Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

VII. B

VII. B

Naše třída v minulých letech

IV. B
V. B
VI. B


Dokumenty ke stažení
září 2015 PDF soubor 427.2 kB Stáhnout
říjen 2015 PDF soubor 426.3 kB Stáhnout
listopad 2015 PDF soubor 551.2 kB Stáhnout
prosinec 2015 PDF soubor 507 kB Stáhnout
leden 2016 PDF soubor 512.6 kB Stáhnout
únor 2016 PDF soubor 515.9 kB Stáhnout
březen 2016 PDF soubor 367 kB Stáhnout
duben 2016 PDF soubor 512.8 kB Stáhnout
květen 2016 PDF soubor 507.5 kB Stáhnout

Výlet - outdoor

VII. B

13. - 15.6. jsme vyrazili na outdoor na Malou Skálu. Už jsme tam byli loni, na stany jsme zvyklí a deště se nebojíme. Absolvovali jsme náročný program a někteří z nás osvědčili opravdovou odvahu. Lezli jsme po skalách i v lanovém centru, jeli po řece, pak na koloběžkách, nachodili pár kilometrů a nejodvážnější i nočním lesem. Vše krásně vyšlo, včetně počasí, a užili jsme si závěr školního roku s kamarády a aktivně. A hlavně - všichni se ve zdraví vrátili a s úsměvem na tváři!

Jarmark

VII. B

Ve čtvrtek 2.6. proběhl další školní jarmark, ten letošní na téma Sci-fi a budoucnost. Naše třída měla svůj stánek s prodejem, ale také jsme se starali o tombolu. Letos byla tombola opravdu bohatá a podařilo se nám vybrat celou částku potřebnou na adopci námi vybraného černouška z Ugandy. Den se vydařil a všichni jsme byli spokojení.

Kutná Hora

VII. B

5.května jsme vyjeli na projektový den do Kutné Hory. Cesta byla dlouhá (2 hodiny), ale jinak bylo vše moc fajn včetně počasí. Viděli jsme velkou katedrálu v Sedlci, Kostnici, stříbrné doly i expozici o výrobě stříbrných grošů. Na vlastní kůži jsme vyzkoušeli pobyt ve středověkém dole, kde nesvíttilo světlo a vše bylo úzké a vlhké. Měli jsme i čas na odpočinek u Chrámu svaté Barbory.

Středověk

VII. B

V pondělí 18.4. jsme v rámci projektového dne zavítali do středověku. Všichni si ve skupinách připravili buď divadlo, vaření, výrobu zbraní nebo lepení hradu. Všechno jsme si pak navzájem předvedli, ochutnali preclíky a domácí máslo, zasmáli se u divadelního představení a v závěru se s paní učitelkou podělili o narozeninový dort. Byl to fajn den plný činnosti a překvapení, hodně jsme se naučili a nejen o středověku...

Osobní poděkování

VII. B

Jako třídní učitelka 7.B chci poděkovat všem dětem i rodičům z mé třídy za báječné překvapení, které mi uchystali k narozeninám. Tak nádherný a nápaditý dort, navíc úžasně dobrý, jsem opravdu nikdy nedostala. Skvělé překvapení a velmi milé, díky!

Alice Kohoutová

Rodičovské suplování

VII. B

V pátek 1.4. za naše učitele opět učili ochotní rodiče a příbuzní. V naší třídě se vystřídala čtyři témata a vše bylo moc fajn. Nejdřív jsme se od studentky Alžběty dozvěděli spoustu informací o Kanadě, pak přišli dva vojáci z Grabštejna s cvičenými psy a ukázali nám vyhledávání výbušnin a mluvili i o válečných operacích. Po nich jsme si s panem Požickým vyzkoušeli práci rozhlasového moderátora a nakonec přišla paní Vrbková s den starými kůzlátky a ochutnávkou kozího mléka a sýrů. Všechno bylo super a všem strašně moc děkujeme, nejvíc paní učitelka.

Lyžařský kurz ve Studenově

VII. B

Jako každá pořádná sedmička jsme i my absolvovali únorový lyžařský kurz. Počasí celkem šlo, i sníh byl, a hlavně to byla velká legrace. Vše jsme zvládli téměř bez problémů a leccos se naučili, nejen o lyžování... Na fotkách je to vidět.

Projektový den 16.2.

VII. B

Tento projektový den se každý zúčastnil jednoho ze tří témat: Prostřeno, Fairtrade a Štěstí přeje připraveným. Zde jsou postřehy:

Prostřeno - Stali se z nás kuchaři a tvořili jsme vlastní menu, které pak následně obodoval vybraný učitel. Bylo to bezva, skvělá zkušenost, až na to uklízení. (Hary, Vláďa)

Fairtrade - Téma bylo zajímavé, naučili jsme se férově obchodovat. Ve hře na konci jsme museli všechno vypěstované prodat za dobrou cenu. A chutnala nám fairtradová čokoláda. (Vendy, Jana)

Štěstí přeje připraveným - Byli jsme na hasičské stanici a prošli úplně všechno, dokonce se svezli ve speciálním pásovém hasičském autě. (Petr, Tadeáš)

Prostě všechno se nám líbilo, bylo to bezva!

Hra na čvs

VII. B

Dnes jsme s Petrem Šolcem na hodině čvs řešili vážné věci týkající se vztahů a chování, tak jsme si ke konci zahráli hru na zvířata - je to hodně o pozornosti a soustředění. Některým to šlo, některým vůbec, ale hlavně to úžasně vypadalo...

Vánoční besídka

VII. B

V pátek 18.12. jsme si udělali malou třídní vánoční besídku. Sedli jsme si kolem stromečku, rozdali si dárky a povídali si o Vánocích. Všichni něco dostali, dokonce i paní učitelka. Navzájem jsme si ochutnali cukroví, nejlepší měl asi Honza - o to se strhl téměř boj. Máme před sebou dva týdny prázdnin, na které se moc těšíme. Tak hezké Vánoce a hlavně šťastný nový rok 2016!

Bautzen

VII. B

Ve čtvrtek 17.12. jsme vyrazili autobusem na adventní trhy do Bautzenu. Jeli jsme spolu s 6.A, se kterou máme sousedské vztahy. Den se nám moc vyvedl, počasí bylo příznivé a trhy se nám moc líbily. Všichni jsme něco nakoupili, prošli se po hezkém historickém městě a navodili si sváteční náladu.

Adventní trhy

VII. B

Ve čtvrtek 3.12. se konaly první adventní trhy na ZŠ Lesní. Byla to dobrovolná akce dětí, rodičů a učitelů, prodávaly se různé vánoční výrobky a dobroty a kdo chtěl, vyzkoušel různé dílničky. Sešlo se opravdu hodně návštěvníků a všem se to moc líbilo. Vypadá to, že akci příští rok zopakujeme.

Globální problémy

VII. B

V pátek 20.11. jsme měli projektový den zaměřený na globální problémy. Nejdříve jsme prodiskutovali naše znalosti, pak se ve skupinách rozhodli pro konkrétní problém a dohledali informace na tabletech. Každá skupina vytvořila plakát, kde se zaměřila na charakteristiku vybraného problému a možnosti řešení. Navzájem jsme si své práce představili a vyvěsili ve třídě.

Halloween

VII. B

Tak jsme úspěšně oslavili Halloween spaním ve škole! Uspořádali jsme soutěž masek (vyhrála Terka), koukali na filmy, absolvovali stezku odvahy a zahráli si turnaj ve vybíjené proti 6.A - a vyhráli jsme! A dokonce jsme i pár hodin spali...

Poznáváme naše město

VII. B

Ve středu 14. října jsme měli projektový den zaměřený na naše město. Připravili jsme si prezentace o významných stavbách a osobnostech Liberce a navzájem se poučili. Vyrazili jsme i do města na místo staré radnice na náměstí E. Beneše a vyhledali Valdštejnské domky, které někteří z nás ještě neviděli. I přes nepřízeň počasí to byl fajn den, dozvěděli jsme se spoustu nového a zasmáli se u některých ukázek.

Harmonizační pobyt

VII. B

Hned druhý školní den jsme vyrazili do blízkosti Prachovských skal na třídenní harmonizační pobyt. Po dobrodružné a náročné cestě (autobus, vlak a 5 km pěšky s plnou polní) jsme dorazili do chatek ve středisku Pařez. Ubytování skromné, strava teplá, ale jinak spousta legrace a pohybu. Všechny hry byly zaměřené na opětovné seznámení a přípravu na náročný školní rok. Udělali jsme pro to všichni maximum, přivezli si třídní vlajku a vědomí, že vydržíme opravdu hodně. Další fotky naleznete zde.