Žákovský parlament

Od roku 2004 funguje na naší škole v úzké spolupráci s vedením školy a se dvěma koordinátory z řad vyučujících školní parlament. Jeho členy jsou vždy dva zástupci 4. - 9. tříd. Existence samosprávy podporuje rozvoj demokratických principů v praxi a aktivní podíl žáků na chodu školy.

Kolektiv školního parlamentu se každoročně utváří na základě výsledků voleb v jednotlivých třídách. Snahou koordinátorů je podpořit dovednosti žáků spojené s aktivitami parlamentu tak, aby nebyl pouze formální záležitostí, ale aby byli žáci vedeni k odpovědnosti za svou činnost.

Významnou aktivitou zorganizovanou členy parlamentu v loňském školním roce bylo např. uspořádání sbírky víček pro Štěpánka, který se díky ní mohl podrobit léčebnému pobytu v lázních v Klimkovicích.

Souhrn školního roku 2018/2019 PDF soubor 195 kB Stáhnout