Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Třída VII.C - školní rok 2019/2020

VII.C
Měsíční plány

Naše třída v minulých letech

I. C II. C III. C IV. C V. C VI.C

Reportážní fotky - učíme se doma

VII.C

Situace nám v současné době nedovoluje setkávat se ve škole, škola se nám přesunula domů. Zvládáme to různě, většinou si poradíme sami nebo komunikujeme na dálku se spolužáky a s učiteli. Mnozí z nás doma více pomáhají, učí se nové věci jako třeba vařit, společně s rodinou hrají různé hry, pokud to jde, tráví čas venku nebo s domácími mazlíčky nebo dokonce šijí roušky pro potřebné. Většina z nás se ale shoduje, že ve škole bychom byli raději. Přejeme všem hlavně hodně zdraví!

Reportážní fotky - Barevný den

VII.C

Po lyžařském kurzu proběhl ve škole další barevný den. I když nás byla ve škole jen polovina, domluvili jsme se, že přijdeme všichni v černém. Ale i přesto jsme zůstali ve veselé náladě :-)

 

Reportážní fotky - Lyžařský kurz

VII.C

Náš lyžařský výcvik s celým sedmým ročníkem byl až překvapivě dobrý. Každé ráno jsme vstávali kolem půl osmé, abychom se stihli připravit a mohli jít na snídani, která byla formou mini-švédského stolu. Měli jsme na výběr například párky, cereálie nebo třeba pečivo. Po snídani jsme se připravovali na sjezdové lyže nebo snowboardy. Začátečníci byli u chaty a trénovali na mírném kopečku, ale někteří se na konci dostali i na opravdové sjezdovky. Mírně pokročilí, pokročilí a snowboarďáci jezdili na sjezdovkách už od samého začátku. Po lyžování jsme se všichni těšili na oběd, který byl vždy výborný. Po obědě jsme se scházeli ve společenské místnosti a tam si vyslechli program, pak jsme měli až do tří hodin volno. Když polední klid skončil vydali jsme se na běžky, kde jsme byli cca dvě hodiny. Když jsme se vrátili z běžek, tak jsme šli na večeři a po ní šli opět do společenky, kde jsme si opět vyslechli program na příští den. Chodili jsme spát asi tak v deset hodin. Někdy, ale tento program takto nebyl. Třeba v pondělí jsme museli zůstat v chatě kvůli silnému větru. Nebo ve středu jsme šli místo běžek na výlet do Harrachova na Mumlavské vodopády, kde jsme si mohli i něco koupit. Zkrátka to byl nezapomenutelný zážitek.                                                                                                    Petra V. a Anežka L.

Reportážní fotky - Projektové dny Globální problémy lidstva

VII.C

Před pololetním vysvědčením jsme absolvovali druhý blok projektových dnů, nyní na téma Globální problémy lidstva. Dozvěděli jsme se o principech férového obchodování, zamysleli jsme se nad současnými ekologickými hrozbami a poznali jsme, jak můžeme ovlivnit svým stylem nakupování oblečení lidi a přírodu v různých částech světa.

Reportážní fotky - První pomoc

VII.C

V rámci Výchovy ke zdraví k nám zavítali pracovníci Rescue týmu, aby nás seznámili se základy poskytování první pomoci. Mnoho věcí jsme měli příležitost si sami vyzkoušet na figurínách.

Podpořili jsme chov pandy červené v liberecké ZOO

VII.C

Z výtěžku prodeje našich krmítek na adventním jarmarku jsme se rozhodli podpořit chov nějakého zvířete v liberecké ZOO. Nakonec jsme vybrali ohroženou pandu červenou, která se ve světě vyskytuje už pouze v desítkách tisíc jedinců.

Reportážní fotky - Ježíšek v VII.C

VII.C

Poslední den před vánočními prázdninami jsme se sešli u našeho třídního vánočního stromečku. Ježíšek nám nadělil krásné dárky, některé i velmi zábavné nebo legrační. Popřáli jsme si krásné prázdniny a rozešli vstříc očekávanému volnu. Přejeme všem klidné dny sváteční a mnoho zdraví a štěstí v Novém roce 2020.

Reportážní fotky - Čertovské dílničky pro druháčky

VII.C

Připravili jsme čertovské dílničky pro druháčky a v pátek 6. prosince vypukla pravá čertovská škola. Všichni jsme se převlékli za čertíky a malé druháčky jsme zkoušeli z matematiky, prvouky, angličtiny, kreslení, tělocviku nebo třeba z toho, jak umějí správně třídit odpad. Dílničky byly opravdu nápadité a všichni si akci náramně užili.

Reportážní fotky - Vzdělávací zájezd do Míšně

VII.C

Ve čtvrtek 5. prosince se někteří z nás vydali poznávat kulturní památky našich německých sousedů. Navštívili jsme zámek Moritzburg, který proslavila pohádka Tři oříšky pro Popelku. Viděli jsme mnoho kulis a kostýmů, dozvěděli se o zákulisí natáčení pohádky, a dokonce jsme si mohli vyzkoušet Popelčin střevíček. Dále pak naše cesta pokračovala do Míšně, kde jsme zavítali do věhlasné porcelánky a na vlastní oči mohli vidět, jak vznikají porcelánové výrobky. Náš výjezd jsme zakončili na tradičním německém adventním trhu a zakoupili drobnosti pro radost.

Reportážní fotky - Adventní trhy

VII.C

Ve čtvrtek 28. listopadu jsme v předstihu zahájili adventní čas a naše škola opět byla naplněná vánoční atmosférou adventních trhů. Náš stánek byl plný dobrot, které jsme s maminkami a tatínky připravili, a také jsme prodávali ptačí krmítka, která jsme sami vyrobili. Protože se prodala úplně všechna, můžeme ze zisku věnovat 3000 Kč na pomoc vybranému zvířeti ze ZOO Liberec. Děkujeme všem, kteří se na přípravě jarmarku podíleli a také těm, kteří zakoupením našich krmítek přispěli dobré věci.

Reportážní fotky - Jsem Laskavec - pomoc v útulku Archa

VII.C

Protože máme rádi zvířata, rozhodli jsme se zapojit do projektu Jsem Laskavec a v našem volném čase pomoci v libereckém útulku Archa. Sešlo se nás opravdu hodně, vůbec nám nevadilo, že byla zima a mlha a odpoledne jsme si báječně užili. Dozvěděli jsme se, jak útulek funguje, jak se postarat o nalezená zvířata, prohlédli jsme si zázemí a hlavně udělali opuštěným pejskům radost společnou procházkou a přinesenými pamlsky.

Reportážní fotky - Výroba krmítek pro charitativní účely

VII.C

V předstihu jsme začali s výrobou krmítek pro ptáky, která chystáme na adventní jarmark. Výtěžek z jejich prodeje chceme využít na podporu vybraného zvířete v liberecké ZOO. Některým jde práce celkem od ruky, jiným se daří vyrábět krmítko spíš kolem své lavice :-). Jak jsme zruční, si můžete prohlédnout na fotografiích. Moc děkujeme za ochotu a pomoc paní Novákové, která k nám opět zavítala s novými nápady!

Reportážní fotky - 30. výročí sametové revoluce

VII.C

V pátek 15. listopadu jsme se připojili ke vzpomínkovým akcím u příležitosti 30. výročí sametové revoluce. Naše škola dýchala sváteční atmosférou, povídali jsme si o důležitosti bránit svobodu, mohli jsme si prohlédnout nejrůznější výstavy fotografií a textů z tohoto období, ozdobili jsme se trikolorou a vyslechli si písně a úryvky z textů s touto událostí spojené. Dokonce nám i na začátek hodin hrají a zpívají ze školního rozhlasu interpreti, kteří svojí tvorbou protestovali  proti nesvobodě.

Reportáž - Divadelní představení Pantomima

VII.C

Ve středu 13. listopadu jsme zhlédli divadelní představení Pantomima v Experimentálním studiu. Herci legračně ztvárnili několik vyučovacích hodin a ukázali, že pantomimou se dá také vyjádřit spoustu věcí. Některé z nás dokonce pozvali na pódium a zapojili nás do vystoupení. Třeba z nás budou také herci :-).

Reportážní fotky - Projektové dny Poznáváme přírodu

VII.C

Před podzimními prázdninami jsme absolvovali první projektový blok, tentokrát na téma Poznáváme přírodu. Vybírali jsme si ze čtyř témat: Rostliny pod mikroskopem, Půda, Okolí školy a Minerály v našem okolí. Zjišťovali jsme například, jak vypadá řez listu pod mikroskopem, kolik škrobu obsahuje brambora a kde všude se škrob používá, pro okolí školy jsme vytvářeli mapku s anglickým popisem a měli jsme také možnost navštívit ruprechtický lom.

Reportážní fotky - Interaktivní program Dravci

VII.C

V pondělí 14. října k nám zavítali hosté z divoké přírody. Sokol, orel stepní, sovy, liška nebo štír. To je krátký výčet zvířat, která jsme ve škole a na školním hřišti mohli zblízka naživo spatřit a některé i pohladit. Viděli jsme způsob letu i lovu dravých ptáků a sov, vyslechli jsme si, jak žijí a loví ve volné přírodě. Program byl velmi zajímavý a plný nových poznatků a zážitků.

Reportážní fotky - Maják - Návykové látky

VII.C

Ve středu 2. října jsme absolvovali další preventivní program, tentokrát na téma Návykové látky. Prodiskutovali jsme, co je závislost a jak vzniká. Také jsme se dozvěděli, co všechno může být návykovou látkou a čím nám může být nebezpečná.

 

 

 

Reportážní fotky - Vlaky Nicholase Wintona

VII.C

V pátek 27. září jsme navštívili pásmo věnované siru Nicholasu Wintonovi, zachránci několika stovek českých židovských dětí v době před vypuknutím 2. světové války. Studenti Technické univerzity nám představili příběhy několika z těchto dětí a vyprávění proložili známými písněmi.

Reportážní fotky - Volby do školního parlamentu

VII.C

V pátek 13. září jsme volili své zástupce do školního parlamentu. Letos nás budou zastupovat Martin a Max. Kluci, gratulujeme a přejeme hodně dobrých nápadů.

Reportážní fotky - Projekt Člověk a zvíře

VII.C

Zapojili jsme se do projektu Člověk a zvíře, který zaštiťuje IQ Landia ve spolupráci s Tierparkem Zittau. Měli jsme možnost setkat se s německými vrstevníky ze žitavské školy a společně řešit různorodé úkoly na téma Člověk a zvíře. V IQ Landii jsme zkoumali lidské smysly a schopnosti a v žitavské ZOO jsme se zabývali vodními živočichy. Jak se nám dařilo, si můžete prohlédnout na fotografiích.

Reportážní fotky - Harmonizační pobyt - Horní Podluží

VII.C

První týden školy jsme zakončili třídenním harmonizačním pobytem na chatě Spojařka v Horním Podluží. Protože se nachází v malebném prostředí Lužických hor, věnovali jsme velkou část programu společnému poznávání okolí. Navštívili jsme větrný mlýn na Světlíku, čokoládovnu v Krásné Lípě a stříbrný důl v Jiřetíně pod Jedlovou. Čas jsme si našli také na společné sportování a aktivity na stmelení třídy. Naše zážitky si můžete prohlédnout na fotografiích.