Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Jak na elektronickou žákovskou Edookit

Jak na elektronickou žákovskou Edookit

Vážení rodiče, milí žáci,

často se nás ptáte, jaké přihlašovací údaje máte ke svému přístupu do systému naší elektronické žákovské knížky Edookit. Může se jednoduše stát, že své přístupové údaje ztratíte nebo po změně mobilního telefonu, tabletu či počítače prostě jen nevíte, kam jste si je založili. Tvůrci systému Edookit před několika týdny zprovoznili zcela novou funkci, a tou je obnova hesla.

Pro obnovu hesla klikněte na stránce https://zslesni.edookit.net/user/login?backlink=3kmhv vpravo dole na odkaz Problémy s přihlášením. Na zobrazené stránce s názvem Zapomenuté heslo zadejte ve spodní části do řádku svou e-mailovou adresu, kterou jste nám zadali a máte v systému registrovanou. Do zadané e-mailu obdržíte obratem zprávu s názvem Vytvoření nového hesla. Kliknutím na odkaz ve  zprávě pokračujte vytvořením nového hesla.

V systému Edookit jsme aktuálně všem žákům naší školy od první do deváté třídy zaregistrovali školní e-mailovou adresu ve formátu jmeno.prijmeni@zslesniedu.cz (pro případ více křestních jmen jmeno1.jmeno2.prijmeni@zslesniedu.cz). Do svého školního e-mailu vstupují žáci přes stránky www.gmail.com. Obnovit své heslo pro svou elektronickou žákovskou knížku tak mohou po zadání své e-mailové adresy stejně jako rodiče.

 

Instalace aplikace

Vývojáři aplikace již dále nepodporují aplikace,k teré jste si jako uživatelé mohli stáhnout přes portály Google Play nebo App Store. Tyto aplikace ze svých mobilních zařízení můžete odinstalovat. Instalaci nové progresivní aplikace popisujeme pro jednotlivé systémy níže.

 

Instalace aplikace v systému Android

1. Na Vašem mobilním zařízení si ve webovém prohlížeči (nejlépe Google Chrome, funguje ale i Firefox) otevřete přes stránky ZŠ Lesní stránku s přihlášením do systému Edookit.

2. Po zobrazení přihlašovací stránky otevřete menu prohlížeče kliknutím na tři tečky v pravém horním rohu záhlaví prohlížeče.

3. Klikněte na možnost Přidat na plochu.

4. Objeví se okno Přidat na plochu. Zvolte možnost Přidat.

5. Aplikace se začne instalovat. Vyčkejte chvíli, než se instalace dokončí.

6. Aplikace je nyní nainstalována, na ploše se Vám nově zobrazila její ikona. Klepnutím na ni ji spustíte.


Instalace aplikace v systému iOS

1. Na Vašem iPhonu nebo iPadu si ve webovém prohlížeči Safari otevřete přes stránky ZŠ Lesní stránku s přihlášením do systému Edookit.

2. V dolním menu prohlížeče vyberte čtvereček se šipkou mířící nahoru a dále Přidat na plochu (ikona +).

3. Systém vám navrhne název aplikace podle názvu Vaší školy, ale můžete si ho změnit podle svého. Například Anička – žákovská.

4. Nově se vám na ploše objeví ikona progresivní aplikace. Stisknutím na ni se dostanete do systému.

 

Instalace v systému Windows

1. V prohlížeči Google Chrome si otevřete přes stránky ZŠ Lesní stránku s přihlášením do systému Edookit a v menu vpravo nahoře (tři tečky) zvolte Nainstalovat aplikaci.

2. Systém vás vyzve k instalaci.

3. Ikona se vám poté objeví na ploše vašeho počítače.

 

V případě dalších dotazů kontaktujte pana učitele Dlouhého nebo pana Řebíčka, zástupce ředitele školy.