Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Den barev

Den barev

 

 

Lidské oko

Byli jsme u nás ve třídě, měli jsme na starosti lidské oko. Připravili jsme si optické klamy a různé další zajímavosti, například jsme chodili se šátkem na očích, abychom si ukázali, jak těžké to mají slepí. Byl to den nabitý zábavou. Starali jsme se o dvě skupiny žáků dychtících po informacích o lidském oku. Vše jsme jim názorně předvedli a vysvětlili. Den se nám zdařil, protože jsme si to všichni užili.

Pavel

 

Líčení

Na to, že jsme se na tomto projektovém dnu podílely jen 3, měly jsme největší účast. Jelikož jsme byly úžasné, tak k nám přišlo pár lidí navíc. Projektový den jsme zahájily prezentací o kosmetice a základech líčení. V nabídce jsme měly po domácku vyrobené DVĚ MASKY a tři ochotné dívky (nás), které líčily, česaly a lakovaly nehty. Hlídala nás zkušená a (díky nám)krásná učitelka angličtiny. MISS MACHARTOVÁ. Jelikož bylo dívek mnoho, tak jsme nestíhaly, ale i přesto byly spokojené. Děkujeme dívkám za super spolupráci a "vydržení" spolužaččiných keců. A také našich chyb. Na konci dne jsme se rozloučily a popřály veselé Vánoce.

P. S. Promiňte, paní učitelko, ale my musely.

Markét B., Joha, Áňa

 

Chemie barev

Dne 19.12.2014 se uskutečnil Den barev, který připravili žáci devátého ročníku pro žáky ze 6. a 7. ročníku. V naší skupině nás bylo původně 5, ale nakonec jsme se sešli 3 – Marie, Aneta, Barbara. Náš projektový den se uskutečnil v učebně chemie, a naše stanoviště se jmenovalo „Chemie barev“, kde jsme prováděli chromatografii, plamenové zkoušky a PH z výluhu červeného zelí. První skupinu dětí jsme zvládli bez problémů. Děti se snažily a byly velmi hodné. S druhou skupinou dětí to bylo horší. Děti již byly otrávené a znuděné, nechtěly dávat pozor, pořád se mezi sebou bavily. Bára odešla o 30 minut dříve, tudíž musela jedna z nás (Aneta, Marie) vždy dávat pozor na tu třetí skupinku. Dokončili jsme tento den jen ve dvou, ale zvládli jsme to bez úrazu a jakýchkoliv problémů. Paní učitelka nás pochválila za dobrou práci a popřála nám veselé Vánoce. Nakonec jsme šly domů a byly rády, že se tento den povedl.

Aneta Báb.

 

Barvení látek

Den barev se nám celkově povedl. Nejdříve se náš tým měl skládat ze čtyř členů, ale na neštěstí polovina onemocněla. Byly jsme na barvení látek. Nejprve jsme žákům 6. a 7. tříd představily batiku a její druhy krátkou prezentací. Poté jsme se pustily do batikování. Žáci si nejdříve obvázali trička provázky do spirál, koleček, čtverečků a jiných tvarů. Pak jsme začali trička barvit v modré  a červené barvě. Mezitím, než se trička obarvila, si žáci nakreslili návrh, jak bude jejich tričko vypadat, až se vyndá z hrnce. A ti, kteří si přinesli ještě tmavé tričko, si dělali šablony a následně vystříkali vzor savem. Vyndali jsme trička, která se žákům velmi povedla. Vznikly velmi zajímavé a krásné vzory. Pak už jsme jen uklidily věci a honem jsme pospíchaly na oběd a domů.

Terka