Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Projektový den – globální problémy

14. listopadu. 2013  jsme měli projektový den na téma Globální problémy lidstva.

Projektový den pro naší třídu vedla paní učitelka Kohoutová. Ze začátku jsme si povídali o příkladech globálních problémů lidstva(např. přelidnění, úbytek surovin, skleníkový efekty, atd.) Zajímavé byly informace o počtu dětí narozených na Zemi za jednu sekundu (3 děti); o nekvalitních žvýkačkách, které můžou obsahovat ropné látky (nechci vám znechutit žvýkačky J);nebo o počtu obyvatel na naší planetě v roce 2050 – bude nás 9,1 miliardy.

Na druhé hodině jsme si pustili dva dokumenty. První byl o globálních problémech lidstva (např. tání ledovců na Antarktidě, záběry z přelidněné Číny a z chudé Afriky). Druhý dokument říkal obecně o přelidnění naší planety.

Po tom, co jsme se dokoukali dokumenty, měli jsme utvořit skupiny po čtyrech. Úkolem každé skupiny bylo vyhledat informace a napsat si zajímavé údaje o jednom z druhů globálních problémů lidstva. V mé skupině jsme měli téma přelidnění. Když jsem si vyhledali hodně údajů, vytvořili jsme plakát o daném druhu problému.

Ke konci projektu každá skupina prezentovala svůj plakát. Byl to zajímavý projektový den. J

 

 

Autor: Martin F.