Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

VIII. A

VIII. A

Naše třída v minulých letech

 VI. A

VII. ADokumenty ke stažení
září 2014 PDF soubor 391.3 kB Stáhnout
říjen 2014 PDF soubor 264.9 kB Stáhnout
listopad 2014 PDF soubor 304.3 kB Stáhnout
prosinec 2014 PDF soubor 304.8 kB Stáhnout
leden 2015 PDF soubor 305.1 kB Stáhnout
únor 2015 PDF soubor 304.9 kB Stáhnout
březen 2015 PDF soubor 305.2 kB Stáhnout
duben 2015 PDF soubor 400.2 kB Stáhnout
květen 2015 PDF soubor 397.8 kB Stáhnout
červen 2015 PDF soubor 400.6 kB Stáhnout

Návštěva Jergymu

VIII. A

Ve středu 3.6 jsme měli naplánovaný sraz před SŠ Jeronýmova. Kde jsme se ráno sešli v hojném počtu a společně šli do sborovny. Tam nás uvítali a rozdělili do dvou skupin. Jedna šla nejprve do učebny Chemie a druhá do učebny Biologie. V Chemii jsme se dozvěděli jak se vyrábí mýdlo a poté si ho sami vyrobili. Byla to jiná forma učení, která nás moc bavila. V Biologii jsme probírali věci ohledně lidských kostí a pomocí různých měřidel je měřili. Dělali jsme si i otisky našich prstů a počítali jak moc je naše kostra těžká. Pracovali jsme ve dvojicích a též jsme si to užili. Byl to příjemně strávený den!

Cyklistický kurz

VIII. A

Ve dnesch 18.5 - 22.5 jsme se zůčastnili cyklistického kurzu s paní učitelkou Samšiňákovou, panem učitelem Bartůškem a Pražákem. Vyjeli jsme ráno od školy kolem deváté směrem na Českou chalupu. Cestou jsme dělali zastávky, protože po cestě bylo hodně kopců. I když cesta byla dlouhá vše jsme zvládli a dojeli v pořádku na Bílou Vránu. Po příjezdu do penzionu jsme se šli naobědvat a poté si vybalit věci do našich pokojů. Odpoledne jsme jeli obhlédnout okolí okolo přehrad. Večer byl večerní program, kde jsme se rozdělili do týmů, vytvořili naše jména a společně celodenní výlet na Smrk.

V úterý hned po snídani, jsme odjížděli na Smrk, část lidí jela přes sjezdovku a ostatní příjemnější cestou. Přesto to byl náročný výstup. Pod Smrkem jsme se všichni opět sešli a společně vyrazili na nejvyšší horu Jizerských hor. 

Ve středu dopoledne jsme jeli autobusem do Jabloneckého bazénu, kde jsme se zůčastnili kondičního plavání a potom jsme měli tak třičtvrtě hodiny volnou zábavu. Po příjezdu na penzion následoval oběd a poté nácvik na orientační běh. 

Čtvrteční dopoledne jsme strávili běháním orientačního běhu u sjezdovky. Byla to soutěž, ve které jsme se měli naučit samotatnosti a vytrvalosti. Všichni jsme to zvládli velmi dobře. Po odpolední klidu se jelo na rozhlednu Královku. Cesta byla klidná, až do doby, než se stal úraz jedné žákyni. Po tomto šoku jsme se všiichni vrátili zpátky na Bílou Vránu a připravovali scénky k večernímu ohni. U ohně jsme si rozdělili ceny za orientační běh, jizdy na kole a za týmy. Bylo pěkné zakončení tohoto kurzu.

Páteční ráno jsme strávili balením věcí a odjezdem domů. Ke škole jsme dojeli okolo dvanácté hodiny, kde jsme se pochválili a poté odjel každý domů. Byl to náročný týden, ale užili jsme si spoustu zábavy! 

Český červený kříž

VIII. A

V sobotu jsme se srazili na dopravním hřišti, kde sekonala soutěž Mladých záchranářů. Mělo to začínat v devět hodin, ale začalo to až v deset. Vytvořili jsme si skupiny po pěti a dostali jsme bagetu a sušenku. Pak jsme se seřadily po týmech do řad a vylosovali si čísla. Každý vyrazil na své první stanoviště. Stanovišť bylo dohromady šest. Na každém stanovišti jsme dostali body, které se na konci sečetli. Odpoledne bylo vyhlášení, jeden z našich týmů se umístil na 2. místě a druhý na 4. místě. Každý tým dostal taštičku s dárčkama.

Praha

VIII. A

Ve čtvrtek 14.5 jsme si dali sraz na Fügnerce pod hodinama. Zanedlouho nám jel autobusu do Prahy. Dojeli jsme na Černý Most, kde nám učilka koupila lístky do metra. Vystoupili jsme na Václavském náměstí a šli jsme do muea voskových figurín. Před muzeem jsme dostali různé úkoly, které jsme měli cestou splnit a dostali jsme 3 hodiny rozchodu. Po Praze jsme se pohybovali sami ve skupinkách, které jsme si sami zvolili. Když nám skončil rozchod tak jsme se společně s druhou třídou vydali do Židovských domků. Tam jsme dostali hrozně milou a příjemnou průvodkyni, která nás provázela a říkala nám o historii. Některé z nás to hodně zajímalo a domů jsme si odvezli nové informace. Před odjezdem jsme dostali malinkatý hodinovoučký rozchůdek. Někteří z nás neumí hodiny a tak jsme málem neodjeli.

Voda bez hranic

VIII. A

V pátek jsme se rozdělili do dvou skupin 1. skupina jela v pondělí do Jizerek a 2. skupina jela v pondělí do Drážďan a v úterý si tyto skupiny prohodili role. V tomto případě 1. skupina, která jela v pondělí do Jizerek tak jela do Drážďan a ta 2. skupina, která byla v pondělí v Drážďanech byla v Jizerkách. 
seznámili jsme se s německými žáky s kterýma jsme se domlouvali anglicky nebo německy a učili jsme je česká slovíčka a oni nás německá. Skupina, která byla v Drážďanech měla zdarma hodinovou prohlídku po tomto krásnem a starém městě. Hodně jsme se o tom dozvěděli. 
 

Velikonoční dílny

VIII. A

Pro druháky jsme si připravili dílny, které obsahovaly velikonoční motivy jako napříkla pomlázka, barvení vajíček, vykrajování perníčků a dalších věcí, které si mohli druháčci vyrobit.
 

Suplování rodičů :)

VIII. A

V pátek 27.3. jsme měli suplování rodičů. První hodinu jsme měli pana Požického z rádi Conctact.S ním jsme si napsali desetiminutovku na poznání písniček.Poté nám rozdal různá témata a předváděli jsme, že jsme v rádiu.Také jsme si mohli vyzkoušet roli Akademika v soutěži Anděl.Jako předposlední aktivitu nám pustil čtyři písničky a my se měli rozhodnout jaká je nejlepší.Na druhou hodinu přišel pan Vilhelm, který pracuje u armády jako zdravotník.Přinesl nám krabici plnou  "dárečků" a ukazoval nám různé fotky z misí a cest, které navštívil s armádou.Nakonec jsme mu mohli klást různé otázky př. "Kolik jste zabil lidí?", ale na tuto otázku nám neodpověděl.Třetí hodinu jsme měli kolegyni pana Vilhelma, která také pracuje u armády jako zdravotnice.Ta nám ukazovala jak učí vojáky - jak se mají v danou situaci zachovat a pomoct.Také nám ukázala nám fotky simulovaných zranění,z táborů a různých cvičeních, ale nemohla nám ukázat pravá zranění z cest a misí,které viděla.Na čtvrtou a poslední suplování rodičů, jsme měli paní Susouvou, která nám povídala o cyklomaratonu, který založil její hendykepovaný kamarád Heřman Volf.V tomto závodu nejde o to být prví,ale aby dojel celý tým v pořádku do cíle,ukázat hendykepovaným, že ikdyž jsou odkázani na vozík nebo osobu, tak mohou sportovat,mohou si užívat života a tak dál.Také jde o to si ten maraton užít.Nakonec nám ukázala instruktážní videa z ročníků maratonu 2013,2014.
Po těcho čtyřech suplování jsme měli hodinu ČVS,kde jsme hodnotili celý den.
Vilík  & Véjík

Třídní focení

VIII. A

V pátek 27. února jsme se fotili, aby  jsme měli novou třídní fotku. Fotili jsme se i v menších skupinkách, ve dvojicích nebo jak jsme chtěli. Nafotili jsme spoustu fotek, tak se snad všechny povedly. Byla to opravdu hezky strávená hodina ČVS.

Elík & Véja

Besídka - Spaní ve škole

VIII. A

Ve čtvrtek 11.12 jsme se sešli v šest večer před školou. Pak jsme šli všichni do školy, začli jsme si pouštět písničky a celkově jsme blbli. Okolo sedmé nám přijela pizza u té jsme si rozdali dárečky. Pak jsi každý vzal číslo a vylosoval si dárek, některé dárky byly opravdu zajímavé, např. Janča dostala toaletní papír :D. Když nám odlehlo žačali jsme hrát hry třeba Twister a jednu zvláštní aktivitu, kdy jsme poslepu osahávali cizí nohy a měli jsme uhádnou kdo to je. Až jsme dohráli připravili jsme si "postele" nebo spíše žíněnky se spacáky. Někteří se pevlékli do sportovního a šli do tělocvičny, ti ostatní zůstali vě třídě a koukali se na filmy. V tělocvičně jsme byli asi od jedenácti do jedné ráno, hráli jsme floorball, football a spoustu dalších. Někdo se vysprchoval a někteří idividua se převlékli rovnou do pyžama :D. Koukali jsme se nafilmy a u toho si povídali. Spousta z nás vůbec neusla byla vzhůru až do doby, kdy jsme měli vstávat. Při úklidu jsme překonali náš osobní rekord v úklízení žíněnek a celé třídy. V sedm ráno jsme už museli opustit školu. Všem se "spaní" líbilo a komu ne, neřekl to nahlas. Elík & Vejík 

Projektový den První pomoc

VIII. A

V pátek ráno jsme se sešly ve třídě  (8.A). První 2 hodiny jsme se „vzdělávali“, hledali jsme informace o různých zraněních. Když jsme byli řádně připraveni, mohli jsme vyrazit ošetřovat „zraněné“. Měli jsme si obléci bílé pláště na chemii, protože všude měla stříkat umělá krev, ale žádná tam nestříkala. Pár lidí z toho bylo na prášky, protože mají fobii z krve, naštěstí  to všichni přežili ve zdraví. V tělocvičně nás čekalo 10 stanovišť. Ty jsme museli splnit a dostali jsme hodnocení od 1-10. Na konci celého dne jsme si udělali hodnocení projekťáku, součet bodů, které jsme získali a nechyběl malý testík z toho co jsme se dozvěděli. A doufáme, že se den všem líbil. J

 

Elík & Vejík

Projektový den - Člověk jako článek živočišného systému

VIII. A

Ve čtvrtek 23.10 jsme měli projektový den člověk jako součást živočišného systému. Ráno jsme přišli do školy a ještě jsme nevěděli, co nás bude čekat. Byli jsme rozděleni do skupin po čtyřech, ve kterých jsem si vybrali po té vybrali téma, které budeme zpracovávat. Měli jsme na výběr ze čtyřech témat, týkajících se toho zaměření.  informace jsme nejdříve mohli vyhledávat na internetu a pak v zoo. Po exkurzi v zoologické jsme přišli do školy začali se získaných informacích tvořili materiál na výuku do hodiny zábavnou formou. Když byli bylo hotovo, postupně jsem přednesli naše výtvory. Den byl zábavný a všichni jsme si ho užili.

Projektový sportovní den pro 2.ročník

VIII. A

Krátce po začátku školy si žáci druhých tříd mohli netradičně zasportovat v tělocvičně a na školním hřišti. Projektový den pro druháčky připravili žáci 8. a 9. Tříd, za což jim děkujeme. Děti si mohli zkusit lukostřelbu, florbal, slalom s lžíci, nebo jak velice jsou dobří v chytání míčů a podlézání pod lany bez dotyku. Za splněné úkoly děti dostávaly na stanovištích razítka, za které potom dostaly diplomy, spolu s cenami, které si mohly vyhrát na jednom ze stanovišť. Doufáme, že se děti o projektovém dnu bavily stejně jako my.

 

Harmonizační dny

VIII. A

Harmonizační dny jsme strávili na začátku září na Malé Skíále.

Program byl náročný, ale pěkný. Skládal se z teambuildingových aktivit, orientačního běhu ve skalním bludišti :-), prolézání jeskyní a skal a závěrečné jízdy na koloběžkách.

Velmi jsme si to užili. Třída je jako kolektiv super.