Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Třída I.B - školní rok 2018/2019

I.B


Dokumenty ke stažení
září 2018 PDF soubor 761.8 kB Stáhnout
říjen 2018 PDF soubor 572.1 kB Stáhnout
listopad 2018 PDF soubor 646 kB Stáhnout
prosinec 2018 PDF soubor 687.3 kB Stáhnout
leden 2019 PDF soubor 625.8 kB Stáhnout
únor 2019 PDF soubor 566.2 kB Stáhnout
březen 2019 PDF soubor 372.1 kB Stáhnout
duben 2019 PDF soubor 557.8 kB Stáhnout
květen 2019 PDF soubor 561.4 kB Stáhnout
červen 2019 PDF soubor 555.4 kB Stáhnout

Reportážní fotky a video- Jarmark - Addamsovi

I.B

Na jarmarku jsme se předvedli jako povedená rodinka :-). Moc jsme si to užili. Děti byly plné dojmů i následující den ve škole. Za fotografie a video moc děkuji.

Reportážní fotky - Škola v přírodě - 4. den

I.B

V pátek už jsme jenom sbalili kufry, vyhodnotili soutěže jednotlivých pokojů a zahráli si "Palermo" a "Posměváka" na sluníčku před chalupou.

Reportážní fotky - Škola v přírodě - 3. den

I.B

Dopoledne jsme hráli hry s padákem a stavěli stavby z písku. Po obědě jsme vyrazili na výlet k Černé Nise. Cestou jsme zpívali a hráli hry. Po večeři jsme si zaběhali a pohráli s pejsky, kteří umí hromadu triků a poslouchají na slovo. Před spaním jsme si prošli stezkou odvahy u hřbitova. Většina dětí zvládla jít po jednom. Uteklo to jako voda a děti už se moc těší na své rodiče.

Reportážní fotky - Škola v přírodě - 2. den

I.B

Ve středu lilo jak z konve, ale přesto jsme se zabavili. Ráno jsme uklízeli pokoje a nacvičovali vystoupení na jarmark. Po obědě jsme navštívili trampolínovou halu, kde jsme pod vedením pana Patrmana zkoušeli nejrůznější fintičky. Po večeři se naše děvčata utkala v soutěži "O nejhezčí nohy", kterou hodnotila odborná porota kluků. Následovala pyžamová diskotéka, z které jsme se tanečním krokem přesunuli rovnou do postelí.

Reportážní fotky - Škola v přírodě - 1. den

I.B

V úterý 21. 5. jsme si autobusem MHD dojeli do školy v přírodě na Českou Chalupu. Děti se ubytovaly v pokojíčcích s kamarády a po vydatném obědě jsme vyrazili přes Maliník do Bedřichova na služebnu horské služby, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Trasa nám utíkala rychle, protože jsme cestou hráli hru "O klíště". Mravenčí stezkou jsme v pláštěnkách došli na Královku. V hospůdce jsme oschli a  přečkali déšť.  Stihli jsme si i pohrát na hřišti. Po večeři jsme napsali pohledy a večerním programem bylo klání chlapců "O železného muže", jehož předností není jen síla fyzická, ale i poetická duše :-). Porotou celé soutěže byly naše holky. Všichni jsou už unavení a spí jako nemluvňata.

Reportážní fotky - Praha Petřín

I.B

2. 5. jsme vychytali skvělé počasí v deštivém týdnu pro výjezd do Prahy. Naším cílem byl Petřín. Nemilým překvapením byla na dohled nekončící fronta na lanovku. Jelikož jsme drsňáci z Jizerek, tak jsme si to na Petřín vyšlápli po svých. Podívali jsme se na rozhlednu s obdobnou frontou a legraci jsme si užili v zrcadlovém bludišti a ve Štefánikově hvězdárně. Několik dětí na sebe prozradilo, že mají na zahradě meteorit :-). Lanovkou jsme se svezli dolů a kolem pražských památek jsme došli na metro, které nás dovezlo k autobusu.

Reportážní fotky - Mladí designéři

I.B

Naše třída vyvinula 7 modelů aut, která teleportují svou posádku na vysněné místo. Všechna auta umožňují nejen jízdu, ale i let. Připadá Vám, že pozadí obrazu je rozmazané? Je to jen díky neuvěřitelné rychlosti vozů. Na naše soutěžní dílo se zde můžete podívat.

Reportážní fotky - Pohádky (centra aktivit)

I.B

V dalších centrech aktivit plníme pohádkové úkoly. V ateliéru vyrábíme kulisy ke strašidelnému hradu. Centrum českého jazyka luští čtyřsměrku, jejíž tajenkou je pohádková postava a dále nacvičuje loutkové divadlo pro třídu. V matematice se řeší úlohy, které provází Shrek nebo Harry Potter. Centrum vědy a objevů k sobě přiřazuje pohádkové postavy a luští karty Logico. Centrum angličtiny kouká na pohádku o ošklivém skřetovi a následně vybarvuje po paměti pracovní list.

Reportážní fotky - Velikonoční ornamentum

I.B

První dubnový týden jsme uzavřeli návštěvou galerie, kde jsme se seznámili s lidovými ornamenty a vyrobili si vlastní ozdobné kokardy. Některé děti se možná kokardou vyzdobí, až půjdou o Velikonocích koledovat:-).

Reportážní fotky - Plasty (centra aktivit)

I.B

V prvouce probíráme třídění odpadků a tak jsme se v dalších centrech aktivit zaměřili na plasty. V matematice jsme používali plastová víčka, stavěli jsme z nich stavby podle plánů. Řešili jsme slovní úlohu a skládali geometrické tvary. Čtení jsme si procvičili na kartách Logico a vytvářeli jsme slova z plastových písmen. Ateliér stavěl stavbu z lega, kterou nám při závěrečném hodnocení představil. Centrum vědy a objevů přiřazovalo odpadky k popelnicím a hledalo plastové věci. Na závěr proběhlo sebehodnocení.

Malý zdravotník

I.B

Na TUL nám budoucí zdravotní sestřičky ukázaly, jak poskytovat první pomoc. Děti se s nadšením obvazovaly. Někdo přišel s obvazem do školy  i následující den :-). V sanitce jsme si zkusili masáž srdce. Naučili jsme se spoustu nových věcí a moc jsme si to užili.

Reportážní fotky - Barevný týden

I.B

Každý den jsme prošli barevnou proměnou :-).

Reportážní fotky - Zima (centra aktivit)

I.B

Začali jsme pracovat v centrech aktivit. Děti se chopily svých úkolú a rolí ve skupině velice zodpovědně. Centrum matematiky nakládalo a porovnávalo sněhové kostky na saních. Zábavu zajistila hra Tučňáci na ledu. Centrum jazyka ladilo písmo a vlepovalo slova podle daných slabik. V ateliéru si děti vyrobily svého tučňáka. Centrum vědy a objevů se zabývalo zimními sporty a hrálo Logico. Na závěr děti hodnotily svou práci a upozornily spolužáky na chyby, kterých se mohou příště vyvarovat.

Reportážní fotky - Naše první vysvědčení

I.B

Děti se konečně dočkaly svého prvního vysvědčení. Odpoledne jsme tuto událost v družině oslavili karnevalem.

Reportážní fotky - Den barev (projektový den)

I.B

V úterý 29. 1. si pro nás šesťáci nachystali tvořivé, sportovní i poznávací dílny. Každý prvňák si zvolil 2 z nich. Děkujeme šesťákům za skvěle odvedenou práci a trpělivé a vřelé chování k mladším dětem. Moc jsme si to užili.

Reportážní fotky - Kočičky a kocourci

I.B

Při pracovních činnostech jsme si šili z ponožek plyšáčky. Velká radost nastala, když se dílo povedlo :-).

Reportážní fotky - Výtvarka venku

I.B

Napadla nám hromada sněhu a my jsme při výtvarce  ve skupinách stavěli pevnosti, hrady, mravenčí hotely atd.

Reportážní fotky - Vánoční zvyky a tradice

I.B

Poslední školní den v roce 2018 jsme si jenom užívali. Ráno děti nachystaly hostinu z cukroví od maminek.  Přečetli jsme si knihu - Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy. Nakreslili jsme obrázky Ježíška podle vlastní fantazie a udělali jsme z nich výstavu. Pod vánočním stromem před školou na nás čekalo překvapení :-). Vyzkoušeli jsme si některé z vánočních zvyků - krájení jablka, pouštění lodiček ze skořápek a házení střevíčkem, které si vyzkoušeli i kluci.

Přeji všem pohodové prožití vánočních svátků.

Reportážní fotky - Jak jsme pekli sněhuláky

I.B

Konečně napadl první sníh a my jsme si vyrobili svá sněžítka.

Reportážní fotky - Adventní trhy

I.B

Dne 6. 12. se konaly tradiční adventní trhy.

Reportážní fotky - Škola pro anděly

I.B

5. 12. přišli do školy samí svatouškové. Hned ráno jsme v kruhu popřáli kamarádům něco pěkného. Ve třídě jsme řešili pekelné početní pyramidy plné brambor. Nezapomněli jsme také procvičit písmo svaté. Mikulášova výprava nám rozdala Slabikáře a čokoládové mince. Děkuji svým bývalým žákům za pěkně odvedenou práci.

Reportážní fotky - Zahájili jsme přípravu na adventní trhy

I.B

Jedna z našich maminek nám přinesla krásné korálky a semínka z Amazonie, z kterých společně vyrábíme šperky a ozdoby k prodeji. Děti už se na adventní trhy moc těší.

Reportážní fotky - Zdravý zoubek

I.B

V úterý 13. 11. k nám přišly studentky ze střední zdravotnické školy, aby s námi procvičily techniku správného čištění zubů. Za pěkně odvedenou práci dostal každý kartáček. Děkujeme :-).

Reportážní fotky - Nahlédnutí do matematiky

I.B

Zde se můžete podívat, jak děti pracují v některých prostředích naší matematiky. Děti zde krokují, pracují s rytmem, dělají stavby podle plánu, překládají dřívka, porovnávají vagónky vláčků, sčítají, dopočítávají a procvičují geometrii při překládání papíru.

Reportážní fotky - Den duchů a strašidelný bál

I.B

Před podzimními prázdninami jsme si ještě stihli zadovádět. Třída byla plná duchů a nejrůznějších strašidel. Při hodině českého jazyka jsme trénovali psaní kliček, které se odpařovaly z prapodivných lektvarů. Ve Strašidláři jsme si četli o divoženkách a divých mužích. Při matematice jsme řešili logické slovní úlohy a následně jsme si příklady názorně ukazovali. Společně jsme posvačili nejrůznější laskominy, které nám maminky nachystaly a moc nás tím mile překvapily. Na strašidelném bále jsme protančili střevíce. "Just dance" už všichni válíme. Nakonec si každý vyrobil své strašidýlko z papíru a vydlabali jsme dýni. Děkuji všem rodičům za skvělou přípravu kostýmů a dalších věcí navíc. Moc jsme si to užili.

Reportážní fotky - Výtvarka v kuchyni

I.B

Jednu z podzimních výtvarných výchov jsme uskutečnili ve školní kuchyňce. Společnými silami jsme uvařili dýňovou polévku a recept jsme si pečlivě nakreslili.

Reportážní fotky - Judo při tělocviku

I.B

Ve středu 17. 10. jsme zahájili první trénink juda. Sešli jsme se na tatami, seznámili jsme se s trenéry a byl nám představen tento sport. Dále jsme se učili obléknout do kimona. Byl to trošku oříšek :-). Naučili jsme se základní povely a také jsme si pohráli. Trenéři zjistili, že jsme zřejmě slušný oddíl, jelikož většina dětí umí kotrmelce.

Reportážní fotky - Naše první výprava do přírody

I.B

20. září jsme se vydali na společnou výpravu do přírody. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí a pozorovali jsme přírodu kolem sebe. V lese jsme si také pohráli, našli jsme další poklad a trochu jsme závodili. Pěkné počasí už bylo jen bonusem navíc. :-)

 

Reportážní fotky - 1. školní den

I.B

V pondělí 3. 9. přišli naši prvňáci do školy. Cestu jim ukazovaly mořské potvůrky a před vchodem si mohli vzít šupinku pro štěstí od zlaté rybky. Na palubě třídy 1. B jsme se všichni seznámili. Nechyběla ani truhla s pokladem a dopis od papouška z místní ZOO.

Doufám, že plavba naším školním rokem bude pohodová.