Vyjádření školy k plánované stávce

Vážení rodiče, milí žáci,

s ohledem na nedávná oznámení o plánovaných změnách ve financování českého školství bychom rádi sdělili, že naše škola reaguje s porozuměním a citlivostí k aktuálním otázkám, které tato situace přináší. V rámci této reakce jsme se společně rozhodli, že se naše škola nezapojí do stávky vyhlášené školskými odbory na pondělí 27. listopadu.

Rozhodnutí vychází z pečlivého zhodnocení situace a uvědomění si závažnosti tématu. Jsme si vědomi, že otázky týkající se financování školství mají významný dopad na kvalitu vzdělání, které poskytujeme našim žákům. Zároveň věříme, že konstruktivní dialog a spolupráce jsou klíčové k nalezení dlouhodobých a udržitelných řešení.

Rozhodnutí naší školy nepřipojit se ke stávce není v žádném případě zaměřeno proti právu na svobodné vyjádření názoru a právům pracovníků, kteří se rozhodli své obavy a požadavky vyjádřit prostřednictvím stávky. Z uvažovaných záměrů MŠMT považujeme za rizikové zejména tyto kroky:

• snížení již tak nedůstojných mezd nepedagogických pracovníků,
  • omezení počtu hodin dělené výuky, která je zárukou kvalitnějšího vzdělávání a individuálního přístupu k žákům.

Přejeme Vám příjemné dny.

kolektiv zaměstnanců ZŠ Lesní