Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

VIII. B

VIII. B

Naše třída v minulých letech

 VI. B

VII. BDokumenty ke stažení
září 2014 PDF soubor 288.6 kB Stáhnout
říjen 2014 PDF soubor 313.7 kB Stáhnout
listopad 2014 PDF soubor 285.5 kB Stáhnout
prosinec 2014 PDF soubor 323 kB Stáhnout
leden 2015 PDF soubor 314.5 kB Stáhnout
únor 2015 PDF soubor 297.1 kB Stáhnout
březen 2015 PDF soubor 317 kB Stáhnout
duben 2015 PDF soubor 317.6 kB Stáhnout
květen 2015 PDF soubor 301.8 kB Stáhnout
červen 2015 PDF soubor 284.5 kB Stáhnout

19. 12. - Projektový den - Vánoce, dílny pro 1.ročník

VIII. B

Projektový den – Den Barev byl pro nás osmáky úplně jiný než předcházející dva roky. Měli jsme za úkol připravit dílny pro prvňáky s adventní (vánoční) tématikou. Rozdělili jsme se do skupin, vymysleli aktivity jako např. výroba vánočních ozdob, přáníček, svícnů, připravili pomůcky, předlohy. Bavilo nás to, moc jsme se nenadřeli, protože prvňáčků bylo hodně nemocných.

16. 12. - Vánoční besídka s přespáním ve škole

VIII. B

Letošnímu přespání ve škole opět předcházelo vánoční rozjímání u stromečku s rozdáváním dárků. Bylo to trochu jiné než vloni, spěchali jsme, adventní klid byl tatam, nechtělo se nám moc naslouchat si, utíkali jsme k jídlu, pouštění muziky, fotbálku, povídání si v hloučku bez přístupu široké veřejnosti, promítání filmů…No a nejlepší to bylo v tělocvičně. Baví nás, když se dějí věci jen tak, bez velkého plánování. Teď, v tomto našem bláznivém nevyzpytatelném věku… A usnout se nám většině také nechtělo, přestože jsme se druhý den probouzeli do vyučování :-)

15. 12. - Advent v Drážďanech

VIII. B

Byl prosinec. Bylo slunečno, neobvykle teplo. Bylo hezky.

28.11. Projektový den - První pomoc

VIII. B

Je mezi námi hodně těch, kteří při vidině poranění a krve by nejradši utekli. Ale poskytnout první pomoc je naše povinnost. Připravit se na tuto situaci nás měl projektový den „První pomoc“. 

4.11. Jak jsme sublimovali

VIII. B

Bylo úterý, první hodina, vůně  spáleného čaje a  kyseliny acetylsalicylové, dobré světlo, mikroskopy a káva bez kofeinu. Však my víme :-)

23.10. Projektový den - Člověk jako článek ...

VIII. B

...potravinového řetězce - to bylo téma prvního projektového dne v letošním roce. Téma společné pro obě osmé třídy. Sešli jsme se v té větší - v 8.A, společně metodou brainstormingu popsali všechna křídla tabule pojmy , které nás napadly na zadaná témata z biologie člověka, poté se rozdělili do skupin, vytvořili své "klubíčko" a ....

Harmonizační pobyt - Oldřichov v Hájích - 3. - 5. 9.2014

VIII. B

Je rozhodnuto, harmonizovat se, neboli ladit kolektiv, už budeme až do devítky jenom v Oldřichově. Osvědčené prostředí (super strava a bydlení, není strach vymyslet bojovku - známe les, umíme poslepu od vlaku....) A přesto všechno něco navíc. Letos ve znamení písně skupiny Olympik - "sjet po zadku holou skálu... " - Oldřichovské vodopády. Bylo to úžasné - pro aktéry, strašné - pro učitelé. Program plný her, až z toho přecházel zrak. Děkujeme všem dospělým.

Žít bez cílů to je jako jít na výlet a nevědět kam.

VIII. B

A my nevěděli kam na výlet, ale cíl jsme měli jasný - mít se parádně. A TO JSME SE MĚLI!!

Pro někoho jsou vzpomínky závažím, pro někoho křídly

VIII. B

Na chviličku postojíme a zavzpomínáme na jarmark, kdy jsme se přenesli pomocí stroje času na začátek 19.století a .....