Facebook ZŠ Lesní Youtube kanál ZS Lesní
Newsletter

VI. A

VI. A

Naše třída v minulých letech

 IV. A

V. A, V. C
Dokumenty ke stažení
září 2014 PDF soubor 424.3 kB Stáhnout
říjen 2014 PDF soubor 430.8 kB Stáhnout
listopad 2014 PDF soubor 424.4 kB Stáhnout
prosinec 2014 PDF soubor 426 kB Stáhnout
leden 2015 PDF soubor 428.9 kB Stáhnout
únor 2015 PDF soubor 427.6 kB Stáhnout
březen 2015 PDF soubor 430.3 kB Stáhnout
duben 2015 PDF soubor 431 kB Stáhnout
květen 2015 PDF soubor 429.4 kB Stáhnout
červen 2015 PDF soubor 429.2 kB Stáhnout

Outdoorový pobyt na Malé Skále

VI. A

Konec června patří jako obvykle třídním výletům a ani letošek nebyl výjimkou. Jelikož jako šesťáci máme velké množství sil, rozhodli jsme se je využít pro outdoorový pobyt, který se odehrál na Malé Skále.

 

Šutr, aneb po přespání vzhůru na stěnu

VI. A

Po přespání nás čekal den, na který se někso těšil a někdo k němo pohlížel s jistou obavou. Dohodli jsme se, ž epůjdeme na horolezeckou stěnu, na Šutr. Máme mezi sebou dost zkušených horolezců, pro které to byla pohodička, ale také dost nezkušencýh nováčků, horolezectvím nepolíbených. Nakonec jsem si to užili úplně všichni! Pod vedením 2 výborných instruktorek jsme se naučili lézt, slaňovat i jistit a můžeme nesměle tvrdit, že teď už jsme všichni výtečnými hotrolezci. :-)

 

Přespání

VI. A

V týdnu, kdy většina školy vyjela na výlety a kdy my teprve na svůj výlet čekáme, rozhodli jsme se, že přespíme ve škole. Akci jsme společně naplánovali a ve středu v podvečer vše mohlo vypuknout.

Sešli jsme se v 17.00 a nejdříve vše ve škole připravili. Poté jsme se vydali na krátkou procházku na Lesní koupaliště, kde jsem si zapálili oheň a trochu se vyblbli. Na 20. hodinu jsme měli objednané pizzy a už jsme je hladoví nedočkavě vyhlíželi. Pizza nám moc chutnala. Pak jsme se něktří odebrali do tělocvičny a zase se vyblbli, což bylo příznačné slovo pro celý večer :-) Pak následovali 2 filmy, kdy už jsme byli všichni ve třídě a pozorně sledovali Rafťáky a pak Drž hubu. Dost jsme se u toho nasmáli a proto nám pak trvalo notnou chvíli než jsme usnuli, což se nám nakonec povedlo. Ráno jsme se probudili hodně brzo, protože jsme netušili, že máme mezi sebou tak časná ptáčata :-)

Akce se nám povedla a už se těšíme na další podobné akce, kde se vyblbneme. ;)

 

Maják - závislostní chování

VI. A

Ve středu 17. 6. naše třída absolvovala další z preventivních programů organizace Maják, tentokrát na téma závislostní chování. V první části se žáci dozvěděli něco o dvou nejvyužívanějších povolených, ale přesto velmi nebezpečných drogách a to o alkoholu a tabáku. Ve další části žáci diskutovali o jejich nebezpečí či prospěšnosti a velmi pěkně dokázali s lektorem komunikovat. Poslední část byla zaměřena na to, jakým způsobem lze alkohol či cigaretu odmítnout. Žáci v podobě scének hráli různé modelové situace, které se následně rozebírali.

Akce se vydařila a já doufám, že si žáci uvědomili možná rizika obou povolených, ale zákeřných drog.

 

PD Praha - návštěva ZOO Praha

VI. A

Náš pracovní týden nebyl moc dlouhý, hned v úterý před ředitelským volnem jsme se totiž vydali do pražské ZOO. Byla to letos již 3. zoologická zahrada, kterou jsme navštívili a budeme zpracovávat i porovnání všech ZOO. Měli jsme štěstí na počasí, bylo krásně a teplo. Pražská ZOO je obrovská a tak jsme měli co dělat, abychom viděli aspoň větší její část. Na začátku jsme si dali rozchod a kupodivu jsme se na konci všichni opět setkali, ověšeni zážitky, suvenýry a Lukáš donesl rodičům i něco na zahrádku :-D Všem se nám akce líbila a dokonce jsme se ani neztratili v metru či v MHD :-)

 

Návštěva liberecké ZOO

VI. A

Na podzim jsme naší zoologickou zahradu navštívili za účelem strašení, nyní jsme tam vyrazili za poznáním. Od ZOO jsme dostali možnost komentované prohlídky a podle ohlasů si myslím, že se akce vydařila náramně! Dozvěděli jsme se spoustu nových a zajímavých informací a podívali se i do míst, kam se normální navštěvníci ani nepodívají.

 

Nové lavice v 6.A

VI. A

Koncem dubna se nám výrazně k lepšímu proměnila i třída a to díky novým oranžovým lavicím, které naší třídu dělá hned krásnější!

 

Hodina výtvarné výchovy - Landart

VI. A

O hodině výtvarné výchovy jsme se přesvědčili, že i z přírodních materiálů se dají vytvořit krásná díla! O tom se můžete přesvědčit na fotkách.

 

Beseda o nebezpečí kouření

VI. A

Ve středu 8. dubna nás navštívila paní z plicního oddělení liberecké nemocnice a seznámila nás s nebezpečím kouření. Dozvěděli jsme se informace o látkách v cigaretách, o tom, proč lidé začínají kouřit a shlédli jsme několik odstrašujících videí, co kouření může způcobovat.

 

Projektový den - Řecké báje a pověsti

VI. A

Na apríla jsme si ze sebe udělali jistě pár žertíků, ale projektový den žertem nebyl. Už asi týden dopředu si žáci měli začít připravovat ve skupinách divadelní zpracování vybrané řecké báje. A dnešek jakoby byl návratem do strých antických dob, kdy se po Středomoří proháněli udatní bojovníci a o krásné ženy také nebyla nouze. Myslím si, že den se všem líbil a i několik nových skrýtých hereckých talentů jsme také objevili :-)

 

Rodičovské suplování

VI. A

K příležitosti svátku učitelů se letos odehrál již druhý ročník akce s názvem rodičovské suplování, kdy nás učitele na 1 školní den vymění rodiče našich žáků. Letos nás navštívila paní Urbanová s ukázkou zdravotní techniky a první pomoci, pak paní Ištoková s výtvarnými činnostmi a nakonec si přišli na své i milovníci sportu, protože jsme přivítali výborné fotbalisty a to pana Holeňáka, pana Maiera a pana Štajnera, kteří dali šesťákům pěkně do těla v tělocvičně :-)

Akce se náramně vydařila a spokojeni byli jak žáci tak i rodiče a i pan učitel, který si pěkně odpočinul :-) A zúčastněmým rodičům moc děkuji, bylo to parádní!

 

Projektový den - ZOO Žitava

VI. A

V krásném jarním počasí jsme se vydali na další projektový den, tentokráte do ciziny! A navštívili jsme ZOO v Žitavě. Do konce roku navštívíme ještě libereckou a pražskou ZOO a budeme mít tak možnost porovnat všechny 3 zahrady. V ZOO jsme měli možnost vidět spíše domácí zvířata, jako koně, bažanty, kozy apod., ale nechyběli ani papoušci, opice či velbloudi, tučňáci a klokani. Projektový den se za svitu sluníčka vydařil a už se těšíme na další :-)

 

Projektový den - Pohádkový les

VI. A

V pondělí 16. února se konal další projektový den. Tentokrát nesl název Pohádkový les. Žáci 6. tříd v něm měli za úkol vymyslet a vytvořit pohádkové dílny pro žáky 1. ročníku. A proto jsme se mohli podívat na různé pohádky, které šesťáci hráli pro naše nejmenší žáky nebo se seznámit s tím, jak se tvoří královská koruna nebo zlatá rybka. Den to byl zajímavý a zábavný a to jak pro šesťáky, tak i pro prvňáky. Musím šesťáky moc pochválit za to, jak se toho zhostili! 

 

Rozdávání vysvědčení

VI. A

Poslední školní den v prvním pololetí je samozřejmě vždy plný očekávání, co dostaneme na vysvědčení. Podle mě se vyvedlo a to že někdo nemá výzo podle svých představ, se dá pílí a snahou dohonit na konci školního roku. Kromě vydávání vysvědčení v 6.A, nás paní učitelka Fiebigerová požádala, zda bychom nerozdali vysvědčení i prvňákům, což nás potěšilo a zhostili jsme se toho určitě na výbornou.

 

Byl to moc fajn poslední den školy.

 

Projektový den - Den barev

VI. A

Poslední školní den v roce 2014 je už tradičně věnován projektovému dni, který nese název Den barev. Jde v něm o to, že žáci 9. ročníku si pro mladší žáky z 6. a 7. ročníku připraví různé dílny s tématikou barev. Jedná se např. o barvy v počítači, barevné vaření, líčení, mimikry či barevnou chemii. Mladší žáci si vyberou 2 dílny, které pak navštíví. Jak se to žákům líbilo se můžete podívat na fotkách.

 

Vánoční besídka

VI. A

Ve středu 17. prosince jsme ve třídě uspořádali vánoční besídku. Besídka se nám moc vydařila a určitě nás připravila na mnoho dárků, které dostaneme za týden doma :-)

 

6.A Vám všem přeje krásné vánoční svátky a úspěšné vkročení do nového roku! ;)

 

Projektový den - Pravěké muzeum

VI. A

V pátek 28. 11. se konal další projektový den. Tentokrát nesl název Pravěké muzeum. A naším úkolem bylo si připravit a vytvořit exponát z dávných pravěkých časů do třídního muzea. Takže se v něm objevili různé venuše, pravěké nástroje, chýše z doby kamenné apod.

 

Program o kyberšikaně

VI. A

Ve středu 26. 11. k nám dorazil člověk z organizace Maják a měli jsme možnost se dozvědět nové informace o tématu kyberšikany. Program byl poučný, přínosný i zábavný.

 

Strašidelná ZOO

VI. A

Noc z 31. října na 1. listopadu je považována za strašidelnou... A naše třída se o tom mohla na vlastní kůži přesvedčit v liberecké ZOO, kde jsme řádně postrašili mnoho kolemjdoucích v rámci akce Strašidelná ZOO. Přesvědčit se o tom můžete na následujích fotkách.

 

Projektový den - Sportovní den pro 1. ročník

VI. A

Před podzimními prázdninami se na naší škole odehrál první projektový den. V něm měli žáci šestého ročníku vymyslet a realizovat sportovní den pro nejmenší žáky na naší škole - prvňáky. Projektový den se všem líbil a všichni už se těší na další podobné akce.

 

Harmonizační dny v Bedřichově

VI. A

Hned v prvním týdnu školy jsme se vydali se trochu zharmonizovat do krásné přírody Jizerských hor. Jak se nám to povedlo se můžete podívat na následujích fotkách ;)