Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Projektový den Praha

Projektový den Praha

Do Prahy jsme vyrazili dost brzo. Odjížděli jsme žlutým autobusem v 7 hodin ráno. Cesta nám trvala asi hodinu. Když jsme přijeli do Prahy, putovali jsme metrem k Národní bance.

Když jsme přišli do Národní banky, nejprve nám pustili krátký film o principu jejího fungování.  Následoval náhled do trezoru, ve kterém jsme strávili zbytek pobytu. Zde jsme měli možnost si i potěžkat zlatou cihlu, někteří z nás měli v ruce přes 10 milionů korun!

Pak nastala nejlepší část - rozchod. Byli jsme blízko Paladia, takže většina našich kroků vedla tam. Prošmějdili jsme nejedno zakoutí tohoto centra a navštívili rozličné obchody či kavárny, které se tam nacházejí. Po necelých 2 hodinách, kdy jsme nabrali mnoho sil, jsme vyrazili na další bod programu.

Následoval přesun ke Kavčím horám, do sídla České televize. Zde jsme měli objednanou prohlídku zázemí. Nejprve jsme si však sedli do promítacího sálu a opět nám byl puštěn film o tom, co v budově ČT je a co se kde odehrává. Následovala tedy, již zmíněná prohlídka. Šli jsme se podívat do místnosti, kde se stříhá film a dokonce jsme to měli i možnost vidět. Viděli jsme také nějaká studia, kde probíhalo natáčení. Po prohlídce jsme se vrátili opět do sálu, kde jsme začínali. Mohli jsme si dokonce vyzkoušet nějaké kostýmy a rekvizity.

Přejeli jsme na Černý most, kde jsme dostali ještě rozchod na zakoupení nějakého občerstvení a pak hurá domů.

 

Áòa Urbanová