Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Centra aktivit - Sporty

Centra aktivit - Sporty

Sport nás baví a tak jsme si toto téma zpracovali v centrech aktivit. Ve vědě a objevech jsme si povídali o významu zdravé stravy pro sportovce, připomněli jsme si důležitost strečinku před sportováním, pracovali jsme se stopkami a měřícím pásmem. V matematice jsme si procvičili mozek počítáním, poprvé jsme rýsovali kružnice a následně z nich vytvářeli medaile a stavěli stupně vítězů. Při čtení a psaní jsme si přečetli pravidla netradičního sportu - yoyování a vyhledávali jsme v těchto pravidlech gramatické jevy. Následně jsme podle popisu zkoušeli trikovat s yoyem. Trik zvaný Bikiny zvládají kluci bravůrně :-). V ateliéru jsme se věnovali hřištím a hráčům kolektivních míčových her. Myslím, že zvolením tohoto tématu do center aktivit se plynule přesuneme a namotivujeme na nácvik jarmarečního vystoupení, které má totožné téma.