Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Rodičovské suplování - Peru

Rodičovské suplování - Peru

V sobotu 28.3. je Den učitelů. V pátek 27.3. přišli na jeho počest rodiče suplovat za pedagogy naší školy. První a druhou vyučovací hodinu u nás suplovala Doris Mansfeld, která je maminkou Marka a pochází z Peru. Na mapě světa jsme si ukázali, jak je Peru vzdálené od České republiky, povídali jsme si o tamní kultuře, zvycích, přírodě. Dále jsme soutěžili v kresbě krojů, soutěž vyhrála Kačka a získala šperk, který nosí ženy v Peru. Ochutnávali jsme džusy z červené kukuřice, manga a marakuji. Každý si odnesl kopii bankovek a nechyběla ani módní přehlídka, ve které se předváděla ponča a kabelky. Na závěr jsme si udělali menší lekci španělštiny a ukázali jsme si, že se v našem jazyce objevují stejná slova, která však mají jiný význam. Např. ryba je španělsky pes. Jedním z našich posluchačů se stal i pan ředitel. Děkujeme paní Doris Mansfeld za zajímavou a zábavnou výuku :-).