Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

VII. B

VII. B

Naše třída v minulých letech

 V. B

VI. BDokumenty ke stažení
září 2014 PDF soubor 360.1 kB Stáhnout
říjen 2014 PDF soubor 453 kB Stáhnout
listopad 2014 PDF soubor 447.5 kB Stáhnout
prosinec 2014 PDF soubor 443.7 kB Stáhnout
leden 2015 PDF soubor 453.9 kB Stáhnout
únor 2015 PDF soubor 290.4 kB Stáhnout
březen 2015 PDF soubor 432.1 kB Stáhnout
duben 2015 PDF soubor 362.8 kB Stáhnout
květen 2015 PDF soubor 445.4 kB Stáhnout
červen 2015 PDF soubor 395.4 kB Stáhnout

Šutr

VII. B

V pondělí 29.6. jsme si vyzkoušeli lezeckou stěnu Šutr. Pod vedením zkušených instruktorů jsme lezli různé obtížnosti a dvě hodiny utekly jako voda. Cestou zpátky do školy jsme se odměnili zmrzlinou.  Zítra dostaneme vysvědčení a hurá na prázdniny.

Návštěva v útulku Archa

VII. B

26.6. jsme absolvovali program Máme rádi zvířata v útulku v Archa v Liberci. Začali jsme malou přednáškou v nově postaveném alternativním domečku , pak jsme si prohlédli klienty útulku a nakonec jsme vyvenčili některé psy.

Squash

Ve čtvrtek 25.6. jsme strávili  den ve znamení fyzických aktivit. Nejdřívě jsme šli pěsky na Kunratickou , pak jsme dvě   hodiny  strávili ve Squash aréně a vyzkoušeli jak namáhavé je hrát squash. Pak zase pěšky do školy.

Pobyt v přírodě 2015 - rekreační středisko Pařez

VII. B

Na  závěr roku jsme strávili čtyři dny v Českém Ráji. Hráli jme hry, poznávali okolí, které je opravdu krásné - Trosky, Prachovské skály.  Dokonce jsme zažili i adrenalin v podobě cesty vlakem domů.

Jarmark 2015

VII. B

Jarmark letos proběhl za krásného slunného počasí a podařilo se i naše vystoupení - televizní show.Také do třídního fondu přibyly nějaké peníze . Děkujeme všem učínkujícím, ale také těm , kteří pracovali v  třídním  stánku,  malovali dětem na obličej nebo prodávali párky. Samozřejmě také děkujeme za pomoc  všem rodičům, kteří pro nás napekli a dodali zboží do stánku.

 

Projektový den Kutná Hora

VII. B

13.5. jsme letos místo do Prahy vyrazili za kulturou a historií do Kutné Hory, a to hned brzo ráno, takže už v devět hodin jsme si mohli prohlédnout  Sedleckou katedrálu a kostnici . Zde jsme se setkali s výbornou průvodkyní a její zásluhou nám v hlavě pravděpodobně zůstane více informací a dojmů.  Následovala prohlídka Stříbrného dolu, Vlašského dvora a chrámu Svaté Barbory. Stihli jsme si i projít starobylou část města, zpracovat pracovní listy, rozhlédnout se z ochozu chrámu Svaté Barbory, vyfotit se a najednou bylo odpoledne a museli jsme se vydat na cestu domů.    

PD - 1.4.

VII. B

Projektový den byl zaměřen na hledání letní dovolené podle zadaných kritérií. Někteří žáci navštívili cestovní kanceláře, jiní vyhledávali zájezd na internetu nebo volali do call centra. Získané informace pak zpracovali ve výukový plakát a připravili si prezentaci pro ostatní.

Projektový den 27.3. - Den učitelů

VII. B

Tentokrát se nám nepodařilo zajistit rodiče, kteří by mohli přijít do naší třídy a seznámit děti se svým povoláním nebo jiným zajímavým tématem a tak výuku vzaly děti do vlastních rukou. Témata byla různá - úvod do chemie, úvod do němčiny, výtvarná výchova, anglický jazyk, zeměpis -  a chlapcům a děvčatům se také různě dařilo ...

Využití tabletů ve výuce - 26.3.2015

VII. B

Dnes se třída poprvé v rámci informatiky  seznamovala s tablety, kterými je naše škola nově

vybavena.

Lyžařský výcvik Studenov 2015

VII. B

Poslední únorový týden jsme strávili v Krkonoších na lyžařském výcviku. Jezdilo se na běžkách, snowboardech a sjezdových lyžích. Celý týden se vydařil ,sněhu bylo dost, jídlo dobré, personál přátelský. Snad jen to počasí mohlo být trochu lepší ...

Projektový den - Den barev

VII. B

Poslední den před vánočními prázdninami se už tradičně konal projektový den věnovaný barvám v různých oblastech - např. Barvy v počitači, v chemii, v lidském oku, v heraldice, v líčení, v barvení látek. I tentokrát dílny připravili a vedli žáci devátých tříd. Za dva roky to čeká nás.

Vánoce v Kotelně

VII. B

15.12. 2014 jsme se vydali do Oblastní galerie v Liberci, kde pro nás lektorky připravily výtvarnou dílnu zaměřenou na vánoce. Po krátké prezentaci týkající se vánočních tradic různých zemí,  jsme si mohli vyzkoušet tvorbu vánočních ozdob a  výrobu vánočních obalů. 

Projektový den - Globální problémy země

VII. B

Listopadový projektový den se zabýval globálními problémy lidstva. Po úvodní diskusi jsme se podívali na dokumentární film Zpráva o stavu země. Potom si žáci vybrali jednu ze šesti problémových oblastí, rozdělili se do skupin , vyhledali potřebné informace a zpracovali  je ve formě plakátu,  nakonec své  práce a poznatky prezentovali.

Projektový den - Naše město

VII. B

Ve čtvrtek 23.10. se konal projektový den zaměřený na seznámení s městem, ve kterém žijeme.  Před procházkou městem si žáci vyhledali nejdůležitější informace o významných budovách a připravili si krátkou prezentaci . Protože nám ve čtvrtek počasí nepřálo , vytvořili žáci  procházku městem ve třidě  - na plakát a teprve v pátek jsme vyrazili do města. Jednotliví žáci se střídali v roli průvodců a provedli nás městem , kde jsme se postupně zastavili u 25 budov. Po dvou a půl hodinách jsme se trochu uchození, ale snad trochu informovanější vrátili do školy.

Projektový den - Za školou na TUL

VII. B

V pátek 10.10. jsme vyrazili na Technickou univerzitu, kde jsme se zúčastnili  projektového dne nazvaného  Za školou. Mohli jsme otestovat, jaké to je razit mince, vyrábět plast ,čistit mosazné prstýnky, vyrábět řetízkový náramek s plastovými přívěsky nebo svářet kovy. Program trval dvě hodiny, všem se na TUL líbilo a nikomu se nic nestalo.

Martin Vácha , 7.B

 

Harmonizační pobyt 2014

VII. B

Hned třetí zářijový den jsme stejně jako loni vyrazili na harmonizační pobyt do Bedřichova. Tentokrát jsme si všechno nesli v batozích na zádech a trochu tak trénovali na puťák, který nás čeká v deváté třídě. Asi 10 km trasu všichni bez problémů zvládli. Počasí nám přálo a tak jsme si většinu aktivit užili venku na sluníčku a celý pobyt  velmi rychle uplynul.

Začátek školního roku

VII. B

1. září jsme se vrátili do školy a takhle nám to slušelo.