Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Adaptační týden 1. tříd - středa

Adaptační týden 1. tříd - středa

Třetí den byl trochu jiný,

ale opět poznávací. Zpívání proběhlo krátce, na děti čekalo společné dovádění v tělocvičně se školním psychologem (sociometrie). Jeho součástí bylo také vážnější povídání o významu pravidel, některá z nich jsme si vysvětlili a také zdůraznili jejich význam.

Po té se děti rozdělily, tentokrát nebylo třeba žádné losování, jednoduše „kluci s klukama a holky s holkama“, přesně jako v písničce od pánů Svěráka a Uhlíře.

Zatímco dívky pokračovaly akčně v tělocvičně, chlapci se před další činností zklidnili u pohádky o tom, jak si pejsek s kočičkou umývali podlahu. Následně se také rozdělili - do tříd. V nich pak lepili i kreslili domeček pro svou kočičku a pejska. Klid i pohoda v malých kolektivech napomohly tomu, že paní učitelky i vychovatelky své svěřence zase více poznaly.

Po svačině o velké přestávce si dívky šly poslechnout pohádku a pracovat do tříd stejně jako před tím chlapci. Kluci mohli po tvoření ve třídě dovádět v tělocvičně.

Prvňáci měli zase hodně prostoru pro vzájemné poznávání a mohli si sami splnit svůj „první úkol“.