Třída VII.C - školní rok 2019/2020

I. C II. C III. C IV. C V. C VI.C

Reportážní fotky - Interaktivní program Dravci

VII.C

V pondělí 14. října k nám zavítali hosté z divoké přírody. Sokol, orel stepní, sovy, liška nebo štír. To je krátký výčet zvířat, která jsme ve škole a na školním hřišti mohli zblízka naživo spatřit a některé i pohladit. Viděli jsme způsob letu i lovu dravých ptáků a sov, vyslechli jsme si, jak žijí a loví ve volné přírodě. Program byl velmi zajímavý a plný nových poznatků a zážitků.

Reportážní fotky - Maják - Návykové látky

VII.C

Ve středu 2. října jsme absolvovali další preventivní program, tentokrát na téma Návykové látky. Prodiskutovali jsme, co je závislost a jak vzniká. Také jsme se dozvěděli, co všechno může být návykovou látkou a čím nám může být nebezpečná.

Reportážní fotky - Vlaky Nicholase Wintona

VII.C

V pátek 27. září jsme navštívili pásmo věnované siru Nicholasu Wintonovi, zachránci několika stovek českých židovských dětí v době před vypuknutím 2. světové války. Studenti Technické univerzity nám představili příběhy několika z těchto dětí a vyprávění proložili známými písněmi.

Reportážní fotky - Volby do školního parlamentu

VII.C

V pátek 13. září jsme volili své zástupce do školního parlamentu. Letos nás budou zastupovat Martin a Max. Kluci, gratulujeme a přejeme hodně dobrých nápadů.

Reportážní fotky - Projekt Člověk a zvíře

VII.C

Zapojili jsme se do projektu Člověk a zvíře, který zaštiťuje IQ Landia ve spolupráci s Tierparkem Zittau. Měli jsme možnost setkat se s německými vrstevníky ze žitavské školy a společně řešit různorodé úkoly na téma Člověk a zvíře. V IQ Landii jsme zkoumali lidské smysly a schopnosti a v žitavské ZOO jsme se zabývali vodními živočichy. Jak se nám dařilo, si můžete prohlédnout na fotografiích.

Reportážní fotky - Harmonizační pobyt - Horní Podluží

VII.C

První týden školy jsme zakončili třídenním harmonizačním pobytem na chatě Spojařka v Horním Podluží. Protože se nachází v malebném prostředí Lužických hor, věnovali jsme velkou část programu společnému poznávání okolí. Navštívili jsme větrný mlýn na Světlíku, čokoládovnu v Krásné Lípě a stříbrný důl v Jiřetíně pod Jedlovou. Čas jsme si našli také na společné sportování a aktivity na stmelení třídy. Naše zážitky si můžete prohlédnout na fotografiích.