Učíme se v naší eko zahradě aneb nesedíme jen v lavicích

Oblast podpory

(název a číslo):

Odbor životního prostředí a zemědělství

(název a číslo):

8.1 Podpora ekologické výchova a osvěty

Název projektu:

Učíme se v naší eko zahradě aneb nesedíme jen v lavicích

Název příjemce/IČ:

Základní škola, Liberec, Lesní 575/12, příspěvková organizace

Smlouva číslo:

OLP/3717/2017

Účelem projektu je podpora ekologické výchovy na naší škole osvěta mezi žáky i rodiči. Chceme žáky motivovat k činnosti i jinou formou práce a neustále pracovat na zvyšování jejich povědomí i v oblasti EVVO, která je pro nás důležitá.

Odůvodnění žádosti:
ZŠ Lesní ve spolupráci s učiteli, žáky i rodiči dlouhodobě realizuje „Program environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty“, který je v souladu s rozvojovými strategiemi KU i města Liberec. Nabízíme EVVO pro žáky jako přirozenou součást.

V rámci projektu chceme vybudovat:

1. Venkovní učebnu, která umožní pravidelné využívání školní ekozahrady pro účely výuky – využijeme v přírodních vědách na badatelsky orientovanou výuku, pracovní a praktické činnosti, prvouka, ekologickou výchovu a výchovu ke zdraví. V současné době není na školní ekozahradě žádný zastřešený prostor se sezením, který by umožňoval pravidelné využití i v mírně nepříznivých podmínkách v období od dubna do října.
  2. Chceme označit jednotlivé stromy, keře a rostliny a to v českém, anglickém i německém jazyku. Daný popis umožní lepší orientaci žáků a propojuje i s jazykovými dovednostmi.
  3. Chtěli bychom v prostoru školní ekozahrady vytvořit hřbitov odpadků, který bude sloužit ke sledování doby rozpadu jednotlivých materiálů v přírodě (organické – neorganické). K dané aktivitě připravíme informační board s popisem zakopaných materiálů a pracovní listy pro naše žáky. Jedná se o dlouhodobou aktivitu.

Tak nám držte palce, ať se nám to podaří!!! :o)

Logo Libereckého kraje