Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Kutná Hora

Kutná Hora

Ve čtvrtek 15. 5. jsme odjížděli do Kutné Hory. Sraz před školou jsme měli v 6:45. Autobus na nás čekal u Jezírka. Někteří šťastlivci jeli malinkatou dodávkou (tam jelo 6 holek, pan řidič a pan učitel). Celou cestu jsme fotili selfie apod. 

Když jsme konečně dorazili do Kutné Hory, tak jsme dvakrát objeli kruháč a nemohli najít cestu. Po chvilce jsme ji našli a s autobusovou skupinou jsme se sešli před chrámem sv. Barbory. 

Mezitím než pan učitel s paní učitelkou koupili lístky do chrámu, došli jsme si někteří na WC. V chrámu to bylo moc hezké a velké. Pan učitel nám přečetl něco o chrámu a pak jsme se tam porozhlídli. 

Pak jsme se odebrali na Vlašský dvůr. Tam nás přivítala příjemná průvodkyně a začala nám povídat o Vlašském dvoru. Dozvěděli jsme se hodně zajímavých věcí a na konci prohlídky jsme viděli, jak se razili mince. 

Poté jsme měli rozchod cca na 2h, během kterého jsme měli plnit další úkoly z pracovního listu. Každý se mohl porozhlídnout po okolí. Pak jsme šli do Kostnice v Sedlici. Tam jsme se podívali na lebky mrtvých a dozvěděli se zase něco nového. 

Po každé prohlídce nám pan učitel podal nějaké soutěžní otázky a šli jsme dál do Hrádku. Hrádek to je sídlo českého muzea stříbra. Tam jsme šli do dolu, nejdříve do provizorního abychom zjistili jaké to je, a potom jsme šli do opravdického dolu. Než jsme tam vešli, oblékli jsme si fešný kabátek, helmu a vzali si baterku. Tam jsme si vyzkoušeli jaké to je, když horníkovi zhasl kahan, jak se mohl zachovat a jak poznávali stříbro. Poté jsme šli do malé vesničky (nebyla opravdická) tam jsme se koukli, jak vypadaly stroje, kterýma se zpracovávalo stříbro. Potom jsme šli k autobusu a jeli domů. Před školou si nás vyzvedli rodiče.

 

Verča T.