Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Adventní Drážďany

Adventní Drážďany

Advent v Drážďanech

Ve středu 11. prosince vyrazili deváťáci naší školy na exkurzi do Drážďan. Sešli jsme se po osmé hodině na nádraží. Kromě Filipa měli dokonce všichni i doklady a pojištění, a Filip má naštěstí hodnou a rychlou maminku, takže jsme za půl hodiny už seděli všichni ve vlaku a plní očekávání ujížděli směr Dresden.

Po dvou hodinkách příjemné cesty jsme dorazili na nádraží Dresden Neustadt, dostali jsme mapičky a pracovní listy a vyrazili. Prošli jsme si Nové Město, kde je v prosinci veřejné kluziště a celkem pěkný Augustusmarkt. Viděli jsme zde také jednu z Drážďanských dominant, zlatou jezdeckou sochu Augusta Silného.

Prohlédli jsme si nábřeží řeky Labe (je na listině Unesco), ve slunečném dni tam bylo opravdu pěkně  a přes most pokračovali do historického centra.

Obhlédli jsme Zwinger, Semperoperu, Hofkirche i Knížecí průvod a z referátů spolužáků jsme se o těchto památkách dozvěděli nejdůležitější informace.

Na druhém největším vánočním trhu ve městě Neumarktu jsme dostali krátký rozchod. Obdivovali jsme živá zvířata v Betlémě, ochutnali Bratwurst a pečené kaštany a poté jsme se společně vydali na věž dominanty města, kostelu Frauenkirche. Bylo to vysoko a viděli jsme daleko. Vlastně celé město, řeku, trhy a průzorem až do přízemí budovy (je to skoro 100m).

Pokračovali jsme na nejznámější a největší trhy ve městě, Štýclmarkt. Zde jsme nadšeně navštívili Starbucks a nakupovali dárečky. Našli se i odvážlivci, kteří vyzkoušeli ruské kolo a dvoupatrový kolotoč. A to hnedle několikrát.

Pak už se blížil čas odjezdu našeho vlaku. Takže jsem podle mapičky došli na hlavní nádraží, ve vlaku jsme dotvořili pracovní listy a v půl šesté jsme byli v Liberci.

Výlet to byl opravdu pěkný. Přálo nám počasí a předvánoční atmosféra Drážďan nás uchvátila. A hlavně tam byla legrace.

 

Krásné Vánoce

Áòa Urbanová, 9.B s malou dopomocí p. uč. Jakešové :-)