Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

VII. A

VII. A
Měsíční plány

Naše třída v minulých letech

 VI. ADokumenty ke stažení
září 2013 PDF soubor 360.6 kB Stáhnout
říjen 2013 PDF soubor 347.8 kB Stáhnout
åistopad 2013 PDF soubor 424.6 kB Stáhnout
prosinec 2013 PDF soubor 412.7 kB Stáhnout
leden 2014 PDF soubor 367 kB Stáhnout
únor 2014 PDF soubor 343.5 kB Stáhnout
březen 2014 PDF soubor 336.2 kB Stáhnout
duben 2014 PDF soubor 301.2 kB Stáhnout
květen 2014 PDF soubor 300.2 kB Stáhnout

Kutná Hora

VII. A

Letos jsme místo projektového dne Praha strávili příjemný den v Kutné Hoře. Přečtěte si, jak se tento den zalíbil v povídání Verči. 

Berlín

VII. A

Část třídy, konkrétněji sedm statečných se účastnilo poznávacího zájezdu do Berlína a Postupimi, který byl určen zejména žákům 8. a 9. tříd.

Bez jakýchkoli znalostí německého jazyka, ale také bez jakýchkoli obav se vydali rovnou do hlavního města našich sousedů a naštěstí se také všichni vrátili živi a zdrávi nazpět.

Zajímá vás, co zde zažili, čtěte více …

Projektový den – výzva

Ráno jsme se všichni sešli v naší třídě. Rozdělili jsme se do 3 skupin po 5 lidech. A Náš Pan učitel se nám představil jako „Pan Novák“. Byl to náš finanční poradce. A dal nám papírek kde se psalo, že nám umřel náš strýček Alfons. Byla to velmi bolestná zpráva. Ale bylo na tom něco dobrého. Nechal nám byt a 500 000 ,- Kč. Strýček Alfons nám vzkázal ať zrekonstruujeme byt nebo nás bude v noci strašit. Psal, že tam musí být 1 kuchyò, 1 koupelna ,1 obývák,  1 chodba a 2 pokojíčky.

Rodičovské suplování

V pátek 28. 3. se na naší škole konalo rodičovské suplování. Jako dárek ke dni učitelů se našel dostatečný počet (ne)dobrovolníků z řad rodičů, kteří si připravili vlastní hodiny. Jak takový den proběhl v naší třídě, si můžete přečíst níže. Za mě si všichni odvážlivci zaslouží poklonu, pochvalu a samozřejmě poděkování za svůj čas a ochotu spolupracovat.

Lyžařský kurz

VII. A

Už jste určitě slyšeli spoustu historek z "lyžáku" naší třídy, pojďte se podívat na celou akci pohledem Elišky Nedvídkové. 

Projektový den Prostřeno, Fairtrade a Štěstí přeje připraveným

11. 2. proběhl další z projektových dní. Tentokrát byla naše třída rozdělena do 3. skupin. Podívejte se jak tento den prožívali žáci v jednotlivých skupinách.

Čerti v 7.A

Přestože se Vám mohou zdát sedmáci velcí na čerta a Mikuláše, ale i tak se na ně přišel podívat čert. Málem to dopadlo špatně pro pár zlobivců, jednoho už měl v řetězech a druhého v pytli, ale nakonec se nad nimi pod příslibem dobrého chování zželelo a nechal je ve třídě. Dokonce i paní učitelka Přibilová (naše matikářka) v jednu chvíli musela před čertem udělat dva rychlé kroky a zvětšit tak svůj náskok před belhajícím se čertem.

Nomen Nescio

Výroba věnců

VII. A

Před českým jazykem jsme přemluvili pana učitele Kůtu, abychom začali dělat věnce už o českém jazyku. Pan učitel po nějakém tom přemlouvání dovolil. Hned jak zazvonilo, začali jsme spojovat lavice a vyndávat větve a věnce. Dohromady jsme na to měli tři vyučovací hodiny. Pro rychlíky měl pan učitel nachystanou další práci – kreslení. Myslím, že k tomu víc nejde dodat, podívejte se sami, jak nám to skvěle šlo.

Anička "Růženka" Hanzlíková

Projektový den – globální problémy

Ve čtvrtek 14. listopadu jsme si užili další projektový den, při kterém jsme se opět učili trošku jinak, než jen v lavicích. 

Podívejte se na náš PD pohledem Martina.

Beseda - exotické ptactvo JV Asie

VII. A

Ve středu 18. září proběhla v naší třídě beseda s panem Pavlem Hospodářským, který je spoluzakladatelem záchranné stanice pro ohrožená zvířata TALARAK na Filipínech. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací nejen o jedinečnosti filipínské přírody, ale také o nebezpečích pro zvířata a také o tom, jakým způsobem záchrana zvířat probíhá.

Ohlédnutí za minulým školním rokem


Tak už je tady nový školní rok, ale než se do něj s vervou pustíme, ohlédněme se za tím loòským suprovým rokem. Co vše jsem zažili ve škole či mimo ní?

  • Harmonizační dny
  • Halloween
  • Projektový den ZOO Žitava
  • Projektová den ZOO Praha
  • Ekopolis/Pomáháme babičce
  • Projekt Pravěk
  • Školní pobyt v přírodě
  • IQ Park
  • ... a mnoho dalších věcí