Třída I.B - školní rok 2018/2019

Měsíční plány

Reportážní fotky - Jak jsme pekli sněhuláky

I.B

Konečně napadl první sníh a my jsme si vyrobili svá sněžítka.

Reportážní fotky - Adventní trhy

I.B

Dne 6. 12. se konaly tradiční adventní trhy.

Reportážní fotky - Škola pro anděly

I.B

5. 12. přišli do školy samí svatouškové. Hned ráno jsme v kruhu popřáli kamarádům něco pěkného. Ve třídě jsme řešili pekelné početní pyramidy plné brambor. Nezapomněli jsme také procvičit písmo svaté. Mikulášova výprava nám rozdala Slabikáře a čokoládové mince. Děkuji svým bývalým žákům za pěkně odvedenou práci.

Reportážní fotky - Zahájili jsme přípravu na adventní trhy

I.B

Jedna z našich maminek nám přinesla krásné korálky a semínka z Amazonie, z kterých společně vyrábíme šperky a ozdoby k prodeji. Děti už se na adventní trhy moc těší.

Reportážní fotky - Zdravý zoubek

I.B

V úterý 13. 11. k nám přišly studentky ze střední zdravotnické školy, aby s námi procvičily techniku správného čištění zubů. Za pěkně odvedenou práci dostal každý kartáček. Děkujeme :-).

Reportážní fotky - Nahlédnutí do matematiky

I.B

Zde se můžete podívat, jak děti pracují v některých prostředích naší matematiky. Děti zde krokují, pracují s rytmem, dělají stavby podle plánu, překládají dřívka, porovnávají vagónky vláčků, sčítají, dopočítávají a procvičují geometrii při překládání papíru.

Reportážní fotky - Den duchů a strašidelný bál

I.B

Před podzimními prázdninami jsme si ještě stihli zadovádět. Třída byla plná duchů a nejrůznějších strašidel. Při hodině českého jazyka jsme trénovali psaní kliček, které se odpařovaly z prapodivných lektvarů. Ve Strašidláři jsme si četli o divoženkách a divých mužích. Při matematice jsme řešili logické slovní úlohy a následně jsme si příklady názorně ukazovali. Společně jsme posvačili nejrůznější laskominy, které nám maminky nachystaly a moc nás tím mile překvapily. Na strašidelném bále jsme protančili střevíce. "Just dance" už všichni válíme. Nakonec si každý vyrobil své strašidýlko z papíru a vydlabali jsme dýni. Děkuji všem rodičům za skvělou přípravu kostýmů a dalších věcí navíc. Moc jsme si to užili.

Reportážní fotky - Výtvarka v kuchyni

I.B

Jednu z podzimních výtvarných výchov jsme uskutečnili ve školní kuchyňce. Společnými silami jsme uvařili dýňovou polévku a recept jsme si pečlivě nakreslili.

Reportážní fotky - Judo při tělocviku

I.B

Ve středu 17. 10. jsme zahájili první trénink juda. Sešli jsme se na tatami, seznámili jsme se s trenéry a byl nám představen tento sport. Dále jsme se učili obléknout do kimona. Byl to trošku oříšek :-). Naučili jsme se základní povely a také jsme si pohráli. Trenéři zjistili, že jsme zřejmě slušný oddíl, jelikož většina dětí umí kotrmelce.

Reportážní fotky - Naše první výprava do přírody

I.B

20. září jsme se vydali na společnou výpravu do přírody. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí a pozorovali jsme přírodu kolem sebe. V lese jsme si také pohráli, našli jsme další poklad a trochu jsme závodili. Pěkné počasí už bylo jen bonusem navíc. :-)

Reportážní fotky - 1. školní den

I.B

V pondělí 3. 9. přišli naši prvňáci do školy. Cestu jim ukazovaly mořské potvůrky a před vchodem si mohli vzít šupinku pro štěstí od zlaté rybky. Na palubě třídy 1. B jsme se všichni seznámili. Nechyběla ani truhla s pokladem a dopis od papouška z místní ZOO.

Doufám, že plavba naším školním rokem bude pohodová.