Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

PD Praha: Letiště Václava Havla a Národní technické muzeum (15. 5. 2015)

Kryštof, Pavel, Tomáš

V Praze bylo blaze.

Šli jsme na letiště, pak do muzea, pak domů – toť vše. Na letišti jsme nemohli na krok z autobusu, v muzeu se nemohlo pít, všude přikázaný směr, prohlídky nic moc. Jinak to byl dlouhý den, který měl být kratší, pro nás takto zbytečné plýtvání drahocenným časem.

V Praze je bez nás blaze.

 

Bára, Maru, Vali, Vendy

Praha 2015

Projektový den jsme odstartovali srazem na "Fügnerce". První zklamání toho dne nastalo již po příjezdu "žlutého autobusu" (pomocného autobusu), ve kterém nám neposkytli ani teplý nápoj. Na Černém mostě jsme přestoupili na metro, poté na autobus, který nás přiblížil k Letišti Václava Havla.

Po 20minutovém čekání nás pustili skrze ochranné rámy, kde našli u pana učitele kapesní nožík. Prohlídku z Terminálu 3 jsme absolvovali autobusem, ve které nám exkurzi obohacoval svými historkami bývalý pilot. Některé části vyprávění byly zdlouhavé, ale jiné zase poučné.

Druhá část našeho projektového dne byla zastávka v Národním technickém muzeu. Na prohlídku všech exponátů jsme měli jednu a půl hodiny. V muzeu jsme zhlédli staré automobily, motocykly, letadla atd.

Projektový den se nám celkově líbil i proto, že domů jsme se vraceli "žluťákem", kde jsme si konečně dali teplý nápoj.

 

Matěj, Markéta Brabencová, Matěj, Verča

Projektový den se nám vyvedl. Sraz jsme měli v 7:40 na "Fügnerce". Po chvíli nám přijel autobus Student Agency. Přibližně za hodinu jsme dorazili na Černý most. Poté jsme dojeli metrem a autobusem na Letiště Václava Havla.

Tam už nás čekala exkurze autobusem, kterým jsme projížděli mezi letadly a mnohá jsme viděli přistávat nebo odlétat. Nevíme, jak dlouho jsme jeli, ale byla to celá věčnost. Když konečně skončila letadla apod. – naše utrpení, jeli jsme znovu metrem do technického muzea.

Tam jsme byli do čtyř hodin. V muzeu byly lokomotivy a letadla nejen z válek. Pak jsme se společně vydali na "Čerňák", kde jsme se odloučili od 9. B, která odjela domů, a měli jsme hodinový rozchod v nákupním centru Černý most.

Pak jsme všichni znaveni odjeli domů. Celkově to zase tak strašné nebylo, docela to ušlo.:)

 

Anetka B., Johanka, Markéta P., Terka

Praha

Náš výlet do Prahy začínal v 7:40 na autobusové zastávce Student Agency, v 8:05 vypuklo naše utrpení, jelikož jsme nedostali horkou čokoládu a neměli jsme autobus s televizkami. Také tam nebyly žádné kožené sedačky a wi-fi stála za prd.

Když jsme vystoupili, čekala nás únavná cesta metrem přes celou Prahu. Po vystoupení z metra jsme ještě museli čekat na autobus, který nás dopravil na Terminál 3. Tam jsme se spojili s druhou třídou 9. B a společně jsme šli do haly letiště. Pak jsme v doprovodu jednoho pilota ve výslužbě přešli blikátkem na kov (nevíme, jak se to jmenuje). Poté jsme nastoupili do vyhlídkového autobusu, který nás hodinu a půl vozil po celém letišti. Nejzajímavějšími byly přílety a vzlety letadel a komentáře pilota ve výslužbě.

Když jsme vyšli z letiště, zamířili jsme do centra, kde jsme měli krátký rozchod na jídlo, a poté jsme se vydali do Národního technického muzea, kde bylo plno zajímavých exponátů, z nichž nejzajímavější byla výstava starých dopravních prostředků. Z technického muzea jsme měli namířeno na Černý most, kde jsme měli skoro hodinový rozchod.

když nadešel čas odjezdu, všem se nám ulevilo, když jsme viděli žlutý autobus Studnet Agency s televizkami, horkou čokoládou a koženými sedačkami. V 19:05 jsme přijeli do Liberce a všichni jsme se těšili, až se vykoupeme a půjdeme spát.

 

Áňa-Maria, Honza, Káťa, Miki

Praha

Čekali jsme v 7:40 na autobus. Naivně jsme si mysleli, že pojedeme žlutým s televizory a obsluhou. To se, jak jsme si mysleli, nevyplnilo a jeli jsme nějakým bílým autobusem, kde jsme se mačkali a nenasvačili.

Po vystoupení z autobusu jsme nasedli na metro, které nás dovezlo k autobusu směrem k letišti. Vystoupili jsme na 3. terminálu. Projeli jsme celé letiště s povídáním, kterému jsme nerozuměli. Na konci prohlídky jsme zhlédli nudný film a při filmu jsme slyšeli jen Honzu Bártla, jak mluví.

Po návštěvě letiště jsme dorazili do Národního technického muzea. Ve velké sále byla stará auta a motorky. Jinak technické muzeum bylo na houby. Nic zajímavého tam nebylo.

Po návštěvě muzea jsme dorazili do nákupního centra Černý Most, kde to bylo nejlepší ze všeho. Na cestě zpátky jsme měli náš vysněný autobus Student Agency. Do Liberce jsme dorazili cca v 19:05.