Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

VI. B

VI. B

Naše třída v minulých letech

 IV. B

V. B, V. CDokumenty ke stažení
září 2014 PDF soubor 424.2 kB Stáhnout
říjen 2014 PDF soubor 432.5 kB Stáhnout
listopad 2014 PDF soubor 425.3 kB Stáhnout
prosinec 2014 PDF soubor 428.2 kB Stáhnout
leden 2015 PDF soubor 429.1 kB Stáhnout
únor 2015 PDF soubor 427.5 kB Stáhnout
březen 2015 PDF soubor 431.5 kB Stáhnout
duben 2015 PDF soubor 430.9 kB Stáhnout
květen 2015 PDF soubor 429.1 kB Stáhnout
červen 2015 PDF soubor 428.2 kB Stáhnout

Den domácích mazlíčků

VI. B

Poslední den školy jsme si zorganizovali Den mazlíčků. Sešlo se nám pět psů, dva křečci a jeden králík. Kdo nemohl zvířátko přivést, ukázal jeho obrázky a vyprávěl o něm. Zvířata byla všechna úplně klidná a dokonce hodnější než některé děti. Den se vydařil, dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí.

Outdoorový pobyt

VI. B

Konec června patří jako obvykle třídním výletům a ani letošek nebyl výjimkou. Jelikož jako šesťáci máme velké množství sil, rozhodli jsme se je využít pro outdoorový pobyt, který se odehrál na Malé Skále.

 

Švédsko

VI. B

Od 22.května do 1. června se konal poznávací zájezd do Švédska, kterého se zúčastnilo i šest dětí z naší třídy: Jana, Danča, Julie, Markéta, Fanda a Matěj. Jela s námi i Danči maminka, paní učitelka, vychovatelka z družiny a ještě jedna maminka, protože dětí ze školy bylo celkem 22. Zájezd se nám moc líbil, viděli jsme krásnou přírodu, památky, muzea i velká města. Hodně jsme se dozvěděli a báječně si užili na horské dráze. Všem tento zájezd moc doporučujeme!

ZOO Praha

VI. B

V úterý 5.5. jsme vyrazili do pražské ZOO v Tróji. Jeli jsme Student Agency, pak metrem a ještě autobusem 112. Zhruba v 9:30 jsme dorazili do ZOO a začali ji procházet. Je opravdu obrovská, při srazu v poledne u rozhledny měla většina z nás už docela dost. Ale vydrželi jsme a prošli opravdu všechno, takže ve tři hodiny jsme odcházeli utahaní, ale spokojení. Počasí bylo taky fajn, vše se vydařilo.

Staré řecké báje

VI. B

1. dubna jsme měli projektový den na téma "Staré řecké báje a pověsti". Každá z pěti skupin měla za úkol předvést jednu vybranou pověst. Všechny skupinky se zodpovědně připravily a podaly skvělé výkony. Projektový den se všem líbil a program se vydařil.

 

Rodičovské suplování

VI. B

V pátek 27.3. dostali naši učitelé dárek ke svému svátku: učili za ně naši rodiče. K nám přišla paní Burianová se zajímavostmi o lese, pak paní Urbanová se zdravotnickými pomůckami, pan Požický z rádia Kontakt a loňský deváťák Tomáš s povídáním o skautingu. Byla to naprostá paráda, dozvěděli jsme se spoustu nového, leccos si vyzkoušeli a moc nás to bavilo. A paní učitelka si báječně odpočinula. Všem moc děkujeme!

ZOO Liberec

VI. B

Ve středu 18.3. jsme byli v liberecké ZOO. Moc se nám tam líbilo. Viděli jsme slony, zebry, žirafy, osly, velbloudy, lamy, bílého tygra. Zklamání bylo, že tam nebyl lev. Vyplnili jsme pracovní listy a stihli i krmení lachtanů. Máme spoustu zajímavých informací.

Rizika závislostí

VI. B

Začátkem března k nám opět přišel Martin z Majáku. Tentokrát jsme se dozvěděli o škodlivosti kouření a pití alkoholu. Spousta informací nás překvapila, hodně jsme se dozvěděli. Pomocí scének jsme si natrénovali odmítnutí cigarety a dost nám to šlo. Snad to všem pomůže i v opravdovém životě.

ZOO Žitava

VI. B

10. března jsme vyjeli za hranice do německé Žitavy. Prozkoumali jsme zoologickou zahradu, abychom ji mohli srovnat s libereckou a pražskou. Doprava byla dobrodružná s přestupy na autobusy, ale zvládli jsme to. ZOO se nám líbila, jsou tam spíš domácí zvířata a mezi některá se dokonce může. Počasí bylo úplně báječné a vše se maximálně vydařilo.

Pohádkový les

VI. B

V pondělí 16. února jsme pozvali prvňáčky do "Pohádkového lesa". Připravili jsme si pro ně různé pohádky a hry, hráli jsme divadlo, vyrobili pexeso. Vše krásně klaplo a den se nám moc líbil, malým dětem snad také...

Vánoce

VI. B

Dnes jsme si udělali malou vánoční besídku s rozdáváním dárků. Sedli jsme si kolem stromečku, Lesněnky zazpívaly krásnou písničku a pak všichni dostali dárečky. Bylo to milé, už se těšíme na svátky!

Pravěké muzeum

VI. B

V pátek 28.11. jsme měli projektový den Pravěké muzeum. Ve skupinách jsme z přineseného materiálu vyráběli různé pravěké předměty - zbraně, ozdoby, nádoby - a také modely obydlí a vesnice. Jedna skupina i sehrála divadelní představení. Bylo to moc vydařené, vše se povedlo a někteří z nás by se možná do pravěku docela hodili...

Kyberšikana

VI. B

Ve středu 26.11. k nám přišel pan Martin z Majáku a povídali jsme si o kyberšikaně. Něco už jsme věděli, ale hodně jsme se i dozvěděli. Snad si to všichni budeme pamatovat!

Mezinárodní kuchyně

VI. B

V týdnu od 10. do 14. 11. jídelna vařila podle různých cizích kuchyní a naše třída pro tuto akci vyrobila plakáty k výzdobě a informaci. Pomohli nám žáci 9.B, my jsme vše dali dohromady a Jana s Dančou každý den ráno plakáty v jídelně vyměnily. Ochutnali jsme díky naší jídelně speciality z Řecka, Polska, Slovenska, Itálie a Švýcarska. Moc se nám tato akce líbí, určitě budeme naši jídelnu nadále podporovat v podobných projektech. Dobrou chuť!

Halloweenské spaní ve škole

VI. B

Na pátek 31.10. jsme si připravili Halloween ve škole. Vyzdobili jsme třídu, vymysleli program a v šest večer se všichni sešli. Většina přišla v maskách, ostatní se stihli namaskovat po příchodu. Zatancovali jsme si, koukli na strašidelné filmy, vyděsili se u stezky odvahy. Zlatým bodem byla přivezená pizza, většině z nás vydržela do rána.

Projektový den pro prvňáčky

VI. B

Ve čtvrtek 23.10. jsme připravili sportovní den pro prvňáčky. Nachystali jsme celkem 12 stanovišť s různými úkoly, které pak děti plnily, získávaly body a na konci ti nejlepší vyhráli ceny. Všechno hezky vyšlo, děti byly fajn a my jsme se naučili organizovat soutěže pro menší děti.

Harmonizační pobyt

VI. B

Ve dnech 3. - 5. září jsme byli se třídou v Bílém Potoce. Bylo to super, hráli jsme hry, opékali buřty a hlavně jsme se všichni poznali.