III. C

červen 2016 PDF soubor 303.5 kB Stáhnout

DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ

VI. C

Byli jsme v 1. A a tam jsme se připravili na vystoupení. První k nám přišla skupina holčiček. Nejvíce se jim líbila princezna. Podle potlesku jsme poznali, že se jim vystoupení líbilo.

Pohádkový les: Rumcajs

Týden před tím

Měli jsme na starost pohádku Rumcajse. Nejprve jsme si na internetu našli text pohádky Rumcajs. Vytiskli jsme si to na papír a vyznačili řeči různých postav. Poté jsme si rozdělili role a zkoušeli kousek po kousku nacvičovat divadlo. Když už jsme měli hotovo s nacvičováním, začali jsme vytvářet rekvizity. Nakonec jsme si to celé naposledy projeli a byli jsme připravení.

Pohádkový les: Sněhurka

VI. C

Dne 16. 2. jsme měli projektový den na téma Pohádkový les. Naše skupinka si vybrala pohádku o Sněhurce.

PROJEKTOVÝ DEN – Obušku, z pytle ven!

Jan Hanzlík, Daniel Nevrkla, Jiří Kuliš, Tomáš Burak, Jakub Mikule

V osm hodin jsme se sešli ve škole. Vyzkoušeli jsme si představení a oblékli jsme se do kostýmů. Každý jsme měli svůj.

Projektový den: divadlo pro prvňáky – Pohádkový les

VI. C

16. 2. jsme připravovali pro prvňáky divadlo. Rozdělili jsme se do skupin a každá měla na starosti jednu pohádku. Dostali jsme určený časový limit dvaceti minut, který jsme měli zhruba naplnit. Prvňáčci se rozdělili na malé 5členné skupinky a střídali se na různá představení. Naše třída hrála čtyři pohádky: Sněhurku, Rumcajse, Obušku, z pytle ven a Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého a zbylé dvě šestky dalších šest jiných (např. Popelku, Tři prasátka, Jeníčka a Mařenku atd.).

Ohlédnutí za PD Pravěké muzeum

VI. C

Článek napsal Adam Štros. Hlavním tématem není popis projektového dne a toho, jak jej Adam prožil, ale obsahuje výčet poznatků, které si Adam na základě práce ve skupině, hraní scének a prezentaci skupin zapamatoval.

Město zvířat

VI. C

5. 1. jsme při sezení s Petrem Šolcem hráli scénky, ve kterých jsme vystupovali jako lidé, jejichž vlastnosti se velmi liší od těch našich. Bylo pro nás zajímavé chovat se jako někdo, kdo je hlučný, kdo jiné řídí, kdo se schovává před druhými, kdo hodnotí a kdo pomáhá... Na fotkách najdete fotky ze čtyř scének, které simulují situace z běžného života: revizor v tramvaji, špatná obsluha v restauraci, třídní schůzky, holič... My jsme se bavili, ale to poznáte sami:)

Zájezd do Anglie z pera Jirky Kuliše

VI. C

Zúčastnil jsem se zájezdu do Anglie na čtyři dny. Začalo to výběrem žáků. Po dlouhém napětí jsem se mezi ně dostal. Byl jsem štěstím bez sebe. Prvního listopadu jsme se sešli na Rybníčku asi okolo čtvrt na jednu.

Den barev

VI. C

16. 12. 2015 jsme měli Den barev. Každý se mohl zapsat do dílen, které připravili deváťáci.

Výroba adventních věnců

VI. C

Těsně před prvními adventními trhy, které kdy pořádala naše škola, jsme dvě hodiny práce věnovali zdobení adventních věnců. Ozdoby jsme koupili z třídního fondu a věnce nám věnovala paní Svobodová – za to jí velmi děkujeme. Podívejte se alespoň v náznaku, jak naše práce vypadala.

PD – Pomoc prarodičům

VI. C

Projektový den byl zaměřen na to, jak pomáháme svým bližním, zejména prarodičům.

Jak jsme volili do Školního parlamentu

VI. C

Dne 11. 9. 2015 jsme byli vyzváni, abychom přišli do malé tělocvičny, kde na nás čekala volební komise a volební urna. Do této místnosti postupně přišly všechny třídy od čtvrtých výše.

Harmonizační dny na Malé Skále

VI. C

V následujícím článku se z pohledu dětí dozvíte, co jsme dělali na harmonizačních dnech na Malé Skále ve dnech 2. – 4. 9. 2015. Nenechte se zmást tím, že ne všechny články se shodují v pořadí činností a dnů. Věřím však, že i tak si uděláte celistvý obrázek o čase stráveném v rekreačním středisku ARA a jeho blízkém i širším okolí.  Články ilustrují fotky z jednotlivých dnů.