Měsíční plány

červen 2014 PDF soubor 461.2 kB Stáhnout

Projektový den Praha - 15.5.2014

VI. B

V rámci tohoto projektového dne  vyrazili žáci  šestých tříd do Prahy a navštívili zoologickou zahradu. Při prohlídce  zpracovávali zadané úkoly a porovnávali tuto zoo s Zooparkem v Žitavě a Zoologickou zahradou v Liberci.  Po téměř šestihodinovém putování zoologickou zahradou byly úkoly splněny a mohlo se vyrazit zpátky domů.

Projektový den 16.4.2014

VI. B

Ve středu před velikonočními prázdninami jsme vyrazili do Žitavy a navštívili jsme zdejší Tierpark- malou zologickou zahradu. Počasí se naštěstí umoudřilo a celou dobu svítilo slunce. Po plnění úkolů na pracovním listě v Zoo,  nám ještě zbylo trochu času na prohlídku velikonočnočně naladěného města a pak už nás čekala zase cesta vlakem zpátky, a tu si někteří opravdu užili.

Projektový den v březnu

VI. B

Ve středu 5.3. u nás proběhl projektový den na téma : Umění primitivních národů. Jednotlivé  skupinky se zabývaly uměním z různých koutů světa. Jedni byli u protinožců, další v Oceánii, zabrousili jsme i do Ameriky k indiánům a do vroucí Afriky. Tvořili jsme pak masky, totemy, tkané textilie, reliéfy a australské malby. Jak se nám práce dařila uvidíte na fotkách.

Projektový den 11.2.2014

VI. B

Projektovému dnu předcházela velká příprava, kterou vedla paní učitelka Jelínková. Bylo třeba přípravit si kulisy a scenář a pak nacvičit pověsti z oblasti Liberecka. Publikem byli žáci prvních tříd  a herci ze šestých tříd se opravdu snažili - to je možné posoudit i podle následujících fotek.

Spaní ve škole

VI. B

Noc se 7.2. na 8.2. jsme strávili ve škole a i když akce se jmenovala spaní ve škole, spánku moc nebylo. Večer jsme zahájili několika společenskými  hrami,  část večera pak ve škole strávil i pan učitel Dlouhý, který si  se svou bývalou třídou zahrál florbal v tělocvičně. Večer rychle utekl a pak už byl čas zalézt do spacích pytlů, ale spánek ne a ne přijít ...

Patronát na první třídou

VI. B

Hned na začátku školního roku jsme začali plánovat spolupráci s první třídou pana učitele Dlouhého a v  pátek 7.2. se nám podařilo uskutečnit další krok. Vypravili jsme se do první třídy na návštěvu , každý ze 6.B se věnoval jednomu prvòáčkovi a podle připraveného dotazníku  zjistil co ho baví, jak se mu ve škole líbí a podobně.

Den barev

VI. B

V pátek 20.12 se konal projektový den barev.

Program společnosti Maják

V pátek 13.12 jsme absolvovali program společnosti Maják na téma šikana.

Představení v Naivním divadle

VI. B

V úterý 10.12.  navštivily šesté třídy představení Biblické příběhy v Naivním divadle.

Projektový den 14.11.2013 - Pravěké muzeum

VI. B

Tento projektový den měl téma pravěk.

Projektový den - Sportovní den pro první třídy

VI. B

14.10. 2013 se konal sportovní den pro první třídy, který připravili žáci šestých tříd

Harmonizační pobyt

VI. B

Ve dnech 3.9. až 6.9. 2013 se konal harmonizační pobyt žáků šestých tříd v Bedřichově.