Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

Třída I.A - školní rok 2018/2019

I.A


Dokumenty ke stažení
září 2018 PDF soubor 476.9 kB Stáhnout
říjen 2018 PDF soubor 655.8 kB Stáhnout
listopad 2018 PDF soubor 662.1 kB Stáhnout
prosinec 2018 PDF soubor 707.3 kB Stáhnout
leden 2019 PDF soubor 542.5 kB Stáhnout
únor 2019 PDF soubor 567.7 kB Stáhnout
březen 2019 PDF soubor 572.9 kB Stáhnout
duben 2019 PDF soubor 559.4 kB Stáhnout
květen 2019 PDF soubor 562.9 kB Stáhnout
červen 2019 PDF soubor 560.5 kB Stáhnout

Reportážní foto - Zachraňujeme s Kryštofem

I.A

Už umíme zachraňovat. Děkujeme.

Reportážní foto - Zachraňujeme s Kryštofem

I.A

Děti se seznámily s prací letecké záchranné služby. Měly možnost prohlédnout si záchranný vrtulník zevnitř. Potom jsme zhlédli tréninkovou záchrannou akci a nakonec jsme se zhoupli na laně jako správný záchranář.

Reportážní foto - Vycházka

I.A

Celodenní výlet se proměnil na dopolední hry v naší třídě a vycházku do blízkého lesa. Děti si vzpomněly na zářijové stavění domečků a hned se do nich pustily opět. Spolupráce se jim dařila.

Reportážní foto - Bezpečně u vody

I.A

Děti se seznámily s bezpečným chováním u vody. Naučily se zachraňovat tonoucího teoreticky i prakticky. Za správnou záchranu obdržely drobné dárky.

Reportážní foto - Příprava

I.A

Na vystoupení na jarmark se připravujeme intenzivně.

Reportážní foto - Pobyt v přírodě - čtvrtek

I.A

Cesta do Bedřichova nám uběhla velmi rychle. Zvládli jsme ještě zajít na mravenčí stezku. Líbila se nám. A pak již autobusem do Liberce. Všichni jsme šťastni a v pořádku došli do školy. Jsme unavení a bohatší o mnoho zážitků. 

Reportážní foto - Pobyt v přírodě - středa

I.A

Deštivý den nás nezaskočil. Pro mnohé děti byla největším zážitkem procházka v dešti.  Jsme odolnější :-), nic nás nezaskočí.

Reportážní foto - Pobyt v přírodě - středa

I.A

Deštivé dopoledne jsme prožili v divadle :-). Divadelní představení se dětem povedla.

Reportážní foto - Pobyt v přírodě - večer

I.A

Večer jsme strávili hraním, tvořením a návštěvami na pokojích. Také jsme se intenzivně připravovali na vystoupení na jarmark.

Reportážní foto - Pobyt v přírodě - úterý

I.A

Ráno nám začalo rozcvičkou, snídaní a velkou hrou o otevření truhlice. Zde můžete zhlédnout další fota ze dopolední hry a pak i z odpoledne.

Rajská u oběda nás rozehřála a odpolední velký déšť ochladil. Vše mokré jsme usušili, mezitím déšť ustal a my jsme mohli opět vyjít ven. Chlapci vystopovali schovaná děvčata i s malým pokladem.

Reportážní foto - Pobyt v přírodě - úterý

I.A

Rozluštit číselný kód k pokladu se posádkám podařilo a truhlici otevřely.

Reportážní foto - Pobyt v přírodě - úterý

I.A

Dnes se děti probudily do svěžího rána, který pro nás začal běháním a rozcvičkou. Ke snídani všem dětem chutnalo mléko s lupínky. U sladké snídaně nás překvapil návštěvou kapitán Morgan s truhlou pokladů. Po tajném rozdělení posádek se děti rozprchly do plnění úkolů. Prolézaly laserem, procházely minovým polem, sbíraly perly, přenášely bombu a střílely. V mezičase se zhouply na houpačce a sklouzly na klouzačce.

Reportážní foto - Pobyt v přírodě - začínáme

I.A

Náš první pobyt v přírodě začal dopisem od žabáka, který nás pozval za svými kamarády. Cestu autobusem a pěšky všichni skvěle zvládli. Ubytovali jsme se v příjemném prostředí Šámalovy chaty. Oběd nám všem chutnal. U rybníka jsme odpoledne pozorovali kachny, mravence a další hmyz. Žabky jsme nenašli. Po klidném večerním programu všechny děti pěkně usnuly. 

Reportážní foto - Praha

I.A

Už jen lanovkou, metrem a busem. Hurá domů.

Reportážní foto - Praha

I.A

Nad hlavní kopulí Štefánikovy hvězdárny se nám ukázalo i sluníčko a my jsme ho mohli pozorovat.

Reportážní foto - Praha

I.A

Bloudit nás baví.

Reportážní foto - Praha

I.A

Po pořádné svačině jsme na rozhlednu vystoupali všichni. 

Reportážní foto - Praha

I.A

Přivítala nás historií prodchnutá Národní třída. Uchvátilo nás rudé srdce a výhled na Národní divadlo a odtud na Vltavu a Petřín.

Reportážní foto - Projektový den Praha

I.A

To, že nás cestování baví, bylo viditelné hned od rána. Dobrou náladu nám nezkazilo ani chladnější a deštivější počasí.

Reportážní foto - Centra aktivit - rostliny a živočichové na jaře

I.A

Děti pracují ve skupinách většinou po čtyřech dětech.  Při práci si pomáhají, spolupracují. Rozdělí si mezi sebou skupinové role. Každá skupinka pracuje na jiném úkolu. Po splnění úkolů si práci navzájem představují a hodnotí. Během jednoho dne pracují v jedné skupině, v jednom centru aktivit a další den zase ve druhém centru aktivit. V matematice počítáme mince, ve čtení čteme o mláďátkách, ve psaní píšeme o rostlinách, v prvouce stříháme karty o zvířátkách a hrajeme si s nimi, v tvoření vytváříme květinu hyacint a v ateliéru kreslíme suchým pastelem. Všechna práce nám báječně jde.

Reportážní foto - Ornamenty

Prošli jsme se svěžím ránem k liberecké Oblastní galerii. Hned při příchodu ke galerii nás uchvátila nádherná socha růže. Přivítali jsme se s paní lektorkou, která nás provedla programem zaměřeným velikonočně na ornamenty. Dozvěděli jsme se co byla a je kokarda. Děti si ji pak samy vyrobily.

Reportážní foto - Burza knih

I.A

Po nákupu si děti své knihy prohlížely a četly.

Reportážní foto - Centra aktivit

I.A

Děti pracují ve skupinkách, při kterých si rozdělí role potřebné pro skupinovou práci.

Reportážní foto - Mladý zdravotník

I.A

Studentky zdravotnice si pro děti připravily zábavně naučný program. Děti si znovu osvěžily povědomosti o tom, jak si správně čistit zoubky. Potom se teoreticky naučily, jak obvazovat zranění a vše si prakticky vyzkoušely. Vše je náramně bavilo. Nakonec si ještě prohlédly trénovací sanitku záchranářů.

Reportážní foto - Modrá středa

I.A

Modrá nám všem slušela.

Reportážní foto - Červené úterý

I.A

Červené je třeba srdce. Naše srdce pěkně plane.

Reportážní foto - Barevně nám začal barevný týden

I.A

Barevně nám začal barevný týden a my jsme se sešli v knihovně, popovídali jsme si o víkendových zážitcích a zazpívali jsme si u klavíru.

Reportážní foto - Projektový den Výtvarné dílny se žáky 6. ročníku

I.A

Žáci ze šestého ročníku si připravili výtvarné dílničky pro žáky prvního ročníku. Šesťáci s prvňáčky skvěle pracovali. Prvňáčkům se aktivity velmi líbily.

Reportážní foto - Knížka od Ježíška

Dnes jsme se vydali po naší třídě do "galerie".  Prohlíželi jsme si krásné knížky našich spolužáků.

Reportážní foto - Sněžítka

I.A

Sněžítka se povedla a měli jsme z nich velkou radost. V tento den dokonce začalo sněžit.

Reportážní foto z posledního školního dopoledne roku 2018

I.A

Po ranním přivítání jsme se odebrali do naší školní knihovny, kde na nás čekala krásná knížka. Kouzelný příběh, kdy se na Štědrý den sejde husa Líza s kamarády u stromečku. My jsme si také povídali o tom, jak to u každého z nás chodí na Štědrý den. Husa Líza svoji hvězdu našla a měla kouzelné vánoce. My jsme se také vydali hledat a pod naším školním stromečkem jsme našli kouzelnou krabici a v ní překvapení. Pohostili jsme se cukrovím od maminek, z jablíčka na nás vykoukla hvězdička a lodičky nám na vodě pěkně plavali. Snad budeme mít štěstí a zdraví. Přejeme ho nám i vám.

Reportážní foto - Modelujeme

I.A

Děti modelovaly maličké sněhuláky, které si posadí do skleničky. Příští týden si vytvoří "sněžítka".

Reportážní foto - Přišel k nám Mikuláš

I.A

Přivítali jsme milou návštěvu s krásným dárkem.

Reportážní foto - Lední medvídek

I.A

Děti si osvojují návyky a dovednosti skupinové práce. Při společném čtení krásné knížky o Ledním medvídkovi jsme se mnoho dozvěděli. Pomocí otázek jsme si informace ověřili a posléze jsme si je utvrdili při sledování filmu o životě ledního medvídka. Děti potom ve skupince po čtyřech dokázaly porovnat život ledního medvídka, psa a člověka. Ledního medvídka děti kreslily vodovkami na ledové kře. Na naši práci vždy dohlíží Oli a Timmy a ten, kdo dokázal pracovat pečlivě a pěkně potichu obdržel celý stříbrňák. Zjistili jsme, že domlouvání na společné práci je někdy hodně obtížné. Na pracující děti byl však nádherný pohled. Pohleďte také :-)

Reportážní fotky z další hodiny JUDA

I.A

Můžete se podívat jak jsme pružní a ohební. Trénujeme kotouly a gymnastické prvky, umíme padat a nebojíme se bránit.

Reportážní fotky - Naše nejoblíbenější hračky

I.A

Do školy jsme si mohli přinést nejoblíbenější hračku. Každý z dětí zvládl předstoupit před své spolužáky a zodpovědět "Jak svoji nejoblíbenější hračku obdrželi?! a "Co se jim na ní nejvíc líbí, proč je nejoblíbenější?". Všechny děti dokázaly skvěle poslouchat. Potom si svoji hračku děti nakreslily voskovkami.

Reportážní fotky - Zdravý zoubek

I.A

Do třídy za námi přišla návštěva, budoucí zdravotní sestřičky. Ukázaly nám, jak si správně čistit zuby. Čištění zubů si děti vyzkoušely s velkým zubním kartáčkem na velkých zubech. Jako dárek obdržely zubní kartáček.

Reportážní fotky z Dne duchů a strašidelného bálu

I.A

V tento den jsme v naší třídě uvitali všechna strašidelně krásná strašidla, která se dokázala sama pěkně představit, povědět své jméno a ukázat své strašení. Přečetli jsme si červené čtení a napsali strašné pětky. Pak jsme si zatančili a zazpívali. No a nakonec byla troška vyrábění a malování. Všichni báječní školáci si dokázali zakreslit v Žákovské knížce sebehodnocení "Jak se snažím?" a za deset "kapiček" obdrželi odměnu "stříbrňákem". 

Reportážní fotky - čteme si a tvoříme

I.A

Společně s dětmi jsme si pročetli knihu "Nový domek pro myšku" od pana spisovatele Petra Horáčka. Prožili jsme si některé situace přesně jako myška v knížce a pak děti nakreslili jablíčko pro myšku a vyrobily si malou pohádkovou myšku.

Reportážní fotky - Naše první hodina JUDA

I.A

Na úvod naší první hodiny JUDA jsme se všichni sešli na TATAMI a seznámili jsme se s našimi trenéry. Od nich jsme se naučili některá japonská slova a za jejich pomoci jsme se oblékli do kimona. Slušelo nám. V kimonu jsme všichni dokázali udělat kotrmelec a zahráli jsme si hru. Těšíme se na další hodiny, které budou každou středu.

Reportážní fotky z naší třídy

I.A

Toto jsou všechny naše otisky.

Reportážní fotky z Harmonizačního dopoledne v přírodě 13. 9.

I.A

Při našem prvním projektovém dni jsme procházkou došli k lesoparku v Lidových sadech. Zde jsme se setkali s paní lektorkou, která nám na několika stanovištích rozprávěla o tom, jak roste les, kdo v něm žije a bydlí. Získané informace posléze využijeme při práci ve škole nad pracovními listy. Děti velmi bavilo samostatně popoběhnout na určené stanoviště. Na posledním stanovišti jsme postavili domečky pro skřítky nebo pro hmyzáky. Podívejte se na nás :-)