Výdej obědů dětem v distanční výuce

Vážení rodiče, milí žáci,

v posledních dnech se v naší škole objevilo hned několik pozitivně testovaných lidí, díky čemuž skončilo několik tříd v povinné karanténě. Pro všechny žáky, kteří jsou povinni zůstat doma na distančním jsme připravili program, jak je zapojit do běžné výuky.

Děti, které jsou z nařízení KHS povinny zůstat v domácí karanténě na distančním vzdělávání, mají nadále nárok na oběd z naší školní stravovny. Nemohou si pro něj však přijít samy, oběd jim do vlastních jídlonosičů mohou ve školní stravovně vyzvednout jejich zákonní zástupci a třetí osoby, pokud ani ty nejsou v izolaci nebo karanténě. Jedinou skupinou žáků, kteří si mohou oběd vyzvednout bez přítomnosti zákonných zástupců, jsou žáci s dokončeným očkováním.

Výdej obědů pro žáky v karanténě probíhá dle následujících pravidel:

• oběd je možné do vlastních jídlonosičů vyzvednout každý den v době od 11:15 do 11:40 hodin (v jinou dobu nebude vstup třetím osobám do školy umožněn)
  • žáci s dokončeným očkováním mají ve stanovenou dobu právo si oběd sníst ve školní stravovně, ostatní si naservírovaný oběd odnáší domů
  • po celou dobu pohybu po škole je povinností člověka vyzvedávajícího oběd mít nasazený respirátor (bez něho nebude umožněn vstup do školy
  • s nařízením karantény dotčeným dětem ihned všechny obědy po dobu stanovené domácí distanční výuky odhlašujeme, pro vyzvednutí oběda je nutné jej v aplikaci strava.cz opětovně přihlásit (možno lze též e-mailem na adresu Miroslava.drozdova@zslesni.cz)