září 2017 PDF soubor 553.5 kB Stáhnout
květen 2018 PDF soubor 605.8 kB Stáhnout
červen 2018 PDF soubor 654.3 kB Stáhnout

Koncert Mravenečků

Na závěr roku si Mravenečci s Lesněnkami  připravili koncert pro maminky a tatínky. Vystoupení, které se konalo v kavárně Pošta se dětem moc povedlo.

Mexiko

I. A

Ještě před jarmarkem nám babička Haničky přišla vyprávět o Mexiku, které navštívila. Moc děkujeme za poutavé vyprávění a aktivity, které si pro nás připravila.

Praha 15.5.

I. A

Našim cílem při návštěvě Prahy byla Rozhledna a Zrcadlové bludiště na Petříně. Hned ráno jsme si rozdali nové kšiltovky, ve kterých jsme doslova zářili. :-) Při cestě autobusem jsme si pochutnávali na horké čokoládě a někteří z nás se procvičovali v angličtině. Pak už nás čekalo metro, tramvaj a lanovka na Petřín. I když některé děti cestou nahoru zjistily, že se opravdu hodně bojí výšek, nevzdaly to a vyšlapaly 299 schodů a alespoň krátce se rozhlédly po Praze.V zrcadlovém bludišti se nikdo neztratil a jako odměnu jsme pak měli legrační proměnu našich postav. Při cestě zpátky nás zastihla bouřka a museli jsme vytáhnout i pláštěnky. Přesto jsme si Prahu užili!

Mravenečci

I. A

Mravenečci se zúčastnili krajské přehlídky pěveckých sborů. Všechny písničky zazpívali výborně a ve své kategorii, kde byli nejmladší, získali stříbrné pásmo.

Pohádková cesta

I. A

Děti z šestých tříd si pro nás připravily projektový den - Pohádková cesta. Našim úkolem bylo obejít deset stanovišť a na každém na nás čekala jedna pohádka. Plnili jsme úkoly z matematiky, čtení, psaní i prvouky a za každý správně vyřešený na nás čekala sladká odměna :-)

Velikonoce

I. A

Den před velikonočními prázdninami si pro nás žáci z 8. tříd připravili dílničky, ve kterých jsme si vyráběli velikonoční výzdobu. Moc jim děkujeme, výrobky se nám povedli. Pěkné velikonoce Všem.

Barevný týden

I. A

Jeden týden v únoru si pro nás žáci z parlamentu připravili úkol. Každý den jsme měli přijít v jiné barvě oblečení. :-)

Návštěva knihovny

I. A

Návštěva knihovny se nám moc líbila. Společně s paní knihovnicí jsme se zamýšleli nad příběhem O malém slůněti. A jak to s ním všechno dopadlo? To Vám poví děti samy.

¨Recitační soutěž

I. A

Ve čtvrtek 8.2. se v knihovně školy uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. Z naší třídy jsme vybrali pět dětí. Moc děkuji všem, kdo jste pomáhali dětem vybrat básničky, všechny byly moc pěkné. Vítězem v nulté kategorii prvních tříd se stal Matěj s básničkou "Pohádka o řepě".

Kryštofovo Údolí - muzeum betlémů

I. A

Čekání na Štědrý den jsme si zkrátili výletem do Kryštofova Údolí, kde jsme navštívili muzeum betlémů. Kromě několika pohyblivých betlémů jsme měli možnost vidět i další vánoční artefakty a staré hračky. I když zimním radovánkám zatím počasí moc nepřeje, nám konečně počasí vyšlo a cestou jsme si užili i sněhu

Projektový den pro první třídy

Kamarádi z osmých tříd si pro nás připravili zajímavé vyrábění vánočních ozdob a dekorací.

Nejen společná práce

I. A

Naše práce během posledního měsíce. Skládáme slova, čteme, počítáme, stavíme z kostek, malujeme i cvičíme.

Adventní trhy 7.12. 2017

I. A

Na začátku prosince se na naší škole uskutečnil třetí ročník adventních trhů. Děti si společně s rodiči připravily velké množství výrobků. Děkuji všem rodičům, které se jakkoliv zapojili a podpořili naši třídu.

Čert a Mikuláš 5.12. 2017

I. A

Čerta a Mikuláše se většina dětí trošku bála :-) Každou přestávku vyhlížely, jestli se náhodou někde neobjeví. Nakonec nás všechny trošku zaskočili, když se během angličtiny vřítili do třídy čerti rovnou čtyři. Měli jsme ale štěstí. Mikuláš věděl, že se v naší třídě dělají dobré skutky a proto nás i odměnil. Nakonec jsme se s čerty, anděli a Mikulášem vyfotili. Tedy jen ti, co se nebáli :-)

Jsem laskavec.

I. A

13.11. jsme se zúčastnili v rámci Světového dne laskavosti prvního ročníku celostátní akce pro děti s názvem "JSEM LASKAVEC". Společnými silami jsme se snažili uklidit lesík v okolí školy od odpadků.

Marcie u nás ve třídě

I. A

V pondělí 9. 10. nás navštívil vzácný host - Marcie Van Cleave - lektorka amerických a anglických tanců i jiných mezinárodních tanců. Naučili jsme se tanec z Mexika, Bulharska, Ruska a Ameriky. Než jsme začali tančit, pověděla nám Marcie něco o sobě a o městě v kterém žije.  Boston nám ukázala i na obrázcích. Nejvíce nás zaujalo povídání o bostonských kachničkách.

Pobyt v přírodě 3. 10.

I. A

Původně jsme měli v plánu velký výlet tramvají a vlakem do Oldřichova v Hájích. Počasí nám moc nepřálo a tak jsme museli strávit dopoledne v prostorách školy. Nebyli jsme smutní a i přes nepřízeň počasí jsme si udělali pěkný den.

Rozdělili jsme se do čtyř družstev a naše soutěžení jsme začali v tělocvičně. Všichni prokázali neuvěřitelné dovednosti s brčky. Po krátké svačině jsme hledali písmena a vymýšleli slova, která jsme ještě nepsali, ale kreslili a to vše bez mluvení. Některým z nás se povedlo nemluvit po celou dobu :-) Měli jsme velké štěstí a přece jenom přestalo na chvíli pršet. Stihli jsme obejít zoo a dokonce si i bez deště opéct buřtíky, chleba i rohlíky.

První měsíc je za námi

I. A

Už jsme si nakreslili spoustu obrázků a kromě lavice si užíváme i učení na koberci :-)