Třída I.A - školní rok 2018/2019

Měsíční plány

Reportážní foto - Modelujeme

I.A

Děti modelovaly maličké sněhuláky, které si posadí do skleničky. Příští týden si vytvoří "sněžítka".

Reportážní foto - Přišel k nám Mikuláš

I.A

Přivítali jsme milou návštěvu s krásným dárkem.

Reportážní foto - Lední medvídek

I.A

Děti si osvojují návyky a dovednosti skupinové práce. Při společném čtení krásné knížky o Ledním medvídkovi jsme se mnoho dozvěděli. Pomocí otázek jsme si informace ověřili a posléze jsme si je utvrdili při sledování filmu o životě ledního medvídka. Děti potom ve skupince po čtyřech dokázaly porovnat život ledního medvídka, psa a člověka. Ledního medvídka děti kreslily vodovkami na ledové kře. Na naši práci vždy dohlíží Oli a Timmy a ten, kdo dokázal pracovat pečlivě a pěkně potichu obdržel celý stříbrňák. Zjistili jsme, že domlouvání na společné práci je někdy hodně obtížné. Na pracující děti byl však nádherný pohled. Pohleďte také :-)

Reportážní fotky z další hodiny JUDA

I.A

Můžete se podívat jak jsme pružní a ohební. Trénujeme kotouly a gymnastické prvky, umíme padat a nebojíme se bránit.

Reportážní fotky - Naše nejoblíbenější hračky

I.A

Do školy jsme si mohli přinést nejoblíbenější hračku. Každý z dětí zvládl předstoupit před své spolužáky a zodpovědět "Jak svoji nejoblíbenější hračku obdrželi?! a "Co se jim na ní nejvíc líbí, proč je nejoblíbenější?". Všechny děti dokázaly skvěle poslouchat. Potom si svoji hračku děti nakreslily voskovkami.

Reportážní fotky - Zdravý zoubek

I.A

Do třídy za námi přišla návštěva, budoucí zdravotní sestřičky. Ukázaly nám, jak si správně čistit zuby. Čištění zubů si děti vyzkoušely s velkým zubním kartáčkem na velkých zubech. Jako dárek obdržely zubní kartáček.

Reportážní fotky z Dne duchů a strašidelného bálu

I.A

V tento den jsme v naší třídě uvitali všechna strašidelně krásná strašidla, která se dokázala sama pěkně představit, povědět své jméno a ukázat své strašení. Přečetli jsme si červené čtení a napsali strašné pětky. Pak jsme si zatančili a zazpívali. No a nakonec byla troška vyrábění a malování. Všichni báječní školáci si dokázali zakreslit v Žákovské knížce sebehodnocení "Jak se snažím?" a za deset "kapiček" obdrželi odměnu "stříbrňákem".

Reportážní fotky - čteme si a tvoříme

I.A

Společně s dětmi jsme si pročetli knihu "Nový domek pro myšku" od pana spisovatele Petra Horáčka. Prožili jsme si některé situace přesně jako myška v knížce a pak děti nakreslili jablíčko pro myšku a vyrobily si malou pohádkovou myšku.

Reportážní fotky - Naše první hodina JUDA

I.A

Na úvod naší první hodiny JUDA jsme se všichni sešli na TATAMI a seznámili jsme se s našimi trenéry. Od nich jsme se naučili některá japonská slova a za jejich pomoci jsme se oblékli do kimona. Slušelo nám. V kimonu jsme všichni dokázali udělat kotrmelec a zahráli jsme si hru. Těšíme se na další hodiny, které budou každou středu.

Reportážní fotky z naší třídy

I.A

Toto jsou všechny naše otisky.

Reportážní fotky z Harmonizačního dopoledne v přírodě 13. 9.

I.A

Při našem prvním projektovém dni jsme procházkou došli k lesoparku v Lidových sadech. Zde jsme se setkali s paní lektorkou, která nám na několika stanovištích rozprávěla o tom, jak roste les, kdo v něm žije a bydlí. Získané informace posléze využijeme při práci ve škole nad pracovními listy. Děti velmi bavilo samostatně popoběhnout na určené stanoviště. Na posledním stanovišti jsme postavili domečky pro skřítky nebo pro hmyzáky. Podívejte se na nás :-)