Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

VII. A

VII. A

Naše třída v minulých letech

 V. A

VI. ADokumenty ke stažení
září 2014 PDF soubor 240.5 kB Stáhnout
listopad 2014 PDF soubor 244.4 kB Stáhnout
prosinec 2014 PDF soubor 242.1 kB Stáhnout
leden 2015 PDF soubor 268.4 kB Stáhnout
únor 2015 PDF soubor 266 kB Stáhnout
březen 2015 PDF soubor 271.2 kB Stáhnout
duben 2015 PDF soubor 268.1 kB Stáhnout
květen 2015 PDF soubor 268.2 kB Stáhnout

Třídní výlet v Českém ráji

VII. A

Třídní výlet v roce 2015 se konal v Českém ráji. Jednalo se o „vandr“ po památkách a krásách této krásné lokality. Pro více fotek klikněte zde.

Projektový den Kutná hora

VII. A

Ve středu 13. května jsme vyrazili do Kutné hory za kulturou. Vyjeli jsme již ráno v 7 hodin od školy a bylo nás akorát, takže jsme obsadili celý autobus. Cesta byla rychlá, pohodlná a tak už jsme v 9 hodin absolvovali první prohlídku s průvodkyní v katedrále Na nebe vzetí panny Marie (Sedlecká katedrála). Nutno poznamenat, že paní průvodkyně byla úžasná a prohlídka s jejím komentářem zaujala i největší neznabohy ze sedmého ročníku včetně mě. V katedrále jsme dokonce shlédli i krátký film o historii města a historických stavbách. Následovala návštěva Kostnice, místa kde je výzdoba vytvořena z lidských kostí.

Další na programu byla prohlídka dolů, kde se dříve těžilo stříbro a jiné kovy. Na malou chvíli jsme se stali havíři a šli jsme se podívat do dolu sv. Jiří, kde nás čekala asi 20 minutová prohlídka.

Když už jsme věděli, jak se stříbro dostalo na povrch, poučili jsme se, jak se vyráběly Pražské groše, nejznámější platidlo té doby. To vše nám ukázala prohlídka Vlašského dvora, kde se mince razily. Celou naši návštěvu Kutné hory ukončila prohlídka katedrály sv. Barbory.

 

                Během prohlídek, ale i mimo ně, bylo vše foceno, podívejte se na fotky, které nafotili žáci (Viktorie Pecharová, Matyáš Kurilla). Další fotky naleznete na fotostránce třídy – zde

Projektový den Volba dovolené

VII. A

Na apríl nás čekal projektový den, jehož cílem bylo vytvořit nejlepší nabídku zahraniční dovolené podle určitého klíče. Po úvodní hodině ve škole, byli žáci poslání pro sběr informací přímo do cestovních kanceláří a poté informace zpracovávali na plakát. Podívejte se, jak se jim to povedlo

Rodičovské suplování

VII. A

V pátek 27. 3. proběhl druhý ročník rodičovského suplování. V naší třídě se opět objevila rozmanitá témata. Jako první se představil bývalý žák naší školy, Tomáš Syříště, který povídal o skautingu v Liberci. Potom následovala paní Moravcová, která přišla představit pomůcky pro handicapované. A jako poslední přišel pan Švestka, který vyprávěl o vynálezech, které usnadňují lidský život. Všem třem přednášejícím celá třída děkuje za čas a zajímavé informace.

Pojetí krásy a partnerské vztahy

VII. A

Na úterní dopoledne jsme měli naplánovanou besedu o pojetí krásy. Tento program si pro nás připravila společnost Maják. Beseda trvala 3 hodiny a byla velmi působivá. Pojednávala o pojetí krásy, o porovnávaní mezi lidmi a o závislostech. Podívejte se na fotky z programu.

Fotoalbum na rajčeti žije

VII. A

Nazapoměňte sledovat fotoalbum naší třídy na rajčeti, naleznete zde dalekovíce fotek z akci a zajímavá, přímo vykutáleně vypečená videa z akci. Odkaz na fotoalbum je zde

Projektový den slavné osobnosti Liberce

VII. A

Tento projektový den mapoval slavné osobnosti Liberce jak na sportovní a politické scéně, tak i umělecké a společenské. Výsledkem bude krátký dokumentární film, který bude vznikat dále na hodinách ČVS. Podívejte se na pár fotek z natáčení.

Naděje kybersvěta - Kryštof Pavlů

VII. A

Třída 7. A gratuluje Kryštofovi, který se umístil na druhém místě v soutěži KYBER ROBOT 2015 v kategorii LEGO MINDSTORMS pro ZŠ. Dále gratulujeme i za cenu kreativity. Jen tak dál…

Sněžné stavby

VII. A

Dalším úkolem skupinek bylo vytvoření sněžně stavby čehokoliv, která v noci dostane svíčky a bude svítit. K tomu vymyslet příběh a přednést celému kurzu. Podívejte se, jak stavby dopadly. 

Noční hra Mandala

VII. A

Jeden z večerních programů se konal pod širým nebem. Žáci se snažili pomoci komunikace překreslit barvy do předem připravené prázdné šablony. Vzorová mandala byla uprostřed sněžné louky a žáci si běhali pro jednu informaci. Tu potom museli sdělit kreslíři, který barvu zaznamenal. Podívejte se, jak výsledky dopadly.

Výlet na Mumlavský vodopád

VII. A

Po poledním klidu třetího, „krizového“, dne, byla naplánována pohodová vycházka na Mumlavský vodopád, který byl asi 3,5km od naší chaty. Pohodová procházka se pro některé změnila na boj o život, protože se trasa protáhla na 12km, měli jsme i problém stihnout večeří, ale nakonec vše dobře dopadlo.

První den na snb a sjezdových lyžích

VII. A

Takto vypadal náš první den na sjezdových lyžích a snowboardech. Fotky ukazují zachycení do skupin – „hůlkaři“ a „lachtani“. Fotky vznikly na horní stanici lyžařských vleků, pojmenované „lachtaniště“.

První běžkařský den na lyžařském kurzu

VII. A

Podívejte se, jak se nám poprvé dařilo na běžkách. Hned vedle chaty byla stopa na běžky a tak jsme se hned první odpoledne vydali rozhlédnout po okolí.  Cestou jsme viděli horní stanici lyžařských vleků, Janovu skálu a modrou sjezdovku vedoucí na Rýžoviště. 

Floorbalové tažení šestých a sedmých ročníku ZŠ Lesní

VII. A

Letošní ročník florbalové soutěže je nám nakloněn. V turnaji jsme postoupili do finále, mezi 4 nejlepší týmy v Libereckém kraji. Základní kolo jsme odehráli na naší škole a porazili jsme všechny soupeře, postup z prvního místa zaručoval dobrou výchozí pozici. V semifinálové skupině jsme skončili na druhém, postupovém, místě za favorizovanou ZŠ U Školy, která nás porazila. Tento pátek, 12. 12. 2014 nás čeká finálová skupina a soupeři: ZŠ U Školy, ZŠ Ještědská a Gymnázium Frýdlant. Držte nám palce a přijďte nám zafandit. Turnaj začíná v 9:00 v Home credit Areně.  

Tvorba učební pomůcky na hodinu výchovy ke zdraví

VII. A

V sedmém ročníku třída 7. A probírá drogovou problematiku. Na začátku školního roku byl zadán úkol, aby podle předem daných kritérií, vytvořili učební pomůcku – plakát o každé droze. Na plakátu by se mělo vyskytovat mnoho informací, třeba o způsobu aplikace, účinné látce nebo délce účinku. Jak se žákům pomůcky povedly, se podívejte zde.

Harmonizační dny 2014

VII. A

Na začátku školního roku jsme vyrazili, stejně jako loni, na harmonizační dny, které měly za úkol připravit třídu na další školní rok.  Byli jsme na osvědčeném a nám velmi dobře známém místě, Jizerské hory, Bedřichov, penzion Bílá vrána. Harmonizační dny podepsalo nádherné počasí, a tak se není čemu divit, že dobrá nálada a úsměvy panovaly při každé aktivitě a hře. Nevěříte? Podívejte se na některé z fotek a posuďte sami. Fotky naleznete zde.