Cyklistický kurz

Ve dnesch 18.5 - 22.5 jsme se zůčastnili cyklistického kurzu s paní učitelkou Samšiňákovou, panem učitelem Bartůškem a Pražákem. Vyjeli jsme ráno od školy kolem deváté směrem na Českou chalupu. Cestou jsme dělali zastávky, protože po cestě bylo hodně kopců. I když cesta byla dlouhá vše jsme zvládli a dojeli v pořádku na Bílou Vránu. Po příjezdu do penzionu jsme se šli naobědvat a poté si vybalit věci do našich pokojů. Odpoledne jsme jeli obhlédnout okolí okolo přehrad. Večer byl večerní program, kde jsme se rozdělili do týmů, vytvořili naše jména a společně celodenní výlet na Smrk.

V úterý hned po snídani, jsme odjížděli na Smrk, část lidí jela přes sjezdovku a ostatní příjemnější cestou. Přesto to byl náročný výstup. Pod Smrkem jsme se všichni opět sešli a společně vyrazili na nejvyšší horu Jizerských hor.

Ve středu dopoledne jsme jeli autobusem do Jabloneckého bazénu, kde jsme se zůčastnili kondičního plavání a potom jsme měli tak třičtvrtě hodiny volnou zábavu. Po příjezdu na penzion následoval oběd a poté nácvik na orientační běh.

Čtvrteční dopoledne jsme strávili běháním orientačního běhu u sjezdovky. Byla to soutěž, ve které jsme se měli naučit samotatnosti a vytrvalosti. Všichni jsme to zvládli velmi dobře. Po odpolední klidu se jelo na rozhlednu Královku. Cesta byla klidná, až do doby, než se stal úraz jedné žákyni. Po tomto šoku jsme se všiichni vrátili zpátky na Bílou Vránu a připravovali scénky k večernímu ohni. U ohně jsme si rozdělili ceny za orientační běh, jizdy na kole a za týmy. Bylo pěkné zakončení tohoto kurzu.

Páteční ráno jsme strávili balením věcí a odjezdem domů. Ke škole jsme dojeli okolo dvanácté hodiny, kde jsme se pochválili a poté odjel každý domů. Byl to náročný týden, ale užili jsme si spoustu zábavy!