Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

JIŽNÍ MORAVA - 18. - 20. 10.

JIŽNÍ MORAVA - 18. - 20. 10.

První zastávkou (než jsme dojeli na Moravu) byla Litomyšl - město zapsané na seznamu UNESCO. Můžeme vlastně i říci, že naše expedice vedou po místech UNESCO - byli jsme již v Českém Krumlově, Holašovicích, Praze, Lednicko - Valtickém areálu, pojedeme do Kutné Hory...)

Prohlídka zámku s úžasným výkladem paní kastelánky (začali jsme v krásném barokním divadélku), prohlídka města a dál směr Morava. Další zastávkou byl středověký hrad Pernštejn, který patří mezi nejobsazovanější české hrady ve filmech. Cílem páteční cesty byla chata Macocha - ano ta, která je přímo nad propastí a tam jsme se ubytovali.Vytvořili základnu -" hlavní stan" :-) Hezké ubytování, výborné jídlo, co víc si přát. A ještě k tomu nádherné počasí po všechny dny.

Druhý den - procházkou k Punkevní jeskyni, které součástí je i propast Macocha, prohlídka - NÁDHERA -, opět procházka přírodou Moravského krasu. Po obědě jsme jeli do Brna do Technického muzea. Menší, ale mnohem hezčí než v Praze. A protože už v říjnu jsou kratší dny, tak jsme se cestou zpátky zastavili jenom na chviličku v Blansku. Proč ne. Hezký zámek, fontána, sochy...

Třetí den - v neděli - probudili jsme se  do slunečního dne, po snídani se rozloučili s "Macochou" a jeli do Lednice. Velké, rozlehlé, úchvatné, dechberoucí. Vše. Kde vzít čas? To už jsme měli domluvenou prohlídku podzemí ve Znojmě. Ve městě duchů, jak se mu říkavalo. Ale to určitě víte.

Hodně zajímavých míst, hodně času v autobuse, uteklo to. Stálo to za to.

Už teď se těšíme na expedici č. 3.

A moc moc děkujeme panu Koškovi. Za vše. Za autobus, za bezpečnou jízdu, za vstřícnost. Děkujeme všem, kdo s námi byli.