Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Projektový den 6. ročníku Jak přežít s technikou i bez ní

Projektový den 6. ročníku Jak přežít s technikou i bez ní

Ve dnech 28.–30. 1. 2020 žáci šestých tříd naší školy prožili projektový den na téma Jak přežít s technikou i bez ní.

Projekt se svou podstatou zaměřuje především na rozvíjení žákovských dovedností, a to spolupracovat, organizovat práci, rozdělit a přijmout role, zpracovat mediální sdělení a třídit informace, pracovat s technikou i bez ní.

Nosným tématem projektu je Liberecký kraj, který jsme dále rozdělili na oblasti Jablonecka, Liberecka, Semilska a Turnovska. Pro každou oblast skupiny žáků zpracovaly podtéma zajímavosti, kulturní památky, sport, příroda a výrobky.

Během své práce, která směřovala k výstupu, jímž je interaktivní mapa Libereckého kraje, museli žáci překonat řadu překážek, jako je definování kritérií vlastní práce a její plánování,  práce s videem a jeho scénářem anebo tvorba psaného textu.

Interaktivní mapa obsahuje obrázky, které jsou doplněny QR kódy, které odkazují na videa na youtube, která děti vytvořily v návaznosti k vybrané problematice. Videa též můžete najít na youtube kanálu ZŠ Lesní.

 

Mimo jiné dporučujeme například:

 

Projektový den proběhl pod vedením Mgr. Kláry Samšiňákové, Mgr. Kateřiny Sýkorové, Mgr. Miloslava Kůty a Ing. Tomáše Řebíčka.

 

Za tým učitelů,

T. Řebíček