Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Adaptační týden 1. tříd - čtvrtek a pátek

Adaptační týden 1. tříd - čtvrtek a pátek

Čtvrtý adaptační den

jsme ve škole moc nepobyli. Ráno jsme se rozdýchali, zazpívali si a nasvačili se, abychom se posilnili na cestu.

Autobusem jsme odjeli do Orionky trochu si zasportovat a rozhýbat se. Děti se rozdělily do dvou týmů. První skupina si hrála na hřišti, druhá se vyřádila na trampolínách. Bylo důležité naslouchat pokynům trenéra, vzájemně se domluvit u jednotlivých trampolín, kde byly děti ve čtyř- až pětičlenných družstvech. Aby nedošlo ke zraněním, bylo třeba také respektovat daná pravidla. Někteří museli trochu přemoci sami sebe při skoku do molitanu. Nikdo se nebál, všichni byli velmi odvážní, velmi temperamentní a velmi hovorní.

Akceptování pravidel, ohleduplnost k ostatním, ochota spolupracovat či naslouchat jsou důležitými faktory pro další fungování třídních kolektivů, proto jim po celou dobu věnujeme zvýšenou pozornost. Zabývat se jimi budeme pochopitelně i nadále, v době, kdy se už budeme učit ve „svých třídách".

Zpět do školy se děti vrátily již trochu unavené, natěšené na oběd a velmi spokojené. Byl to tak trochu méně tradiční školní den, ale i takové do školního vzdělávacího programu patří.

 

Poslední den adaptačního týdne

děti přišly do školy koridorem a převlékly se naposled v šatně na malé budově. Ani tentokrát nechybělo ranní rozdýchání a písnička. Kočka leze dírou, pes oknem – celý týden jsme se na tento okamžik připravovali: dírou se dostala koťata do 1. A, oknem štěňata vlezla do 1. B.

Tímto se z nich stali školáci se vším všudy, protože jen co se děti „zabydlely“ ve své třídě, čekal na ně poslední důležitý okamžik – klíček k šatní skříňce. V pondělí tedy přijdou již do šatny jako všichni ostatní žáci a určitě již mnozí z nich do třídy budou umět najít cestu.

Pochopitelně nechyběl také pohyb, v novém třídním kolektivu jsme si zadováděli v tělocvičně. Během týdne jsme se vzájemně poznávali, v tom budeme pokračovat dál - nejen ve školních lavicích, nejen ve třídě, nejen ve škole…

Podívejte se, co jsme za ten týden všichni společně dokázali.