Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

VII. B

VII. B
Měsíční plány

Naše třída v minulých letech

 VI. BDokumenty ke stažení
září 2013 PDF soubor 377.3 kB Stáhnout
říjen 2013 PDF soubor 376.5 kB Stáhnout
åistopad 2013 PDF soubor 377.4 kB Stáhnout
prosinec 2013 PDF soubor 382 kB Stáhnout
leden 2014 PDF soubor 378 kB Stáhnout
únor 2014 PDF soubor 289.4 kB Stáhnout
březen 2014 PDF soubor 303.5 kB Stáhnout
duben 2014 PDF soubor 298.1 kB Stáhnout
květen 2014 PDF soubor 311.2 kB Stáhnout
červen 2014 PDF soubor 311.4 kB Stáhnout

REKONSTRUKCE BYTU - projektový den 16.4.

VII. B

Hurá. V dědičství jsme získali byt. Je sice v dezolátním stavu, ale je náš. Penízků na rekonstrukci se nám zdá dost (100 000 Kč),ale je potřeba vyměnit podlahy, vymalovat, možná nové dveře, jednu sádrokartonovou příčku, udělat novou koupelnu... a potom ještě zaplatit řemeselníky, instalatéry, pokladače. Uf!!! Začínáme počítat, vybírat materiály, hledat místa, kde ušetřit...

Rodičovské suplování - 28. 3.

VII. B

V pátek, 28.3. bylo vše jinak. Ne ne, škola byla, ale místo učitelů do hodin přicházeli naši rodiče. Ojedinělá akce, která byla příjemnou změnou do zavedených stereotypů. Různá zaměstnání, zajímavé koníčky, informace ze života...

" LYŽÁK " - 22. - 28. 2.

VII. B

Shodli jsme se všichni - bylo SUPER !!!!! Lyžovačka, sluníčko, ubytování, večerní program i učitelé.

A nakonec i paní, které to tam všechno patřilo.

 

Projektový den : "Prostřeno", " Fair Trade" a " Štěstí přeje vyvoleným" - 11. 2. 2014

Tentokrát jsme si pro naše aktivity mohli vybrat ze tří témat - vaření, první pomoc a "férový obchod". Rozdělení a přípravu jsme zvládli obě sedmičky s předstihem, proto jsme ve středu ráno šlapali už na svém pracovišti jako hodinky. :-)

DEN BAREV - 20.12.

VII. B

Tento projektový den patří mezi nejzdařilejší. Jezte barevně, Barvy v počítači, Výroba barev z rostlin, Barvy chemie, vesmíru....Jednotlivé dílny vedou deváťáci pod vedením vyučujících a je pro žáky 6. a 7. tříd. Takže dílny, ve kterých už vloni pro nás nebylo místo, jsme si užili letos:-)

A byl to také poslední den před Vánoci. Po vyhodnocení aktivit jsme si otevřeli dětské šampaòské a popřáli si vše dobré do nového roku.

VŠE DOBRÉ VŠEM !!!!!!

VÁNOČNÍ BESÍDKA s přespáním ve škole - 13.12. - pátek

VII. B

Mít vánoční besídku s přespáním v pátek třináctého nám nedělalo vůbec problém. Jaképak strachy. Celá škola byla "naše". Třídy, tělocvična, dvůr i školní rozhlas. A pokud by se k nám i plížil nějaký ten strach, tak byl zahnán neuvěřitelnými decibely, linoucími se z reproduktorů a bicích Kuby, Adama a dalších. Ale tomu všemu předcházelo klidné posezení u vánočního stromečku s bohatou nadílkou dárků. A s hezkým povídáním Aničky a Kačky Hálové o Vánocích.

Globální problémy Země - projektový den 14. 11.

VII. B

Globální problémy naší Země bylo téma listopadového projektového dne. Tentokrát jsme zůstali ve škole, pracovali s informacemi, které jsme získali shlédnutím filmu a poté vyhledáváním z internetu. Opět jsme pracovali ve skupinách - někteří víc a někteří... :-). Výstupem byly prezentace - postery a my prokázali učitelům (pí Gabarové a Bielikové), že pokud nás téma baví, umíme o tom mluvit. Plynule a téměř všichni. A vo tom to je :-)

JIŽNÍ MORAVA - 18. - 20. 10.

VII. B

Byl elán, byl autobus, bylo místo určení. Cílem naší 2. expedice byla Jižní Morava. Popisovat vše, kde jsme byli, co jsem viděli, zažili, nejde. Je to prostě nepřenosné. Nepřenosná krása.

Tak alespoò v bodech. O to víc bude fotek. První den : vyjeli jsme v pátek po první vyučovací hodině (fyzice - jak jinak :-)

Cínoví vojáčci - 24.10. 2013

VII. B

Naše třída se vloni zúčastnila mezinárodního projektu Comenius a dva žáci (Kačka Hamplová a Josef) byli jedni ze zástupců naší školy ve Španělsku. Poté (v květnu) se všichni cizinci setkali u nás ( tématem byl papír - všichni si dobře pamatujeme naše úžasné figuríny) a v listopadu se jelo do Turecka. Posledním - tureckým - tématem byly kovy a jejich recyklace.

Jednim z nejstarších, které se neustále recyklují, je měď. Ta spolu s cínem už v starověku tvořila slitinu bronz. A protože s mědí se můžeme setkat na každém kroku ( vodiče elektřiny, okapy, střechy, nádobí...), chtěli jsme prozkoumat vlastnosti cínu. A jeho využití. A výroba cínových vojáčků se nám zdála nejhezčí. Jsme pořád hraví

Naše město - projektový den 14. 10. 2013

VII. B

Známe naše město? Jeho historii, architekturu, významné osobnosti? Někteří z nás skončili u radnice, pana Hubáčka a Nedvěda. Možná něco navíc. A právě z toho důvodu, abychom lépe poznali, v jakém městě žijeme, jsme absolvovali projektový den Naše město, v jehož závěru bylo úkolem vytvořit průvodce tím nejdůležitějším.

7. ročník - BESEDA o exotickém ptactvu jihovýchodní Asie

VII. B

V pondělí 16. září proběhla v naší třídě beseda s panem Pavlem Hospodářským, spoluzakladatelem stanice pro ohrožená zvířata TALARAK na Filipínech. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací nejen o jedinečnosti filipínské přírody, ale také o nebezpečích hrozících zvířatům (hlavně ptactvu) a také o tom, jak jejich záchrana probíhá.

Vzpomínky na 6. ročník.

Je nejvyšší čas ohlédnout se za rokem minulým, neboť přichází nové zážitky, nová dobrodružství. Přejme si, ať jsou plné pohody a kamarádství:

KRKONOŠE - Mohwaldova bouda

VII. B

K závěru školního roku patří pořádný školní výlet. A to ten náš byl. I když počasí nepřálo.

ŽITAVA

VII. B

Opět projektový den. Opět ZOO. Opět skvělé.

JARMARK

VII. B

Hodně stánků, hodně jídla, hodně zábavy...A skvělé maminky.

Projektový den PRAHA

VII. B

K nejzajímavějším místům Prahy pro děti patří určitě ZOO. A to můžeme potvrdit. Jeden z nejzdařilejších projektových dnů.

JIŽNÍ ČECHY

VII. B

Cílem naší 1.expedice byly Jižní Čechy - Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Hluboká, Zvíkov, Holašovice, Temelín... Úžasné.( květen 2013 )