Měsíční plány

červen 2014 PDF soubor 275.9 kB Stáhnout

Staré Splavy - úterý 17. červen

V. C

Slunečný den naplněný sportovními aktivitami a lenošením u vody.

Pobyt v přírodě Staré Splavy

V. C

začal nad očekávání pěkně!

Projektový den Praha

V. C

Každý rok se těšíme na další poznávání Prahy. Letos to byla Botanická zahrada s pavilonem FATA MORGANA  a nádhernými motýly a Technické muzeum. Opět jsme jeli "žluťáky" Student agency, kde jsme popíjeli čokoládu, sledovali televizní obrazovky a nabírali síly na Prahu. Těch bylo opravdu potřeba - metro a místní doprava nám daly zabrat. Nádherní motýli ale stáli zato. Pochvalu jsme dostali i v Technickém muzeu, kde jsme vyhledávali informace a vyplòovali pracovní listy. Procházkou Letenskými sady a nádherným výhledem na Prahu jsme se blížili k závěru krásného jarního dne. Jen jsme se ještě pokochali luxusními výrobky ( a cenami!!!) v Pařížské ulici, nakoupili dárky na Havelském trhu a hurá ve zdraví zpátky domů.

Naše malá olympiáda

V. C

Rohodli jsme se v hodinách tělesné výchovy uspořádat malou třídní olympiádu. Sami jsme si připravili pochodeò, diplomy i jednotlivé soutěže. Po rozcvičení s paní učitelkou Jakešovou se začalo závodit na ostří nože. Všichni jsme se báječně bavili.

28. březen - Den učitelů

V. C

Den učitelů - projektový den, na který budeme dlouho vzpomínat. Nápad pana ředitele, aby místo učitelů učili rodiče, byl okamžitě přijat s velkým nadšením. V naší třídě se postupně vystřídaly Eliška Hamplová a Bára Kubátová s povídáním o divadle , paní Marešová vyprávěla o práci diplomatů a jejich životě, pan Požický děti seznámil s historií rozhlasu a nakonec paní Vinšová s paní Cimburkovou přivedly australského ovčáka a dozvěděli jsme se všechno o výcviku psů, fungování útulků i psích salónů. Projektovým dnem tentokrát žila celá škola. Všem rodičům moc a moc děkujeme a těšíme se na příští rok.

Projekt Comenius

V. C

1. března se 15 dětí z pátých a šestých tříd vydalo v rámci projektu Comenius na zájezd do Polska. Naši třídu reprezentovaly Veronika Burdová a Markéta Štainbruchová. Pobyt v Krakově, prohlídku solných dolů, vystoupení a prohlídku školy ve spřátelené Kierlichovce, návštěvu koncentračního tábora i interaktivního podzemního muzea zvládly děti na výbornou a skvěle reprezentovaly naši školu. Získaly také nové kamarády z Polska a Španělska a intenzivně konverzovaly v angličtině. Všichni zaslouží velkou pochvalu.

V. C

Hned po vánočních prázdninách nás čekal velký úkol. Páté třídy vždy organizují Den otevřených dveří pro nové prvòáčky. Od rána 8. ledna jsme se pustili všichni svátečně oblečení do příprav. Pro návštěvníky jsme přichystali mnoho stanovišť i s úžasným občerstvením v kuchyòce. Naším úkolem bylo provést hosty po celé škole, ukázat jim počítačovou i jazykovou učebnu, tělocvičnu, třídy i prostory v družině. Všude si děti mohly vyzkoušet různé aktivity a my jsme jim odpovídali na všechny otázky, které je zajímaly. Úkolu jsme se všichni zhostili na "výbornou".

Projektový den v ZOO

V pátek 13.12. 2013 jsme v mrazivém ránu vyrazili do naší liberecké ZOO. Pan Havle nás přivítal a začal vyprávět. Protože jsme se učili o podnebných pásech, byla výuka zaměřena na život zvířat právě v jednotlivých pásech. Největším zážitkem byla prohlídka přípravny, kde se líhnou brouci a jiný hmyz a kde jsme si mohli "pochovat" užovky a další cizokrajné hady. Vše se obešlo bez následků. Odnesli jsme si pracovní listy, ve kterých jsme nové znalosti využili a určitě se těšíme na další návštěvu.

Centra aktivit

V. C

Každý pátek se učíme v centrech aktivit. Tentokrát byla hlavním tématem 1. světová válka. Pan Kořínek z V.B se nám přišel ukázat v uniformě vojáka z 1. světové války. Měli jsme možnost prohlednout si jednotlivé části uniformy, seznámit se se zbraněmi, s kterými se tenkrát bojovalo, Přečetli jsme si úryvek ze Švejka, zajímavosti z bojiště o Vánocích, počítali ztráty a výdaje na stranách Dohody i Ústředních mocností. Vojáka jsme si také zkusili nakreslit. 1. světovou už máme v malíčku!

Hrátky s poezií

V. C

Na projektový den v knihovně se vždycky těšíme. 22. 10. si s námi paní Hanka povídala o

básničkách a básnících. Většina z nás je už pravidelnými návštěvníky knihovny, a tak někdo

odcházel domů s vypůjčenými knihami. Snad jsme i objevili, že básničky nemusí být vždycky jen

nuda.

Biblické příběhy

V. C

V pátek 18. 10. jsme se zúčastnili předpremiéry představení Biblické příběhy v Naivním divadle.

Po představení jsme měli možnost seznámit se s režisérem Jakubem Vašíčkem i s herci a

vzájemně si vyměnit první dojmy z představení. Otázek bylo opravdu mnoho a budoucími herci se

to v naší třídě jen hemží.

Rodokmen

V. C

Mezi první úkoly v 5. třídě patřilo pátrat v naší rodinné historii a zkusit si vytvořit vlastní rodokmen.Společně s rodiči, babičkami a dědečky jsme docházeli někdy až do 19. století a dovídali se o svých předcích a odkud pocházíme.

Bubnování ve škole

V. C

Pátek 11.října nám přinesl velký zážitek a seznámení s neobyčejnými hudebníme nástroji z celého světa. Nejen, že jsme měli možnost poslouchat ukázky hry, ale hlavně jsme sami měli možnost si na nástroje zahrát - zafoukat, zabubnovat a rozezvučet pro nás exotické nástroje z Afriky, Nepálu, Jižní Ameriky, Austrálie.

1. PROJEKTOVÝ DEN

Cvičení v přírodě.

Sedmihorky

V. C

Náš závěrečný výlet ve 4. třídě nám sice celý propršel, ale to nám náladu určitě nezkazilo. Divadlo v podání herce Marka Sýkory a společné hry s rodiči přinesly spoustu zábavy. Celý pobyt jsme zakončili na trampolínách a všichni v pořádku jsme dorazili domů. Poděkování patří paní Bergmanové a panu Urbanovi, kteří s námi strávili celý pobyt.