Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
2. festival dobrých pedagogických zkušeností a nápadů se podařil

2. festival dobrých pedagogických zkušeností a nápadů se podařil

V pátek 31. ledna, v den pololetních prázdnin, využila řada pedagogů Liberecka možnost navštívit některou z pracovních dílen Festivalu dobrých pedagogických zkušeností a nápadů. Celkem se registrovalo 342 pedagogů, ředitelů škol, lektorů a hostů, plus 40 zaměstnanců naší školy. Hlavním pořadatelem byla opět ZŠ Lesní ve spolupráci se ZŠ Ostašov a oddělení školství libereckého magistrátu. Festival by se nemohl uskutečnit bez finanční podpory MAP Liberecko II, čehož si vážíme a děkujeme.

Ústředním tématem setkání bylo motto „Aby škola naše žáky bavila“. Ve více než 40 pracovních dílnách se podělili učitelé – lektoři z libereckých škol a organizací o své zkušenosti se zaváděním moderních forem práce s dětmi a nabídli inspiraci napříč celým spektrem vyučovacích předmětů.  Součástí Festivalu byla i panelová diskuse nad otázkami vzdělávacích vizí určená pro ředitele škol a odbornou veřejnost.

V neposlední řadě je tato akce jednou z mála příležitostí, aby se spolu setkali učitelé našeho regionu v tak hojném počtu. První ohlasy na tuto akci jsou veskrze pozitivní. Jsme totiž přesvědčeni, že cesta předávání poznatků a zkušeností z praxe je mnohem efektivnější, než přednášky teoretiků, jimiž býváme v současné době zahlceni.

Je zatím otázkou, zda se festival dobrých pedagogických zkušeností a nápadů stane tradicí. Nejde ani tak o obětavost zaměstnanců Lesní, kteří akci profesionálně zvládají připravit a realizovat, za což jim patří velký dík. Škola však nemůže akci pořádat z vlastních prostředků, proto je třeba najít partnera, jako letos MAP Liberecko II, který je ochoten akci finančně podpořit. Rovněž termín příštího Festivalu vhodný pro všechny školy regionu je nejasný, neboť pololetní prázdniny tentokrát naváží na jarní. Proto by termín pololetních prázdnin nebyl vhodný.

Závěrem děkujeme všem lektorům za jejich ochotu a odvahu vystoupit před kolegyněmi a kolegy, panelistům za plodnou diskusi, všem účastníkům a organizátorům smysluplné akce, jediné svého druhu v našem kraji.

Vzdělávací akce byla finančně podpořena Místní akční skupinou Podještědí z.s., která je nositelem projektu MAP Liberecko II realizovaného z fondů EU v rámci OP VVV. Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0010691

Novinky na e-mail

Máte-li zájem dostávat zprávy o aktuálním dění ve škole e-mailem, zaregistrujte svou e-mailovou adresu .

Obsahem newsletterů nebudou informace o jednotlivých třídách a jejich učivu. Ty i nadále naleznete v měsíčních plánech na stránkách jednotlivých tříd. Obsahem newsletterů budou převážně zprávy z celoškolního dění.