V. A

květen 2016 PDF soubor 451 kB Stáhnout

Projektový den Naše uřady

VIII. A

Na pondělí 18. Dubna byl naplánován projektový den „Naše město – úřady“. Cílem tohoto projektového dne bylo vytvořit dokument – „kuchařku“ jak postupovat při vytváření určitých věcí. Jako například: občanského průkazu, řidičského průkazu, opus karty, kartičky do knihovny a dalších. Žáci vytvořili skupinky, zvolili si téma a vyrazili do terénu zjišťovat informace. Ty potom převedly do předem připravených šablon, které poté daly vzniknout oné „kuchařce – jak na to“.

Techup den na gymnaziu FX Šaldy

VIII. A

Na první dubnový den byla naše třída pozvána na „Techup“ den, který pořádalo gymnázium F. X. Šaldy. Jednalo se o workshop s tématikou biologie, chemie a fyziky. Žáci postupně prošli mikroskopováním, fyzikálními a chemickými pokusy. Celý den byl zakončen závěrečným slovem pana ředitele.

Projektový den Velikonoční dílny pro první stupeň

VIII. A

Na konci března čekal naší třídu projektový den „Velikonoční dílny“, který se uskutečnil opět pro první stupeň. Celkem naše třída měla 6 dílen jako třeba – pletení pomlázek, barvení a hledání vajíček anebo třeba vystřihování velikonočních zajíčků. Každá skupinka měla za úkol zabavit skupinu žáčku po dobu jedné vyučovací hodiny.

Krásný víkend na Horochatě

VIII. A

Vše vyšlo tak jak mělo a nestalo se nic proti našim plánům. Cesta v pátek krásná, malé občerstvení na České chalupě, toustová večeře v podání děvčat a společenský večer, který trval až do…no dlouho :o)

Sobotní procházka za krásného počasí neměla chybu a oběd na Prezidentské chatě jen podtrh slunečnou pohodu, kterou jsme měli. Odpolední odpočinek a večeře (holky uvařili moc dobré špagety) se společenským programem (dokonce se i zpívalo u ohně) zakončil krásnou sobotu. Neděle už se pak nesla jen ve znamení velmi rychlého a společně dokonalého úklidu.

Chtěl bych poděkovat všem dětem, které se odvážili jet. Dále paní Šedrlové, že nám přivezla věci, paní Pavlů, Pecharové, Kašparové za dobroty, které přibalili, abychom se měli dobře a panu Bernátovi, že zase všechny věci odvezl.

Florbalové tažení naších žáků - postup do finále

VIII. A

Držte nám palce, postupujeme do finále. V semifinálové skupině jsme vyhráli a porazili postupně všechny soupeře, ZŠ Barvířská, ZŠ Stráž nad Nisou, ZŠ Dobiášova. Finále Liberce se hraje ve středu 9. 12. Našimi soupeři budou ZŠ Ještědská, ZŠ U Školy a ZŠ Dobiášova. Držte nám pálce.

Projektový den První pomoc

VIII. A

V pátek 20. 11. se konal projektový den na téma první pomoc. První dvě hodiny byly věnovány teorii, děti se snažily nastudovat a zapamatovat si co nejvíce informací o tom jak správně postupovat při poskytování první pomoci. V deset hodin se osmé třídy přesunuly do tělocvičny, kde už čekali "zranění" studenti a studentky střední zdravotní školy. Naši žáci byli rozděleni do skupin po třech a v těchto týmech postupně prošli 10 stanovišti a poskytovali první nemoc zraněným figurantům. V závěrečné části projektového dne každý žák zpracoval plakát na téma první pomoc. Další fotky z projektového dne naleznete zde. Fotky SZŠ naleznete zde.

Florbalové tažení naších žáků

VIII. A

V letošním roce naše škola nastoupila opět do několika sportovních soutěží. Jednou z nich je i florbal. V kategorii 8 a 9 tříd jsme byli pozvání na horkou půdu ZŠ Barvířské. Zde jsme odehráli velmi kvalitní turnaj a skončili na druhé, nepostupové příčce. Na vině bylo horší skóre. V kategorii 6 a 7 tříd jsme turnaj odehráli na domácí půdě. Základní turnaj jsme vyhráli a postoupili jsme do dalších bojů, kde nás budou čekat další kvalitní soupeři z Liberce a přilehlého okolí. Držte nám palce.

Projektový den Sportem proti drogám

VIII. A

Ve středu 14.10 se konal projektový den nazvaný Sportem proti drogám. V rámci tohoto dne si děti zopakovaly všechny znalosti, které o drogách získaly v průběhu loňského roku v předmětu Výchova ke zdraví. Ráno se osmáci ve škole rozdělili do skupin a vylosovali si konkrétní téma, poté už se vydali do lesa hledat " kešky" s úkoly, které souvisely s drogami. Přestože nám počasí velmi nepřálo a také s technikou byly velké potíže, podařilo se některým týmům téměř všechny "kešky" najít. Ve škole potom týmy pracovaly na prezentacích jednotlivých drog na počítačích a výsledky své práce postupně předvedou v hodinách ČVS.

Harmonizační dny na začátku osmičky

VIII. A

Na začátku školy jsme se opět sešli na našem dobrém místě, abychom si užili jeden druhého a naladili se na další školní rok. Dny nám přály a počasí bylo překrásné. Stejně jako celý kolektiv třídy 8. A. Nevěříte? Přesvědčte se, fotky a videa naleznete zde.