeme pohodlné sportovní oblečení (děti budou skákat na trampolínách a věnovat se i jiným sportovním aktivitám). Do školy se vrátíme ve 12:30 hodin, poté půjdou děti na oběd.

V pátek ukončíme adaptační období rozdělením dětí do tříd. V tento den již děti dostanou klíčky od šatní skříňky. V pondělí 9. 9. 2019 děti přijdou přezuté z šatny do své třídy, která je umístěna v přízemí malé budovy. Během adaptačních aktivit se děti naučí orientovat v budově školy a svou třídu již poznají.

Přejeme všem šťastné vykročení do nového školního roku,

Monika Fiebigerová a Jarmila Jakoubková,

Jana Hruboňová a Petra Pivodová