Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Předvánoční spaní ve škole

Předvánoční spaní ve škole

 

Dohodli jsme se a podle dohody jsme učinili: totiž sešli jsme se v šest hodin (v tomto období již večer) ve škole ve třídě 8. B, kde jsme se chystali strávit noc. První ze dvou plánovaných v tomto školním roce.

S batohy, spacáky, karimatkami, jídlem, pitím a kartami, ale také s dárky se nás sešlo celkem 17. Několik z nás se omluvilo a dalších několik podlehlo sychravému počasí a onemocnělo (další během noci přibyli). S večerem jsme začali tak, že když jsme se sešli, přivítali jsme se, vysvětlili si pravidla pro večer a začali vybírat naše oblíbené jídlo, které jsme si znovu jako dříve objednali z nedaleké pizzerie. Krabic dorazilo 10. K obsahu krabic jsme připíjeli čaj, který jsme si ve třídě vařili, bavili se v hloučcích, hráli karty a – to kluci  – vyměňovali zkušenosti z různých počítačových her. Dívky se spíše pohyhňávaly nějakým svým tajemstvím a učitel nad tím vším bděl s hrnkem čaje.

Tentokrát jsme nevyrazili do tělocvičny za sportem, ale zaměřili jsme se na spolustolování, na trávení společného času na stejném místě. Bylo příjemné sledovat, jak se v průběhu večera namísili dívky a kluci a klidně a radostně se bavili. Největším hitem se pro nás stal kent, karetní hra dvojic.Také jsme rádi viděli Tomáše Červinku, našeho bývalého spolužáka, který oživil naše společné chvíle milou komunikací.

Večer utíkal a většina z nás se uložila ke spánku kolem půl druhé ranní, ovšem někteří odvážlivci vydrželi i déle.

Ráno nás probudilo v půl sedmé mnutím oček a úklidem třídy.

Jak "vyorané myši" jsme se rozešli někteří domů a jeden do práce.

Snad se nám večer vydařil, ale to ví každý za sebe, to nemohu posuzovat.